VOLVO FH12
- 1999
- ŠEDÁ-METAL
- motorová nafta (NM)
- 12130 cm³
- 309 kW ≈ 420 k
VINYV2A4DAC3YA506278
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 17:45 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YV2A4DAC3YA506278
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 5 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 2,1 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1999. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
- Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- VOLVO
- Model
- FH12
- Typ
- VOLVO FH12 6X2 R YV2A4DAC4
- Rok výroby
- 1999
- Datum 1. registrace
- 27. 12. 1999
- Datum 1. registrace v ČR
- 27. 12. 1999
- Barva
- ŠEDÁ-METAL
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12130 cm³
- Výkon
- 309 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: Miloslav Špic (IČO 75045729) od 31. 10. 2018
- Provozovatel: Miloslav Špic (IČO 75045729) od 31. 10. 2018
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 27. 12. 1999 | První registrace | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 28. 2. 2000 | Nový provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 25. 6. 2012 | Nový vlastník a provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 7. 1. 2013 | Nový vlastník a provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 25. 6. 2015 | Nový vlastník a provozovatel | OZ - VYŠEHRADSKÁ s.r.o. (IČO 24753815) | Registr silničních vozidel |
| 7. 12. 2016 | Nový vlastník a provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 31. 10. 2018 | Nový vlastník a provozovatel | Miloslav Špic (IČO 75045729) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 20. 10. 2025 | Pravidelná STK | Mělník (č. 3202) | 380 623 km | způsobilé | bez závad | 20. 10. 2026 |
| 22. 10. 2024 | Pravidelná STK | Mělník (č. 3202) | 351 329 km | způsobilé | bez závad | 22. 10. 2025 |
| 23. 10. 2023 | Pravidelná STK | Mělník (č. 3202) | 331 835 km | způsobilé | 2 lehké
| 23. 10. 2024 |
| 25. 10. 2022 | Pravidelná STK | Mělník (č. 3202) | 311 206 km | způsobilé | 2 lehké
| 25. 10. 2023 |
| 25. 10. 2021 | Pravidelná STK + měření emisí | Mělník (č. 3202) | 288 270 km | způsobilé | 3 lehké
| 25. 10. 2022 |
| 22. 10. 2020 | Pravidelná STK + měření emisí | Mělník (č. 3202) | 269 595 km | způsobilé | 3 lehké
| 22. 10. 2021 |
| 24. 8. 2020 | Technická silniční kontrola | Karlovy Vary (č. 7719) | 262 189 km | způsobilé | bez závad | |
| 22. 10. 2019 | Pravidelná STK + měření emisí | Mělník (č. 3202) | 251 259 km | způsobilé | 4 lehké
| 22. 10. 2020 |
| 26. 10. 2018 | Pravidelná STK + měření emisí | Mělník (č. 3202) | 230 898 km | způsobilé | 6 lehkých
| 26. 10. 2019 |
| 31. 10. 2017 | Pravidelná STK | Kralupy nad Vltavou (č. 3215) | 226 997 km | způsobilé | 6 lehkých
| 31. 10. 2018 |
| 3. 1. 2017 | Technická silniční kontrola | Hlavní město Praha (č. 8100) | 224 121 km nižší než dříve | dočasně způsobilé | 3 vážné
| 4. 1. 2017 |
| 19. 12. 2016 | TSK - Opakovaná | Středočeský kraj (č. 3202) | 224 732 km | způsobilé | bez závad | 19. 12. 2017 |
| 6. 12. 2016 | Evidenční kontrola | Středočeský kraj (č. 3215) | 224 459 km | způsobilé | bez závad | |
| 16. 6. 2016 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3202) | 222 960 km | způsobilé | 3 lehké
| 16. 6. 2017 |
| 23. 6. 2015 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3202) | 222 120 km | způsobilé | 2 lehké
| 23. 6. 2016 |
| 26. 6. 2012 | Evidenční kontrola | Středočeský kraj (č. 3215) | 222 100 km | způsobilé | bez závad | 26. 6. 2012 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový provozovatel fyzická osobaVybavení zapsané v registru: ABSVybavení zapsané v registru: AIRBAGVybavení zapsané v registru: KATALYZÁTORVybavení zapsané v registru: NEZÁVISLÉ TOPENÍVybavení zapsané v registru: OMEZ. RYCHLOSTI
-
Nový provozovatel fyzická osoba
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 8. 2007 · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 278 01, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE
-
Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 278 01, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICEEvidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 278 01, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE · protokol CZ-3215-12-06-1148
-
Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 6. 2016 · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 276 01, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-15-06-2451Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 6. 2016 · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 276 01, MĚLNÍK
-
Nový vlastník a provozovatel OZ - VYŠEHRADSKÁ s.r.o. (IČO 24753815)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 6. 2017 · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 276 01, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-16-06-1608Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 6. 2017 · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 276 01, MĚLNÍK
-
Technická silniční kontrola výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 4. 1. 2017 · stanice: MARIÁNSKÉ NÁM. 2, 110 01, PRAHA · protokol CZ-8100-16-12-0026
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 278 01, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE · protokol CZ-3215-16-12-0214
-
Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
-
Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 12. 2017 · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 276 01, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-16-12-1313
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 31. 10. 2018 · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 278 01, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE · protokol CZ-3215-17-10-1354
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 10. 2019 · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 276 01, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-18-10-2108
