SCANIA S420

  • 2023
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 309 kW ≈ 420 k

VINYS2S4X20005707100

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 11:31 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2S4X20005707100

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
S420
Typ
/ N323
Datum 1. registrace
19. 7. 2023
Datum 1. registrace v ČR
19. 7. 2023
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
309 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 3. 8. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
519 956 km
při prohlídce 13. 8. 2026
1
Vlastník v registru
SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o.
od 19. 7. 2023

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
19. 7. 2023 První registrace SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344) Registr silničních vozidel
19. 7. 2023 Nový provozovatel Ewals Cargo Care Trucking spol. s r.o. (IČO 25483943) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

200 000400 000600 000 20252026 19. 7. 2024: 202 165 km16. 8. 2024: 202 259 km16. 7. 2025: 385 288 km10. 7. 2026: 514 035 km3. 8. 2026: 519 936 km13. 8. 2026: 519 956 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
13. 8. 2026 Opakovaná STK Spořice (č. 3521) 519 956 km způsobilé bez závad 3. 8. 2027
3. 8. 2026 Opakovaná STK Spořice (č. 3521) 519 936 km nezpůsobilé
1 vážná
  • 8.4.1.1.1 Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. vážná
10. 7. 2026 Pravidelná STK Spořice (č. 3521) 514 035 km dočasně způsobilé
1 lehká, 3 vážné
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 8.4.1.1.1 Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. vážná
  • 4.2.1.1.2 Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. vážná
  • 8.2.1.2.4 Zjištění z OBD značí zjevně nesprávnou funkci / nekompatibilní softwarová verze / s vozidlem nelze navázat komunikaci. vážná
9. 8. 2026
16. 7. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Nový Bor (č. 3512) 385 288 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 6.1.3.5.1 Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. lehká
16. 7. 2027
16. 8. 2024 Opakovaná STK Chlumec (č. 3516) 202 259 km způsobilé bez závad 19. 7. 2025
19. 7. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Nový Bor (č. 3512) 202 165 km dočasně způsobilé
1 vážná
  • 8.4.1.1.1 Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. vážná
19. 7. 2026

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344)
    Nový provozovatel Ewals Cargo Care Trucking spol. s r.o. (IČO 25483943)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 7. 2024
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 18. 8. 2024 · stanice: LIBERECKÁ 558, 47301, NOVÝ BOR · protokol CZ-3512-24-07-0477
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 7. 2025 · stanice: HRBOVICKÁ 105, 40339, CHLUMEC · protokol CZ-3516-24-08-1200
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 7. 2026 · stanice: LIBERECKÁ 558, 47301, NOVÝ BOR · protokol CZ-3512-25-07-0358
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 9. 8. 2026 · stanice: Spořice 480, 43101, Spořice · protokol CZ-3521-26-07-0239
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: nezpůsobilé k provozu · stanice: Spořice 480, 43101, Spořice · protokol CZ-3521-26-08-0037
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 8. 2027 · stanice: Spořice 480, 43101, Spořice · protokol CZ-3521-26-08-0370
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (48)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
S420
Typ
/ N323
Varianta
S5W1751152AB3AX
Verze
E420OD211D1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2S4X20005707100
PČV
17999539
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
19. 7. 2023
Datum 1. registrace v ČR
19. 7. 2023
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Typ motoru
DC13 176
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
309 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2019/1939E
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
90/ 1350
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5990/ 2550/ 3867
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
8448
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
60000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/70 R22.5/ 22.5X9.00
295/60 R22.5 [2]/ 22.5X9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
13105-0431
ES/EU
e4*2018/858*00098*04
Číslo TP
UN667139
Číslo ORV
UBF107486
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.
TP BYL VYDÁN NA ZÁKLADĚ ES PROHLÁŠENÍ O SHODĚ

Další ověření (externí odkazy)