VOLVO XC90 D5 AWD N1

  • 2006
  • ČERNÁ-METAL
  • motorová nafta (NM)
  • 2400 cm³
  • 136 kW ≈ 185 k

VINYV1CM714471348769

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 22:23 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YV1CM714471348769

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2006. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
VOLVO
Model
XC90 D5 AWD N1
Typ
VOLVO XC90 D5 AWD N1 C / C
Rok výroby
2006
Datum 1. registrace
13. 10. 2006
Datum 1. registrace v ČR
13. 10. 2006
Barva
ČERNÁ-METAL
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
2400 cm³
Výkon
136 kW
Kategorie
N1 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 1. 8. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
395 053 km
při prohlídce 1. 8. 2025

Obvyklé u modelu ve stáří 19 let: 287–392 tis. km (medián 329 061 km, 79 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

3
Vlastníci v registru
Mynář s.r.o.
od 5. 6. 2023

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
13. 10. 2006 První registrace UniCredit Leasing CZ, a.s. (IČO 15886492) Registr silničních vozidel
13. 10. 2006 Nový vlastník a provozovatel Miroslav Mynář (IČO 13657453) Registr silničních vozidel
5. 6. 2023 Nový vlastník a provozovatel Mynář s.r.o. (IČO 26219549) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

100 000200 000300 000400 000 20112013201520172019202120232025 13. 10. 2010: 129 411 km10. 10. 2012: 178 604 km9. 10. 2014: 229 730 km7. 11. 2016: 279 048 km2. 4. 2019: 326 462 km2. 4. 2019: 326 483 km18. 4. 2019: 326 922 km30. 4. 2019: 326 963 km21. 6. 2021: 363 055 km21. 6. 2021: 363 074 km15. 6. 2023: 386 097 km16. 6. 2023: 386 109 km31. 7. 2025: 395 041 km1. 8. 2025: 395 053 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
1. 8. 2025 Pravidelná STK Uherský Brod (č. 3727) 395 053 km způsobilé
3 lehké
  • 2.1.1.5.1 Netěsnost převodky řízení. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
1. 8. 2027
31. 7. 2025 Měření emisí Luhačovice (č. 470515) 395 041 km způsobilé bez závad 31. 7. 2027
16. 6. 2023 Pravidelná STK Uherský Brod (č. 3727) 386 109 km způsobilé
3 lehké
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
16. 6. 2025
15. 6. 2023 Měření emisí Luhačovice (č. 470515) 386 097 km způsobilé bez závad 15. 6. 2025
21. 6. 2021 Pravidelná STK Vlčnov (č. 3727) 363 074 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.15.4.1 Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci. lehká
  • 0.1.3.1 Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
21. 6. 2023
21. 6. 2021 Měření emisí Luhačovice (č. 470515) 363 055 km způsobilé bez závad 21. 6. 2023
30. 4. 2019 Opakovaná STK Vlčnov (č. 3727) 326 963 km způsobilé
4 lehké
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
  • 6.2.5.1.1 Sedadlo řidiče má poškozený nebo opotřebený povrch sedadla. lehká
  • 6.2.9.2.1 Některý spojovací prvek upevnění samostatného technického celku je uvolněný, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost upevnění samostatného technického celku. lehká
2. 4. 2021
18. 4. 2019 Opakovaná STK Vlčnov (č. 3727) 326 922 km nezpůsobilé
3 lehké, 6 vážných
  • 1.1.6.3.1 Maximální brzdný účinek je dosažen až po více jak 2/3 celkového zdvihu ovladače parkovací brzdy, pokud výrobce nestanoví jinak. vážná
  • 1.1.6.3.2 Nedostatečná rezerva zdvihu ovladače parkovací brzdy. vážná
  • 1.4.2.1.1 Některé z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku. vážná
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 4.2.1.1.2 Nesvítí některá obrysová svítilna. vážná
  • 4.7.2.1.1 Zařízení neosvětluje nebo neosvětluje dostatečně zadní tabulku registrační značky. vážná
  • 6.1.3.5.2 Palivové potrubí / hadice je netěsné nebo poškozené nebo zjevná koroze palivového potrubí / spojovacích prvků (spon) má vliv na spolehlivost a těsnost systému. vážná
  • 6.2.5.1.1 Sedadlo řidiče má poškozený nebo opotřebený povrch sedadla. lehká
  • 6.2.9.2.1 Některý spojovací prvek upevnění samostatného technického celku je uvolněný, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost upevnění samostatného technického celku. lehká
2. 4. 2019 Pravidelná STK Vlčnov (č. 3727) 326 483 km dočasně způsobilé
3 lehké, 8 vážných
  • 1.1.6.3.1 Maximální brzdný účinek je dosažen až po více jak 2/3 celkového zdvihu ovladače parkovací brzdy, pokud výrobce nestanoví jinak. vážná
  • 1.1.6.3.2 Nedostatečná rezerva zdvihu ovladače parkovací brzdy. vážná
  • 1.4.2.1.1 Některé z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku. vážná
  • 3.2.2.1 V poli výhledu řidiče směrem dopředu je celkový prostup světla přes zasklení nižší než 70%. vážná
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 4.2.1.1.2 Nesvítí některá obrysová svítilna. vážná
  • 4.7.2.1.1 Zařízení neosvětluje nebo neosvětluje dostatečně zadní tabulku registrační značky. vážná
  • 6.1.3.5.2 Palivové potrubí / hadice je netěsné nebo poškozené nebo zjevná koroze palivového potrubí / spojovacích prvků (spon) má vliv na spolehlivost a těsnost systému. vážná
  • 6.2.5.1.1 Sedadlo řidiče má poškozený nebo opotřebený povrch sedadla. lehká
  • 6.2.9.2.1 Některý spojovací prvek upevnění samostatného technického celku je uvolněný, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost upevnění samostatného technického celku. lehká
  • 8.4.1.1.1 Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. vážná
2. 5. 2019
2. 4. 2019 Měření emisí Luhačovice (č. 470537) 326 462 km způsobilé bez závad 2. 4. 2021
7. 11. 2016 Pravidelná STK Zlínský kraj (č. 3727) 279 048 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.21.1.1 Vnější poškození zařízení brzdového systému (např. protizámrazové čerpadlo, vysoušeč vzduchu apod.) nebo povrchová koroze, která nemá vliv na funkci nebo spolehlivost brzdového systému. lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
7. 11. 2018
9. 10. 2014 Pravidelná STK Zlínský kraj (č. 3727) 229 730 km způsobilé
2 lehké
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
9. 10. 2016
10. 10. 2012 Pravidelná STK Zlínský kraj (č. 3727) 178 604 km způsobilé bez závad 10. 10. 2014
13. 10. 2010 Pravidelná STK Zlínský kraj (č. 3732) 129 411 km způsobilé
2 lehké
  • 2143 Při brzdění nebo odbrzďování parkovací brzdou se projevuje váznutí (drhnutí) některých dílů, způsobené nečistotami, korozí nebo nedostatkem maziva (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 6222 Svítí jen část osvětlení zadní tabulky státní poznávací značky (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
13. 10. 2012