-
Nový vlastník a provozovatel Miloslav Špic (IČO 75045729)Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu NERATOVICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 10. 2020 · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 276 01, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-19-10-1521
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu NERATOVICE
-
Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Závodní 386/100, 360 09, Karlovy Vary · protokol CZ-7719-20-08-0032
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 10. 2021 · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 276 01, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-20-10-1556
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu NERATOVICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 10. 2022 · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 276 01, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-21-10-2003
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu NERATOVICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 10. 2023 · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 276 01, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-22-10-1610
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu NERATOVICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 10. 2024 · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 276 01, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-23-10-1614
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu NERATOVICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 10. 2025 · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 276 01, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-24-10-1363
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu NERATOVICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 10. 2026 · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 276 01, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-25-10-1204
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu NERATOVICE
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 5 (VOLVO FH12 1999 v ČR v průměru 2,1, medián 2)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 0,6 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 64,3 %
Srovnáváme s 339 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu VOLVO FH12
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- ABS
- AIRBAG
- KATALYZÁTOR
- NEZÁVISLÉ TOPENÍ
- OMEZ. RYCHLOSTI
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (64)
Identifikace
- Tovární značka
- VOLVO
- Obchodní označení
- FH12
- Typ
- VOLVO FH12 6X2 R YV2A4DAC4
- Varianta
- 62 R
- VIN
- YV2A4DAC3YA506278
- PČV
- 8646215
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- VOLVO TRUCK CORPORATION, GÖTEBORG, ŠVÉDSKO
- Rok výroby
- 1999
- Datum 1. registrace
- 27. 12. 1999
- Datum 1. registrace v ČR
- 27. 12. 1999
- Druh (typ)
- SKŘÍŇOVÁ CHLADÍRENSKÁ MVKA
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- VOLVO TRUCK CORPORATION, GÖTEBORG, ŠVÉDSKO
- Typ motoru
- D12C420
- Číslo motoru
- 164157
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 309 / 1800
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12130
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 3/ -1 STŘEDNÍ
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ano
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 85
- Nejvyšší rychlost omezení
- 85
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- 24-03, 49-02B
- Korigovaný součinitel absorpce [m⁻¹]
- 0,78
- Spotřeba předpis
- ZM
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 0 / 0 / 0
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 90/ 0
- Za jízdy
- 78.9
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 9970/ 2600/ 4000
- Rozvor [mm]
- 4300+1376
- Provozní hmotnost
- 11305
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 26000/ 26000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7100/ 7100
11500/ 11500
8000/ 8000
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 24000/ 24000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 48000/ 48000
- Ložná délka
- 6880
- Ložná šířka
- 2500
- Zatížení střechy
- 0
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 315/70 R 22.5 / 9.00 X 22.5
315/70 R 22.5 / 9.00 X 22.5
315/70 R 22.5 / 9.00 X 22.5
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- KÖGEL A.S., CHOCEŇ
- Barva
- ŠEDÁ-METAL
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- ABS
- ano
- ASR
- ne
- Airbag
- 1
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 3561-004-02
- Číslo ORV
- UBI462709
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Doplňkový text na TP
- s2
- Další záznamy
- ALTERNATIVNÍ POUŽITÍ PNEUMATIK 315/70 R 22.5 NA RÁFCÍCH 9.00 X 22.5,
295/80 R 22.5, 305/70 R 22.5, 12 R 22.5 NA RÁFCÍCH 8.25 X 22.5
9.00 X 22.5, 385/65 R 22.5 NA RÁFCÍCH 11.75 X 22.5.
INDEX ÚNOSNOSTI PNEUMATIK NÁPRAVY S JEDNODUCHOU MONTÁŽÍ
MIN. 152 PŘI DOVOLENÉM ZATÍŽENÍ 7 100 KG,
MIN. 156 PŘI DOVOLENÉM ZATÍŽENÍ 8 000 KG.
INDEX ÚNOSNOSTI PNEUMATIK STŘEDNÍ NÁPRAVY MIN.145.
KATEGORIE RYCHLOSTI NA VŠECH NÁPRAVÁCH MIN. K.
CHYBĚJÍCÍ ÚDAJE DOPLNÍ FINALISTA SCHVÁLENÉ DOSTAVBY, PŘI INDIVIDUÁLNÍ
DOSTAVBĚ PŘÍSLUŠNÝ DI POLICIE ČR. PO DOPLNĚNÍ ÚDAJŮ SE TATO POZNÁMKA
RUŠÍ.
SPOTŘEBU PALIVA URČÍ PROVOZOVATEL VYSLEDOVÁNÍM VOZIDLA V PROVOZU.
VOZIDLO PLNÍ USTANOVENÍ VYHLÁŠKY MD Č. 102/45 SB. VE ZNĚNÍ POZDĚJŠÍCH
ZMĚN A DOPLŇKŮ S VÝJIMKAMI (§/ODST.):
47/7 - NENÍ KONTROLKA NOUZOVÉ ZÁSOBY PALIVA.
TZ SCHVÁLENA DNE 21.12.1999 VOLVO TRUCK CZECH S.R.O.
TZ NÁSTAVBY SCHVÁLENA DNE 11.10.1999 KÖGEL A.S. CHOCEŇ.
DNE 30.11.2023 BYLO VOZIDLO VYŘAZENO Z PROVOZU POD ČÍSLEM JEDNACÍM V-377/2023, RZ A ORV
ULOŽENY NA RM NERATOVICE.PLATNOST DO 30.11.2024.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: YV2A4DAC3YA506278
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.