VOLVO XC90

  • 2020
  • ČERNÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 1969 cm³
  • 173 kW ≈ 235 k

VINYV1LCK2TCL1615306

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 2:53 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YV1LCK2TCL1615306

VOLVO XC90 – ilustrační foto modelu
Ilustrační foto modelu, ne tohoto konkrétního vozidla. Foto: Rudolf Stricker, zdroj, CC BY-SA 3.0

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 5 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 2,9 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 84 dnů (22. 6. 2020 až 14. 9. 2020). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
VOLVO
Model
XC90
Typ
L
Rok výroby
2020
Datum 1. registrace
22. 6. 2020
Datum 1. registrace v ČR
22. 6. 2020
Barva
ČERNÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
1969 cm³
Výkon
173 kW
Kategorie
M1G – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 9. 6. 2028
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
175 223 km
při prohlídce 9. 6. 2026

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2020 při prohlídce v roce 2026: 93–146 tis. km (medián 116 346 km, 404 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

5
Vlastníků v registru
UniCredit Leasing CZ, a.s.
od 8. 10. 2025

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
22. 6. 2020 První registrace MACH MOTORS s.r.o. (IČO 26074729) Registr silničních vozidel
14. 9. 2020 Nový vlastník Raiffeisen - Leasing, s.r.o. (IČO 61467863) Registr silničních vozidel
14. 9. 2020 Nový provozovatel Ing. Jindřich Novotný (IČO 67185266) Registr silničních vozidel
4. 9. 2024 Nový vlastník Ing. Jindřich Novotný (IČO 67185266) Registr silničních vozidel
27. 5. 2025 Nový vlastník a provozovatel VYSOČINA AUTO GROUP a.s. (IČO 26026627) Registr silničních vozidel
8. 10. 2025 Nový vlastník UniCredit Leasing CZ, a.s. (IČO 15886492) Registr silničních vozidel
8. 10. 2025 Nový provozovatel FOREST MERI s.r.o. (IČO 26274485) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0100 000200 000 202120222023202420252026 9. 9. 2020: 10 km14. 6. 2024: 109 291 km9. 6. 2026: 175 223 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
9. 6. 2026 Pravidelná STK Vlašim (č. 3237) 175 223 km způsobilé
1 lehká
  • 4.11.1.1 Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. lehká
9. 6. 2028
14. 6. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Sezimovo Ústí (č. 3304) 109 291 km způsobilé bez závad 14. 6. 2026
9. 9. 2020 Evidenční kontrola České Budějovice (č. 3306) 10 km způsobilé bez závad

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel MACH MOTORS s.r.o. (IČO 26074729)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 6. 2024
  2. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: RUDOLFOVSKÁ 17, 370 01, ČESKÉ BUDĚJOVICE 3 · protokol CZ-3306-20-09-0418
  3. Nový vlastník Raiffeisen - Leasing, s.r.o. (IČO 61467863)
    Nový provozovatel Ing. Jindřich Novotný (IČO 67185266)
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 6. 2026 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 391 02, SEZIMOVO ÚSTÍ · protokol CZ-3304-24-06-0656
  5. Nový vlastník Ing. Jindřich Novotný (IČO 67185266)
  6. Nový vlastník a provozovatel VYSOČINA AUTO GROUP a.s. (IČO 26026627)
  7. Nový vlastník UniCredit Leasing CZ, a.s. (IČO 15886492)
    Nový provozovatel FOREST MERI s.r.o. (IČO 26274485)
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 6. 2028 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1851, 258 01, VLAŠIM · protokol CZ-3237-26-06-0347
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 5 (VOLVO XC90 2020 v ČR v průměru 2,9, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 22,9 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 95,1 %

Srovnáváme s 288 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu VOLVO XC90

Svolávací akce a bezpečnostní upozornění

U modelu tohoto vozidla evidujeme v systému Safety Gate tato upozornění (u upozornění s uvedeným obdobím výroby jen ta, do nichž spadá rok výroby vozidla, případně rok první registrace). Neznamená to, že je právě toto vozidlo vadné ani že se ho upozornění týká; akce také už mohla být provedena. Ověří to autorizovaný servis značky podle VIN.

  • 20. 12. 2023, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 1. 1. 2015 – 31. 12. 2024) Safety Gate
  • 12. 1. 2023, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 1. 1. 2019 – 31. 12. 2022) Safety Gate
  • 28. 10. 2021, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 1. 1. 2020 – 31. 12. 2020) Safety Gate

Zdroj: upozornění ze systému včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích, zveřejňovaná zdarma na internetových stránkách Safety Gate (https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts) © Evropská unie, 2005–2026; označení rizika a opatření zkráceně přeloženo. Evropská komise za údaje ani za tento web neodpovídá. Přednostně zobrazujeme upozornění s uvedeným obdobím výroby, celkem jich evidujeme 7. Všechna upozornění k modelu

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (57)

Identifikace

Tovární značka
VOLVO
Obchodní označení
XC90
Typ
L
Varianta
LCK2
Verze
LCK2TC0
Typ kód
L
VIN
YV1LCK2TCL1615306
PČV
16339281
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
AF VÍCEÚČELOVÉ VOZIDLO
Kategorie vozidla
M1G
Výrobce vozidla
VOLVO CAR CORP., GOTHENBURG, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2020
Datum 1. registrace
22. 6. 2020
Datum 1. registrace v ČR
22. 6. 2020
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
VOLVO
Typ motoru
D420T2
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
173 / 4000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
1969
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -2
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
220

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
2018/1832DG
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Korigovaný součinitel absorpce [m⁻¹]
0,5
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
186 / 139 / 156
Spotřeba předpis
2018/1832DG
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
7,1 / 5,3 / 6
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
71/ 2850
Za jízdy
68

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4953/ 1958/ 1745
Rozvor [mm]
2984
Rozchod [mm]
1673/ 1675
Provozní hmotnost
2120
Hmotnosti zatížení SZ
110
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
2670/ 2670
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1320/ 1320
1390/ 1390
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
2700/ 2700
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
5370/ 5370
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
275/40R21 107Y/ 9JX21X38.5 C1/C
275/40R21 107Y/ 9JX21X38.5 C1/C
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ČERNÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA A
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
9344-0307
ES/EU
e4*2007/46*0929*13
Číslo ORV
UBL120793
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
#V.9: EURO 6 DG
CO2: 186/139/156 G/KM
ROZCHOD: 1 673 - 1 675
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
#20-21:8JX18X42.5 C1/C; 235/60R18 101V
8JX19X42.5 C1/C; 235/55R19 101V
9JX20X38.5 C1/C; 275/45R20 101V
9JX21X38.5 C1/C; 275/40R21 101V
9JX22X38.5 C1/C; 275/35R22 101V
VOZIDLO PLNÍ USTANOVENÍ ZÁKONA Č. 56/2001 SB.

Další ověření (externí odkazy)