SCANIA S500
- 2020
- ČERVENÁ
- motorová nafta (NM)
- 12742 cm³
- 368 kW ≈ 500 k
VINYS2S4X20005599707
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 18:26 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2S4X20005599707
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Chorvatská republika). U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Model
- S500
- Typ
- / N323
- Rok výroby
- 2020
- Datum 1. registrace
- 11. 11. 2020
- Datum 1. registrace v ČR
- 17. 2. 2025
- Barva
- ČERVENÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12742 cm³
- Výkon
- 368 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: MÜLLER GROUP AG s.r.o. (IČO 03477487) od 17. 2. 2025
- Provozovatel: MÜLLER GROUP AG s.r.o. (IČO 03477487) od 17. 2. 2025
Obvyklé u modelu ve stáří 6 let: 696–795 tis. km (medián 744 714 km, 30 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 11. 11. 2020 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 17. 2. 2025 | Dovoz do ČR (podle 1. registrace v ČR) | Registr silničních vozidel | |
| 17. 2. 2025 | Nový vlastník a provozovatel | MÜLLER GROUP AG s.r.o. (IČO 03477487) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 28. 8. 2026 | TSK - Opakovaná | Rychnov nad Kněžnou (č. 3611) | 685 423 km | způsobilé | bez závad | 4. 2. 2027 |
| 7. 8. 2026 | TSK - Opakovaná | Rychnov nad Kněžnou (č. 3611) | 677 750 km | dočasně způsobilé | 1 vážná
| 6. 9. 2026 |
| 8. 7. 2026 | Technická silniční kontrola | Liberec (č. 7718) | 668 076 km | dočasně způsobilé | 3 vážné
| |
| 25. 2. 2026 | Opakovaná STK | Krásná Lípa (č. 3501) | 624 250 km | způsobilé | 2 lehké
| 4. 2. 2027 |
| 4. 2. 2026 | Pravidelná STK + měření emisí | Krásná Lípa (č. 3501) | 617 273 km | dočasně způsobilé | 2 lehké, 3 vážné
| 4. 2. 2027 |
| 5. 2. 2025 | Před registrací | Hradec Králové (č. 3618) | 499 715 km | způsobilé | 3 lehké
| 5. 2. 2026 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace ve světě
-
Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 2. 2026 · stanice: BRATŘÍ ŠTEFANŮ 492, 50003, HRADEC KRÁLOVÉ · protokol CZ-3618-25-02-0220Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 2. 2026 · stanice: BRATŘÍ ŠTEFANŮ 492, 50003, HRADEC KRÁLOVÉ
-
První registrace v ČRNový vlastník a provozovatel MÜLLER GROUP AG s.r.o. (IČO 03477487)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 6. 3. 2026 · stanice: ALŠOVA 1075/7, 40746, KRÁSNÁ LÍPA · protokol CZ-3501-26-02-0053
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 2. 2027 · stanice: ALŠOVA 1075/7, 40746, KRÁSNÁ LÍPA · protokol CZ-3501-26-02-0365
-
Technická silniční kontrola výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 7. 8. 2026 · stanice: nám. Dr. E. Beneše 26, 46032, Liberec 3 · protokol CZ-7718-26-07-0041
-
Technická silniční kontrola výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 6. 9. 2026 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-26-08-0066
-
Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 9. 2026 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-26-08-0237
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (dovoz)
Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.
Záznamy bez uvedeného data
- Dovoz ze zahraničí – Chorvatská republika (datum dovozu není v registru uvedeno)
Zprávy z registru
- Potvrzení o možnosti změny pneu. PP26/01
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 1 (SCANIA S500 2020 v ČR obvykle 2,5, medián 2)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 7,9 % (toto vozidlo dovezeno bylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 97,4 %
Srovnáváme s 38 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA S500
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (47)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Obchodní označení
- S500
- Typ
- / N323
- Varianta
- S5W1751152AB3AX
- Verze
- H500OA211B1001D
- Typ kód
- N323
- VIN
- YS2S4X20005599707
- PČV
- 18813102
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BC TAHAČ NÁVĚSŮ
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Rok výroby
- 2020
- Datum 1. registrace
- 11. 11. 2020
- Datum 1. registrace v ČR
- 17. 2. 2025
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA
- Typ motoru
- DC13 165
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 368 / 1800
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12742
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ 1 ZADNÍ
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2018/932D
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO VI
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 88/ 1350
- Za jízdy
- 79
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 5960/ 2550/ 3835
- Rozvor [mm]
- 3750
- Provozní hmotnost
- 8555
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 19000/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7500/ 7500
11500/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 50000/ 42000
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 315/60 R22.5/ 22.5 X 9.00
295/60 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/
Karoserie a výbava
- Barva
- ČERVENÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 /
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ES/EU
- e4*2007/46*1128*16
- Číslo ORV
- UBK692792
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Doplňkový text na TP
- DNE 17.2.2025 VOZIDLO PŘEREGISTROVÁNO Z CHORVATSKA.
- Další záznamy
- Dne 24.08.2026 zápis alternativních kol a pneumatik dle Potvrzení akr. zást. výr. Scania č.j.: PP26/01:
*N.1: 355/50 R22,5; 11,75 x 22,5.
Po každé záměně pneu je nezbytné přenastavit ve značkovém servisu Scania řídící jednotky vozidla.
Záměnou za výše uvedené pneumatiky dochází ke zvýšení hodnot měrných emisí CO2, které jsou uvedené v CoC a VECTO dokumentu.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: YS2S4X20005599707
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.