VOLVO FH 400
- 2006
- MODRÁ
- motorová nafta (NM)
- 12777 cm³
- 294 kW ≈ 400 k
VINYV2ASG0C86B440519
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 15:47 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YV2ASG0C86B440519
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Švýcarská konfederace). U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2006. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- VOLVO
- Model
- FH 400
- Typ
- / FM 62R B
- Rok výroby
- 2006
- Datum 1. registrace
- 1. 9. 2006
- Datum 1. registrace v ČR
- 4. 1. 2016
- Barva
- MODRÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12777 cm³
- Výkon
- 294 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: Truck Rent, s.r.o. (IČO 27477932) od 4. 1. 2016
- Provozovatel: Truck Rent, s.r.o. (IČO 27477932) od 4. 1. 2016
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 1. 9. 2006 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 4. 1. 2016 | Dovoz do ČR | Registr silničních vozidel | |
| 4. 1. 2016 | Nový vlastník a provozovatel | Truck Rent, s.r.o. (IČO 27477932) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5. 1. 2026 | Pravidelná STK | Hradec Králové (č. 3651) | 1 454 100 km | způsobilé | 3 lehké
| 5. 1. 2027 |
| 5. 1. 2026 | Pravidelná STK | Hradec Králové (č. 3651) | 145 410 km nižší než dříve | způsobilé | 3 lehké
| 5. 1. 2027 |
| 8. 1. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Nymburk (č. 3220) | 1 372 761 km | způsobilé | 2 lehké
| 8. 1. 2026 |
| 12. 12. 2023 | Pravidelná STK + měření emisí | Nymburk (č. 3220) | 1 283 221 km | způsobilé | 5 lehkých
| 12. 12. 2024 |
| 24. 1. 2023 | Opakovaná STK | Trutnov (č. 3601) | 1 214 764 km | způsobilé | 5 lehkých
| 5. 1. 2024 |
| 5. 1. 2023 | Pravidelná STK | Trutnov (č. 3601) | 1 212 043 km | dočasně způsobilé | 5 lehkých, 4 vážné
| 4. 2. 2023 |
| 5. 1. 2023 | Měření emisí | Trutnov (č. 561008) | 1 212 042 km | způsobilé | bez závad | 5. 1. 2024 |
| 15. 12. 2021 | Opakovaná STK | Nymburk (č. 3220) | 1 121 919 km | způsobilé | 3 lehké
| 8. 12. 2022 |
| 8. 12. 2021 | Pravidelná STK + měření emisí | Nymburk (č. 3220) | 1 119 283 km | dočasně způsobilé | 3 lehké, 1 vážná
| 8. 12. 2022 |
| 11. 12. 2020 | Pravidelná STK | Nymburk (č. 3220) | 1 010 661 km | způsobilé | 2 lehké
| 11. 12. 2021 |
| 11. 12. 2020 | Měření emisí | Budiměřice (č. 520803) | 1 010 660 km | způsobilé | bez závad | 11. 12. 2021 |
| 16. 12. 2019 | Pravidelná STK + měření emisí | Rychnov nad Kněžnou (č. 3611) | 912 032 km | způsobilé | 7 lehkých
| 16. 12. 2021 |
| 7. 1. 2019 | Opakovaná STK | Česká Skalice (č. 3614) | 803 043 km | způsobilé | 5 lehkých
| 17. 12. 2019 |
| 17. 12. 2018 | Pravidelná STK + měření emisí | Česká Skalice (č. 3614) | 801 667 km | dočasně způsobilé | 5 lehkých, 1 vážná
| 17. 12. 2019 |
| 15. 12. 2017 | Pravidelná STK + měření emisí | Královéhradecký kraj (č. 3614) | 697 102 km | způsobilé | 6 lehkých
| 15. 12. 2018 |
| 2. 1. 2017 | Opakovaná STK | Královéhradecký kraj (č. 3614) | 599 634 km | způsobilé | 6 lehkých
| 19. 12. 2017 |
| 19. 12. 2016 | Pravidelná STK | Královéhradecký kraj (č. 3614) | 599 223 km | dočasně způsobilé | 6 lehkých, 5 vážných
| 18. 1. 2017 |
| 28. 12. 2015 | Před registrací | Královéhradecký kraj (č. 3618) | 560 529 km | způsobilé | 5 lehkých
| 28. 12. 2015 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace ve světě
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 12. 2016 · stanice: BRATŘÍ ŠTEFANŮ 492, 50003, HRADEC KRÁLOVÉProhlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 12. 2015 · stanice: BRATŘÍ ŠTEFANŮ 492, 50003, HRADEC KRÁLOVÉ
-
První registrace v ČRNový vlastník a provozovatel Truck Rent, s.r.o. (IČO 27477932)Vybavení zapsané v registru: ABS
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 18. 1. 2017 · stanice: BEZRUČOVA 905, 55203, ČESKÁ SKALICE · protokol CZ-3614-16-12-0717
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 12. 2017 · stanice: BEZRUČOVA 905, 55203, ČESKÁ SKALICE · protokol CZ-3614-17-01-0013
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 12. 2018 · stanice: BEZRUČOVA 905, 55203, ČESKÁ SKALICE · protokol CZ-3614-17-12-0606
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 16. 1. 2019 · stanice: BEZRUČOVA 905, 55203, ČESKÁ SKALICE · protokol CZ-3614-18-12-0574
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 12. 2019 · stanice: BEZRUČOVA 905, 55203, ČESKÁ SKALICE · protokol CZ-3614-19-01-0174
