SCANIA S560

  • 2023
  • ŠEDÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 412 kW ≈ 560 k

VINYS2S4X20005685658

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 6:35 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2S4X20005685658

STK končí 15. 12. 2026. Pošleme vám e-mail 30 a 7 dní předem.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
S560
Typ
/ N323
Datum 1. registrace
27. 2. 2023
Datum 1. registrace v ČR
27. 2. 2023
Barva
ŠEDÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
412 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK končí za 38 dnů
platnost do 15. 12. 2026
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
382 133 km
při prohlídce 15. 12. 2025
1
Vlastník v registru
Raiffeisen - Leasing, s.r.o.
od 27. 2. 2023

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
27. 2. 2023 První registrace Raiffeisen - Leasing, s.r.o. (IČO 61467863) Registr silničních vozidel
27. 2. 2023 Nový provozovatel Miroslav Cedidla (IČO 07369395) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0200 000400 000 20242025 18. 8. 2023: 62 001 km13. 1. 2024: 115 064 km27. 11. 2024: 225 291 km23. 12. 2024: 237 996 km25. 11. 2025: 374 033 km15. 12. 2025: 382 133 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
15. 12. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Domažlice (č. 3419) 382 133 km způsobilé
1 lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
15. 12. 2027
25. 11. 2025 Technická silniční kontrola Ústí nad Labem (č. 7704) 374 033 km způsobilé bez závad
23. 12. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Domažlice (č. 3419) 237 996 km způsobilé bez závad 23. 12. 2026
27. 11. 2024 Technická silniční kontrola Ústí nad Labem (č. 7704) 225 291 km dočasně způsobilé
6 vážných
  • 4.1.4.3.2 Nepovolená úprava světlometu. vážná
  • 6.2.9.3 Vozidlo, není-li stanoveno jinak, je vybaveno výbavou vozidla (autodoplňky), jejíž technická způsobilost není schválena (chybí povinné označení např. schvalovací značkou ATEST 8SDXXXX). vážná
  • 4.2.3.1.2 Skutečný stav zapojených obrysových nebo denních svítilen neodpovídá předepsanému / povolenému počtu (chybí / překračuje). vážná
  • 4.2.3.1.5 Způsob dodatečné montáže obrysových nebo denních svítilen, jejich umístění nebo úprava, porušuje požadavky na vnější výčnělky na vozidle. vážná
  • 4.2.3.1.6 Obrysová nebo denní svítilna, není-li stanoveno jinak, vyzařuje směrem dopředu světlo jiné barvy než bílé, směrem dozadu světlo jiné barvy než červené a směrem do stran světlo jiné barvy než oranžové, nebo sada obrysových svítilen (společný pár) zjevně nesplňuje stejné fotometrické vlastnosti. vážná
  • 4.2.3.4.1 U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002, pro obrysovou svítilnu použito nehomologované světelné zařízení (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v registru silničních vozidel. vážná
13. 1. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Domažlice (č. 3419) 115 064 km způsobilé bez závad 13. 1. 2026
18. 8. 2023 Technická silniční kontrola České Budějovice (č. 7702) 62 001 km způsobilé bez závad

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník Raiffeisen - Leasing, s.r.o. (IČO 61467863)
    Nový provozovatel Miroslav Cedidla (IČO 07369395)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 2. 2024
  2. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Lannova 26, 37074, České Budějovice · protokol CZ-7702-23-08-0005
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 1. 2025 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-24-01-0592
  4. Technická silniční kontrola výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 27. 12. 2024 · stanice: Lidické náměstí 9, 40179, Ústí nad Labem · protokol CZ-7704-24-11-0501
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 12. 2025 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-24-12-0971
  6. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 12. 2024 · stanice: Lidické náměstí 9, 40179, Ústí nad Labem · protokol CZ-7704-25-11-0413
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 12. 2026 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-25-12-0676
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (48)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
S560
Typ
/ N323
Varianta
S5W1801152AB3AX
Verze
E560OD211F1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2S4X20005685658
PČV
17768120
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
27. 2. 2023
Datum 1. registrace v ČR
27. 2. 2023
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Typ motoru
DC13 173
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
412 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2019/1939E
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
90/ 1350
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
6120/ 2550/ 3937
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
8744
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19500/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
8000/ 8000
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
70000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/65 R22.5/ 22.5X11.75
315/70 R22.5 [2]/ 22.5X9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ŠEDÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
13105-0209
ES/EU
e4*2018/858*00098*02
Číslo TP
UN462140
Číslo ORV
UBE314622
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
[ALTERNATIVNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
*J: N3; N3G;
*D.2: DLE SPECIFIKACE VOZIDLA;
*19: TŘÍDA S; TŘÍDA J; TŘÍDA G50-X;
*20: 11.75X22.5;
385/65R22.5; 385/55R22.5; 355/50R22.5; 375/50R22.5;
*20-21: 22.5X9.00; 22.5X7.5; 22.5X8.25; 8.5-20;
315/70; 295/55R22.5; 295/60R22.5; 315/60R22.5; 275/70R22.5;
305/70R22.5; 275/80R22.5; 315/70R22.5; 11R22.5; 295/80R22.5;
315/80R22.5; 12R22.5; 12.00-R20; 13R22.5;
*DALŠÍ ZÁZNAMY: VOZIDLO SPLŇUJE PODMÍNKY ADR JAKO TYP EX/II; EX/III; FL; AT]
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.
M: 3750

Další ověření (externí odkazy)