VOLVO FH 440

  • 2008
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12777 cm³
  • 324 kW ≈ 441 k

VINYV2AS02C08B500879

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 15:57 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YV2AS02C08B500879

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Rakouská republika), datum dovozu 16. 5. 2019. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2008. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
VOLVO
Model
FH 440
Typ
/ FH 6x2R
Datum 1. registrace
3. 3. 2008
Datum 1. registrace v ČR
16. 5. 2019
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12777 cm³
Výkon
324 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 11. 6. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
1 017 185 km
při prohlídce 11. 6. 2026
1
Vlastník v registru
BALUS Innovation s.r.o.
od 16. 5. 2019

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
3. 3. 2008 První registrace Registr silničních vozidel
16. 5. 2019 Dovoz do ČR Registr silničních vozidel
16. 5. 2019 Nový vlastník a provozovatel BALUS Innovation s.r.o. (IČO 05599270) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

850 000900 000950 0001 000 0001 050 000 2020202120222023202420252026 30. 4. 2019: 882 033 km15. 5. 2020: 903 736 km20. 5. 2020: 903 749 km11. 6. 2021: 926 364 km11. 6. 2021: 926 371 km13. 6. 2022: 946 425 km13. 6. 2022: 946 429 km3. 11. 2022: 951 868 km21. 11. 2022: 952 910 km13. 6. 2023: 960 879 km13. 6. 2023: 960 883 km13. 6. 2024: 979 986 km13. 6. 2025: 998 253 km13. 6. 2025: 998 265 km11. 6. 2026: 1 017 182 km11. 6. 2026: 1 017 185 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
11. 6. 2026 Pravidelná STK Olomouc (č. 3818) 1 017 185 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 3.3.2.1 Zařízení, umožňující vychýlení po nárazu, není funkční. lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 6.2.3.3.1 Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
11. 6. 2027
11. 6. 2026 Měření emisí Olomouc (č. 180502) 1 017 182 km způsobilé bez závad 11. 6. 2027
13. 6. 2025 Pravidelná STK Olomouc (č. 3818) 998 265 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.1.5.1 Netěsnost převodky řízení. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
13. 6. 2026
13. 6. 2025 Měření emisí Olomouc (č. 180502) 998 253 km způsobilé bez závad 13. 6. 2026
13. 6. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Olomouc (č. 3818) 979 986 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.1.5.1 Netěsnost převodky řízení. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 6.2.8.1.1 Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. lehká
13. 6. 2025
13. 6. 2023 Pravidelná STK Olomouc (č. 3818) 960 883 km způsobilé
6 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.5.1.1 Netěsnost posilovače řízení. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.10.1.1 Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
  • 4.5.1.1.1 Nesvítí některý přední mlhový světlomet nebo zadní mlhová svítilna na straně přivrácené ke kraji vozovky. lehká
13. 6. 2024
13. 6. 2023 Měření emisí Olomouc (č. 480557) 960 879 km způsobilé bez závad 13. 6. 2024
21. 11. 2022 TSK - Opakovaná Olomouc (č. 3818) 952 910 km způsobilé bez závad 13. 6. 2023
3. 11. 2022 Technická silniční kontrola Olomouc (č. 7714) 951 868 km dočasně způsobilé
3 vážné
  • 4.4.1.3 Chybné uchycení nebo způsob montáže směrové svítilny negativně ovlivňuje její funkci nebo fotometrické vlastnosti (např. viditelnost) nebo se může za jízdy uvolnit. vážná
  • 5.2.3.6.1 Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. vážná
  • 4.2.1.2.2 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém obrysové nebo denní svítilny poškozený tak, že poškození zjevně ovlivňuje nebo bude ovlivňovat její funkci nebo fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla) nebo mění barvu vyzařovaného světla. vážná
13. 6. 2022 Pravidelná STK Olomouc (č. 3818) 946 429 km způsobilé
7 lehkých
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 6.2.10.1.1 Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
  • 2.1.5.1.1 Netěsnost posilovače řízení. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
13. 6. 2023
13. 6. 2022 Měření emisí Olomouc (č. 480557) 946 425 km způsobilé bez závad 13. 6. 2023
11. 6. 2021 Pravidelná STK Olomouc (č. 3818) 926 371 km způsobilé
7 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.5.1.1 Netěsnost posilovače řízení. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.10.1.1 Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
11. 6. 2022
11. 6. 2021 Měření emisí Olomouc (č. 480557) 926 364 km způsobilé bez závad 11. 6. 2022
20. 5. 2020 Pravidelná STK Olomouc (č. 3818) 903 749 km způsobilé
3 lehké
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
20. 5. 2021
15. 5. 2020 Měření emisí Olomouc (č. 480557) 903 736 km způsobilé bez závad 15. 5. 2021
30. 4. 2019 Před registrací + měření emisí Olomouc (č. 3818) 882 033 km způsobilé
3 lehké
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
30. 4. 2020