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník UniCredit Leasing CZ, a.s. (IČO 15886492)
    Nový vlastník a provozovatel Miroslav Mynář (IČO 13657453)
  2. Konec: vlastník UniCredit Leasing CZ, a.s. (IČO 15886492)
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 10. 2012 · stanice: BRUMOVSKÁ 279, 76601, VALAŠSKÉ KLOBOUKY
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 10. 2014 · stanice: U KOREČNICE 2834, 68801, UHERSKÝ BROD
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 10. 2016 · stanice: U KOREČNICE 2834, 68801, UHERSKÝ BROD
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 11. 2018 · stanice: U KOREČNICE 2834, 68801, UHERSKÝ BROD · protokol CZ-3727-16-11-0308
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 2. 5. 2019 · stanice: U KOREČNICE 2834, 68801, UHERSKÝ BROD · protokol CZ-3727-19-04-0119
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: nezpůsobilé k provozu · stanice: U KOREČNICE 2834, 68801, UHERSKÝ BROD · protokol CZ-3727-19-04-0975
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 4. 2021 · stanice: U KOREČNICE 2834, 68801, UHERSKÝ BROD · protokol CZ-3727-19-04-1461
  10. Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 6. 2023 · stanice: U KOREČNICE 2834, 68801, UHERSKÝ BROD · protokol CZ-3727-21-06-1319
  12. Nový vlastník a provozovatel Mynář s.r.o. (IČO 26219549)
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 6. 2025 · stanice: U KOREČNICE 2834, 68801, UHERSKÝ BROD · protokol CZ-3727-23-06-1040
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 8. 2027 · stanice: U KOREČNICE 2834, 68801, UHERSKÝ BROD · protokol CZ-3727-25-08-0050
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 3 (VOLVO XC90 D5 AWD N1 2006 v ČR obvykle 4,2, medián 4)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 2,7 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 94,6 %

Srovnáváme s 223 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu VOLVO XC90 D5 AWD N1

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS
  • KATALYZÁTOR
  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (63)

Identifikace

Tovární značka
VOLVO
Obchodní označení
XC90 D5 AWD N1
Typ
VOLVO XC90 D5 AWD N1 C / C
Varianta
CM71
Verze
CM7144
Typ kód
C
VIN
YV1CM714471348769
PČV
7294448
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Kategorie vozidla
N1
Výrobce vozidla
VOLVO CAR CORPORATION, GÖTEBORG, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2006
Datum 1. registrace
13. 10. 2006
Datum 1. registrace v ČR
13. 10. 2006
Druh (typ)
SKŘÍŇOVÁ
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
VOLVO CAR CORPORATION, AB, GÖTEBORG, ŠVÉDSKO
Typ motoru
D5244T
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
136 / 4000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
2400
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 2
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
195

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2003/76B
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 4
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.54
Spotřeba předpis
ES2004/3
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
10.6 / 6.8 / 8.2
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
74/ 3000
Za jízdy
73

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4807/ 1909/ 1743
Rozvor [mm]
2857
Provozní hmotnost
2065
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
2610/ 2610
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1300/ 1300
1470/ 1470
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
2250/ 2250
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
700/ 700
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
4810/ 4810
Ložná délka
1630
Ložná šířka
1140
Objem cisterny
1
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
235/65 R 17 99H/ 7J X 17 ET49
235/65 R 17 99H/ 7J X 17 ET49
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
VOLVO CAR CORPORATION, GÖTEBORG, ŠVÉDSKO
Výrobní číslo karoserie
YV1CM714471348769
Barva
ČERNÁ-METAL
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA A50-X
ABS
ano
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
5221-074-01
Číslo ORV
UBN352706
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
13.05.2020 ZÁPIS TAŽNÉHO ZAŘÍZENÍ TŘÍDA A50-X, TYP TZ L18, E20 55R-01 4178

Další ověření (externí odkazy)