SCANIA S460

  • 2024
  • ORANŽOVÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 338 kW ≈ 460 k

VINYS2S4X20005735124

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 23:38 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2S4X20005735124

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
S460
Typ
/ N323
Datum 1. registrace
19. 2. 2024
Datum 1. registrace v ČR
19. 2. 2024
Barva
ORANŽOVÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
338 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 26. 1. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
275 646 km
při prohlídce 26. 1. 2026
1
Vlastník v registru
TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o.
od 19. 2. 2024

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
19. 2. 2024 První registrace TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
19. 2. 2024 Nový provozovatel KENDY CZ spol. s r.o. (IČO 26107554) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

100 000150 000200 000250 000300 000 1/20251/2026 28. 1. 2025: 139 618 km26. 1. 2026: 275 646 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
26. 1. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Roudnice nad Labem (č. 3513) 275 646 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
26. 1. 2027
28. 1. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 139 618 km způsobilé bez závad 28. 1. 2026

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel KENDY CZ spol. s r.o. (IČO 26107554)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 2. 2025
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 1. 2026 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-25-01-5097
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 1. 2027 · stanice: ŽIŽKOVA 2483, 41301, ROUDNICE NAD LABEM · protokol CZ-3513-26-01-0788
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (47)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
S460
Typ
/ N323
Varianta
S5W8751152AB3AX
Verze
E460OD211E1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2S4X20005735124
PČV
18292254
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
19. 2. 2024
Datum 1. registrace v ČR
19. 2. 2024
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Typ motoru
DC13 175
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
338 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2019/1939E
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
90/ 1350
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550/ 3974
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
8619
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/65 R22.5/ 22.5X11.75
315/70 R22.5 [2]/ 22.5X9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ORANŽOVÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
13105-0688
ES/EU
e4*2018/858*00098*08
Číslo ORV
UBI032708
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.
M: 3750

Další ověření (externí odkazy)