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 4. 2021
  3. Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-19-04-0912
  4. První registrace v ČR
    Dovoz ze zahraničí Rakouská republika
    Nový vlastník a provozovatel BALUS Innovation s.r.o. (IČO 05599270)
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 5. 2021 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-20-05-0596
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 6. 2022 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-21-06-0364
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 6. 2023 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-22-06-0368
  8. Technická silniční kontrola výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 3. 12. 2022 · stanice: tř. Kosmonautů 10, 77900, Olomouc · protokol CZ-7714-22-11-0174
  9. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 6. 2023 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-22-11-0537
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 6. 2024 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-23-06-0322
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 6. 2025 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-24-06-0355
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 6. 2026 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-25-06-0422
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 6. 2027 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-26-06-0425
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (57)

Identifikace

Tovární značka
VOLVO
Obchodní označení
FH 440
Typ
/ FH 6x2R
Typ kód
FH 6x2R
VIN
YV2AS02C08B500879
PČV
15760772
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BA
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
VOLVO TRUCK CORP., GÖTEBORG, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
3. 3. 2008
Datum 1. registrace v ČR
16. 5. 2019
Druh (typ)
02 BOČNICE
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
VOLVO PT CORPORATION, GÖTEBORG, ŠVÉDSKO
Typ motoru
D13A440
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
324 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12777
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
114

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2006/51E
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.57
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1350
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
9730/ 2550/ 3530
Rozvor [mm]
4900+1370
Provozní hmotnost
13700
Hmotnosti zatížení SZ
1000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
28000/ 26000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
9000/ 9000
11500/ 11500
7500/ 7500
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
28000/ 22000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
44000/ 40000
Ložná délka
6350
Ložná šířka
2480
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/80 R 22.5 156/150 L/ 22.5 X 9.00 ET162
315/80 R 22.5 156/150 L [2]/ 22.5 X 9.00 ET162
315/80 R 22.5 156/150 L [2]/ 22.5 X 9.00 ET162
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
SCHEUWIMMER GMBH, PÖCHLARN, RAKOUSKO
Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA S-ČEP 40 MM, 400G150 ( e1 01-0350 )
ABS
ano
Airbag
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
Číslo TP
UJ346589
Číslo ORV
UAX757137
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
Vozidlo je na zádi vybaveno hydraulickým nakládacím jeřábem výrobce PALFINGER
typ PK15002, v. č. 100080785. Z hlediska montáže na vozidlo vyhovuje technickým
požadavkům vyhlášky č. 341/2014 Sb.
Vozidlo je vybaveno zvláštním světelným výstražným zařízením oranžové barvy.
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.
DNE 16.05.2019 PŘEREGISTRACE RAKOUSKO RZ LL-387FR, TP A 17471903
Následující data jsou doplnena automaticky. Pred využitím doporucujeme provést kontrolu.
Vozidlo je na zádi vybaveno hydraulickým nakládacím jeřábem výrobce PALFINGER
 typ PK15002, v. č. 100080785. Z hlediska montáže na vozidlo vyhovuje technickým
 požadavkům vyhlášky č. 341/2014 Sb. 
 
 Vozidlo je vybaveno zvláštním světelným výstražným zařízením oranžové
 barvy.
 
 Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.
 
 M: 4900+1370

Další ověření (externí odkazy)