VOLVO S80 D5 AWD

  • 2014
  • ŠEDÁ-METAL
  • motorová nafta (NM)
  • 2400 cm³
  • 158 kW ≈ 215 k

VINYV1AS8256F1188290

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 3:13 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YV1AS8256F1188290

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
VOLVO
Model
S80 D5 AWD
Typ
/ A
Datum 1. registrace
1. 10. 2014
Datum 1. registrace v ČR
1. 10. 2014
Barva
ŠEDÁ-METAL
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
2400 cm³
Výkon
158 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 19. 3. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
384 579 km
při prohlídce 19. 3. 2025

Obvyklé u modelu ve stáří 11 let (všechny roky výroby): 209–286 tis. km (medián 247 738 km, 58 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

3
Vlastníci v registru
AGRO A.R.W., s.r.o.
od 11. 5. 2022

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
1. 10. 2014 První registrace Auto Palace Spořilov s.r.o. (IČO 48591149) Registr silničních vozidel
11. 10. 2017 Nový vlastník UNILEASING a.s. (IČO 25205552) Registr silničních vozidel
11. 10. 2017 Nový provozovatel AGRO A.R.W., s.r.o. (IČO 47666145) Registr silničních vozidel
11. 5. 2022 Nový vlastník AGRO A.R.W., s.r.o. (IČO 47666145) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

100 000200 000300 000400 000 2018202020222024 2. 10. 2017: 133 920 km7. 11. 2018: 188 385 km5. 11. 2020: 278 081 km5. 5. 2022: 322 629 km16. 3. 2023: 332 474 km22. 5. 2024: 366 302 km18. 3. 2025: 384 530 km19. 3. 2025: 384 579 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
19. 3. 2025 Pravidelná STK Vizovice (č. 3768) 384 579 km způsobilé bez závad 19. 3. 2027
18. 3. 2025 Měření emisí Luhačovice (č. 470537) 384 530 km způsobilé bez závad 18. 3. 2027
22. 5. 2024 Evidenční kontrola Jeseník (č. 3801) 366 302 km způsobilé bez závad
16. 3. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Bruntál (č. 3809) 332 474 km způsobilé bez závad 16. 3. 2025
5. 5. 2022 Evidenční kontrola Jeseník (č. 3801) 322 629 km způsobilé bez závad
5. 11. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Bruntál (č. 3852) 278 081 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.1.2.1 Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu. lehká
5. 11. 2022
7. 11. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Bruntál (č. 3852) 188 385 km způsobilé
1 lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
7. 11. 2020
2. 10. 2017 Evidenční kontrola Hlavní město Praha (č. 3114) 133 920 km způsobilé bez závad

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel Auto Palace Spořilov s.r.o. (IČO 48591149)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 10. 2018
    Vybavení zapsané v registru: ABS
  2. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: NAD VRŠOVSKOU HOROU 88/4, 10100, PRAHA 10 · protokol CZ-3114-17-10-0121
  3. Nový vlastník UNILEASING a.s. (IČO 25205552)
    Nový provozovatel AGRO A.R.W., s.r.o. (IČO 47666145)
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 11. 2020 · stanice: RUSKÁ 1449/10, 79201, BRUNTÁL · protokol CZ-3852-18-11-0120
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 11. 2022 · stanice: RUSKÁ 1449/10, 79201, BRUNTÁL · protokol CZ-3852-20-11-0140
  6. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: SLUNNÁ 98, 79001, JESENÍK - BUKOVICE · protokol CZ-3801-22-05-0200
  7. Nový vlastník AGRO A.R.W., s.r.o. (IČO 47666145)
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 3. 2025 · stanice: OPAVSKÁ 1436/10, 79201, BRUNTÁL · protokol CZ-3809-23-03-0486
  9. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: SLUNNÁ 98, 79001, JESENÍK - BUKOVICE · protokol CZ-3801-24-05-0669
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 3. 2027 · stanice: Zlínská ulice 1160, 76312, Vizovice · protokol CZ-3768-25-03-0913
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 3. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Svolávací akce a bezpečnostní upozornění

U modelu tohoto vozidla evidujeme v systému Safety Gate tato upozornění (u upozornění s uvedeným obdobím výroby jen ta, do nichž spadá rok výroby vozidla, případně rok první registrace). Neznamená to, že je právě toto vozidlo vadné ani že se ho upozornění týká; akce také už mohla být provedena. Ověří to autorizovaný servis značky podle VIN.

  • 18. 12. 2019, riziko: požár, svolání výrobku od uživatelů (výroba 1. 1. 2013 – 31. 12. 2017) Safety Gate
  • 22. 3. 2019, riziko: požár, svolání výrobku od uživatelů (výroba 11. 4. 2014 – 30. 5. 2016) Safety Gate
  • 27. 2. 2015, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 1. 1. 2011 – 31. 12. 2015) Safety Gate

Zdroj: upozornění ze systému včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích, zveřejňovaná zdarma na internetových stránkách Safety Gate (https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts) © Evropská unie, 2005–2026; označení rizika a opatření zkráceně přeloženo. Evropská komise za údaje ani za tento web neodpovídá. Přednostně zobrazujeme upozornění s uvedeným obdobím výroby, celkem jich evidujeme 9.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (67)

Identifikace

Tovární značka
VOLVO
Obchodní označení
S80 D5 AWD
Typ
/ A
Varianta
AS82
Verze
AS8256
Typ kód
A
VIN
YV1AS8256F1188290
PČV
13224182
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
VOLVO CAR CORPORATION, GÖTEBORG, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
1. 10. 2014
Datum 1. registrace v ČR
1. 10. 2014
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
VOLVO CAR CORPORATION, GÖTEBORG, ŠVÉDSKO
Typ motoru
D5244T15
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
158 / 4000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
2400
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 2
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
225

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 195/2013J
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.54
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
224 / 134 / 167
Spotřeba předpis
195/2013J
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
8.1 / 4.8 / 5.9
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
77/ 3000
Za jízdy
70

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4854/ 1861/ 1493
Rozvor [mm]
2835
Rozchod [mm]
1578/ 1575/ /
Provozní hmotnost
1795
Hmotnosti zatížení SZ
90
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
2270/ 2270
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1260/ 1260
1070/ 1070
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
2000/ 2000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
4270/ 4270
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
225/55 R 16 96V / 7.0J X 16 ET50
225/55 R 16 96V / 7.0J X 16 ET50
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
VOLVO CAR CORPORATION, GÖTEBORG, ŠVÉDSKO
Barva
ŠEDÁ-METAL
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
6330-079-03
ES/EU
e9*2001/116*0057
Číslo TP
UG010615
Číslo ORV
UBD429277
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
EX.PŘ.-FÚ(MJ/58188/2025) VIZ E-SPIS
Další záznamy
CO2: 224/134/167 g/km
Rozchod: 1 578/1 575 mm (ET55)
1 588/1 585 mm (ET50)
Variabilní provedení vozidla:
#20-21: 7.0J x 17 ET50; 225/50 R17 96V
8.0J x 18 ET55; 235/40 R18 96V
8.0J x 19 ET55; 235/40 R19 96V
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)