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 12. 2020 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-19-12-0148
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 12. 2021 · stanice: Draho u Budiměřic 14, 28802, Nymburk · protokol CZ-3220-20-12-0130
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 7. 1. 2022 · stanice: Draho u Budiměřic 14, 28802, Nymburk · protokol CZ-3220-21-12-0098
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 12. 2022 · stanice: Draho u Budiměřic 14, 28802, Nymburk · protokol CZ-3220-21-12-0188
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 4. 2. 2023 · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 54102, TRUTNOV · protokol CZ-3601-23-01-0120
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 1. 2024 · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 54102, TRUTNOV · protokol CZ-3601-23-01-0507
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 12. 2024 · stanice: Draho u Budiměřic 14, 28802, Nymburk · protokol CZ-3220-23-12-0115
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 1. 2026 · stanice: Draho u Budiměřic 14, 28802, Nymburk · protokol CZ-3220-25-01-0103
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 1. 2027 · stanice: PLOTIŠTĚ NAD LABEM U ČKD - PAR. Č. 320/88, 320/83,, 50002, HRADEC KRÁLOVÉ · protokol CZ-3651-26-01-0014Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 1. 2027 · stanice: PLOTIŠTĚ NAD LABEM U ČKD - PAR. Č. 320/88, 320/83,, 50002, HRADEC KRÁLOVÉ · protokol CZ-3651-26-01-0020
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (dovoz)
Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.
Záznamy bez uvedeného data
- Dovoz ze zahraničí – Švýcarská konfederace (datum dovozu není v registru uvedeno)
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- ABS
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (63)
Identifikace
- Tovární značka
- VOLVO
- Obchodní označení
- FH 400
- Typ
- / FM 62R B
- Varianta
- 6X2 R
- Typ kód
- FM 62R B
- VIN
- YV2ASG0C86B440519
- PČV
- 13826317
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BA
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- VOLVO TRUCK CORPORATION, ŠVÉDSKO
- Rok výroby
- 2006
- Datum 1. registrace
- 1. 9. 2006
- Datum 1. registrace v ČR
- 4. 1. 2016
- Druh (typ)
- 06 SHRNOVACÍ PLACHTA
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- VOLVO PT CORPORATION, GÖTEBORG, ŠVÉDSKO
- Typ motoru
- D13A400
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 294 / 1800
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12777
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 3/ - 1 STŘEDNÍ
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / EURO 5
- Stupeň plnění emisní úrovně
- Neuvedeno
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.57
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- / /
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- / /
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 81/ 1350
- Za jízdy
- 79
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 11330/ 2550/ 3900
- Rozvor [mm]
- 5 600 + 1 370
- Rozchod [mm]
- / / /
- Provozní hmotnost
- 11500
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 27000/ 26000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 8000/ 8000
11500/ 11500
7500/ 7500
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 30500/ 30500
- Ložná délka
- 8650
- Ložná šířka
- 2480
- Zatížení střechy
- 0
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 315/80 R 22.5 156/--- G/ 22.5 X 9.00
315/80 R 22.5 ---/145 G [2] / 22.5 X 9.00
315/80 R 22.5 154/--- G/ 22.5 X 9.00
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- WALDE, A.G.
- Výrobní číslo karoserie
- WAHXXX0E6PRS0133
- Barva
- MODRÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- ABS
- ano
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 5082-020-03
- Číslo ORV
- UBO778155
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Doplňkový text na TP
- Obnoveno původní VIN.
- Další záznamy
- VOZIDLO JE VYBAVENO NAKLÁDACÍ PLOŠINOU TROSCH CARGOLIFT UFS E; E13 00 0075.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.
Dne 12.08.2026 bylo po korozi ”OBNOVENO PŮVODNÍ VIN NÁHRADNÍ TECHNOLOGIÍ”. VIN je
vyraženo za předním pravým kolem. Obnova vedena na MěÚ Trutnov pod sp. zn. 2026/504/DSA/BAP.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: YV2ASG0C86B440519
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.