SCANIA S450

  • 2020
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2S4X20005588349

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 5:10 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2S4X20005588349

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 43 dnů (8. 7. 2024 až 20. 8. 2024). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
S450
Typ
/ N323
Datum 1. registrace
30. 6. 2020
Datum 1. registrace v ČR
30. 6. 2020
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 13. 5. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
630 309 km
při prohlídce 13. 5. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 6 let: 644–810 tis. km (medián 734 597 km, 49 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

3
Vlastníci v registru
TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o.
od 20. 8. 2024

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
30. 6. 2020 První registrace TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
30. 6. 2020 Nový provozovatel EIT TRADING s.r.o. (IČO 28303628) Registr silničních vozidel
8. 7. 2024 Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186) Registr silničních vozidel
20. 8. 2024 Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
20. 8. 2024 Nový provozovatel Miloslava Jedličková (IČO 47062037) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0200 000400 000600 000800 000 20222023202420252026 25. 6. 2021: 110 922 km20. 6. 2022: 234 314 km19. 6. 2023: 361 508 km4. 6. 2024: 481 564 km27. 11. 2024: 514 239 km29. 5. 2025: 549 613 km13. 5. 2026: 630 309 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
13. 5. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Sedlčany (č. 3235) 630 309 km způsobilé bez závad 13. 5. 2027
29. 5. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Sedlčany (č. 3235) 549 613 km způsobilé
1 lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
29. 5. 2026
27. 11. 2024 Technická silniční kontrola Praha (č. 7701) 514 239 km způsobilé bez závad
4. 6. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Moravské Budějovice (č. 3730) 481 564 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
4. 6. 2026
19. 6. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Moravské Budějovice (č. 3730) 361 508 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
19. 6. 2024
20. 6. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Moravské Budějovice (č. 3730) 234 314 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
20. 6. 2024
25. 6. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Moravské Budějovice (č. 3730) 110 922 km způsobilé bez závad 25. 6. 2022

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel EIT TRADING s.r.o. (IČO 28303628)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 6. 2021
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 6. 2022 · stanice: LAŽÍNKY 71, 67602, MORAVSKÉ BUDĚJOVICE · protokol CZ-3730-21-06-1063
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 6. 2023 · stanice: LAŽÍNKY 71, 67602, MORAVSKÉ BUDĚJOVICE · protokol CZ-3730-22-06-0953
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 6. 2024 · stanice: LAŽÍNKY 71, 67602, MORAVSKÉ BUDĚJOVICE · protokol CZ-3730-23-06-0749
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 6. 2025 · stanice: LAŽÍNKY 71, 67602, MORAVSKÉ BUDĚJOVICE · protokol CZ-3730-24-06-0119
  6. Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186)
    Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  7. Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel Miloslava Jedličková (IČO 47062037)
    Konec vyřazení z provozu ČERNOŠICE
  8. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Na Baních 1535, 15664, Praha · protokol CZ-7701-24-11-0268
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 5. 2026 · stanice: STROJÍRENSKÁ 741, 26401, SEDLČANY · protokol CZ-3235-25-05-0635
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 5. 2027 · stanice: STROJÍRENSKÁ 741, 26401, SEDLČANY · protokol CZ-3235-26-05-0262
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 3. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (47)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
S450
Typ
/ N323
Varianta
S5W1801152AB3AX
Verze
H450OA211E1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2S4X20005588349
PČV
16353735
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
30. 6. 2020
Datum 1. registrace v ČR
30. 6. 2020
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 164
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2018/932D
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1350
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550/
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
9007
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19500/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
8000/ 8000
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/55 R22.5/ 22.5 X 11.75
295/60 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-0947
ES/EU
e4*2007/46*1128*14
Číslo ORV
UBI492688
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ. LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA. VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB. 

Další ověření (externí odkazy)