SCANIA S450

  • 2022
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2S4X20005646460

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 20:20 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2S4X20005646460

STK končí 5. 1. 2027. Pošleme vám e-mail 30 a 7 dní předem.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
S450
Typ
N323
Rok výroby
2022
Datum 1. registrace
3. 1. 2022
Datum 1. registrace v ČR
3. 1. 2022
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK končí za 58 dnů
platnost do 5. 1. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
474 916 km
při prohlídce 5. 1. 2026

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2022 při prohlídce v roce 2026: 416–612 tis. km (medián 500 093 km, 84 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

2
Vlastníci v registru
VRZAL s.r.o.
od 29. 5. 2025

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
3. 1. 2022 První registrace TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
3. 1. 2022 Nový provozovatel VRZAL s.r.o. (IČO 27768074) Registr silničních vozidel
29. 5. 2025 Nový vlastník VRZAL s.r.o. (IČO 27768074) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0200 000400 000600 000 202420252026 3. 1. 2023: 120 127 km3. 1. 2024: 249 273 km3. 1. 2024: 249 274 km3. 1. 2025: 384 957 km5. 1. 2026: 474 916 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
5. 1. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Olomouc (č. 3818) 474 916 km způsobilé bez závad 5. 1. 2027
3. 1. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Olomouc (č. 3818) 384 957 km způsobilé bez závad 3. 1. 2026
3. 1. 2024 Pravidelná STK Olomouc (č. 3818) 249 274 km způsobilé bez závad 3. 1. 2025
3. 1. 2024 Měření emisí Olomouc (č. 580508) 249 273 km způsobilé bez závad 3. 1. 2025
3. 1. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Olomouc (č. 3818) 120 127 km způsobilé bez závad 3. 1. 2024

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel VRZAL s.r.o. (IČO 27768074)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 1. 2023
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 1. 2024 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 779 00, OLOMOUC · protokol CZ-3818-23-01-0044
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 1. 2025 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 779 00, OLOMOUC · protokol CZ-3818-24-01-0074
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 1. 2026 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 779 00, OLOMOUC · protokol CZ-3818-25-01-0073
  5. Nový vlastník VRZAL s.r.o. (IČO 27768074)
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 1. 2027 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 779 00, OLOMOUC · protokol CZ-3818-26-01-0050
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 2 (SCANIA S450 2022 v ČR v průměru 2,1, medián 2)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 9,4 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 96,9 %

Srovnáváme s 32 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA S450

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (47)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
S450
Typ
N323
Varianta
S5W1801152AB3AX
Verze
H450OA211E1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2S4X20005646460
PČV
17178866
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2022
Datum 1. registrace
3. 1. 2022
Datum 1. registrace v ČR
3. 1. 2022
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 164
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
2019/1939E
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1350
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550/ 3858
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
8681
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19500/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
8000/ 8000
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/55 R22.5/ 22.5 X 11.75
295/60 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ČERVENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-1457
ES/EU
e4*2007/46*1128*22
Číslo ORV
UBL216222
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101

Další ověření (externí odkazy)