VOLVO FM12 420 64R
- 2005
- MODRÁ
- motorová nafta (NM)
- 12130 cm³
- 309 kW ≈ 420 k
VINYV2J4CFD55B398909
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 7:48 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YV2J4CFD55B398909
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 6 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 8 dnů (30. 12. 2013 až 7. 1. 2014). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2005. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
- Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- VOLVO
- Model
- FM12 420 64R
- Typ
- VOLVO FM12 420 64R FM 64R B / FM 64R B
- Rok výroby
- 2005
- Datum 1. registrace
- 1. 6. 2005
- Datum 1. registrace v ČR
- 1. 6. 2005
- Barva
- MODRÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12130 cm³
- Výkon
- 309 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: VIALIT SOBĚSLAV spol. s r. o. (IČO 14504456) od 5. 12. 2018
- Provozovatel: VIALIT SOBĚSLAV spol. s r. o. (IČO 14504456) od 5. 12. 2018
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 1. 6. 2005 | První registrace | Volvo Group Czech Republic, s.r.o. (IČO 61055239) | Registr silničních vozidel |
| 10. 1. 2006 | Nový provozovatel | RADEK SUCHAR LIBRICKÁ 643 PRAHA 9 | Registr silničních vozidel |
| 17. 1. 2006 | Nový vlastník | ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980) | Registr silničních vozidel |
| 17. 1. 2006 | Nový provozovatel | Radek Suchar (IČO 44272511) | Registr silničních vozidel |
| 1. 2. 2010 | Nový provozovatel | TIR CENTRUM s.r.o. (IČO 25697251) | Registr silničních vozidel |
| 1. 2. 2011 | Nový vlastník a provozovatel | Jan Sloupenský (IČO 47502142) | Registr silničních vozidel |
| 30. 12. 2013 | Nový vlastník a provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 7. 1. 2014 | Nový vlastník a provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 3. 6. 2016 | Nový vlastník a provozovatel | FIRMA NOVÁK s.r.o. (IČO 28092660) | Registr silničních vozidel |
| 5. 12. 2018 | Nový vlastník a provozovatel | VIALIT SOBĚSLAV spol. s r. o. (IČO 14504456) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 17. 2. 2026 | Pravidelná STK + měření emisí | Soběslav (č. 3323) | 659 187 km | způsobilé | 4 lehké
| 17. 2. 2028 |
| 27. 2. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Sezimovo Ústí (č. 3304) | 647 682 km | způsobilé | 4 lehké
| 27. 2. 2026 |
| 18. 3. 2024 | Pravidelná STK | Soběslav (č. 3323) | 636 245 km | způsobilé | 3 lehké
| 18. 3. 2025 |
| 18. 3. 2024 | Měření emisí | Soběslav (č. 430831) | 626 455 km nižší než dříve | způsobilé | bez závad | 18. 3. 2026 |
| 14. 3. 2023 | Opakovaná STK | Soběslav (č. 3323) | 629 375 km | způsobilé | 6 lehkých
| 7. 3. 2024 |
| 7. 3. 2023 | Pravidelná STK + měření emisí | Soběslav (č. 3323) | 629 374 km | dočasně způsobilé | 7 lehkých, 1 vážná
| 7. 3. 2024 |
| 27. 1. 2022 | Pravidelná STK + měření emisí | Soběslav (č. 3323) | 619 750 km | způsobilé | 7 lehkých
| 27. 1. 2023 |
| 1. 2. 2021 | Pravidelná STK + měření emisí | Soběslav (č. 3323) | 606 251 km | způsobilé | 5 lehkých
| 1. 2. 2022 |
| 18. 2. 2020 | Pravidelná STK | Soběslav (č. 3323) | 596 306 km | způsobilé | 7 lehkých
| 18. 2. 2021 |
| 12. 2. 2020 | Měření emisí | Soběslav (č. 430831) | 596 305 km | způsobilé | bez závad | 12. 2. 2021 |
| 28. 11. 2018 | Pravidelná STK | Soběslav (č. 3323) | 585 969 km | způsobilé | 3 lehké
| 28. 11. 2019 |
| 28. 11. 2018 | Měření emisí | Soběslav (č. 430831) | 585 968 km | způsobilé | bez závad | 28. 11. 2019 |
| 16. 12. 2017 | Pravidelná STK + měření emisí | Jihočeský kraj (č. 3323) | 564 875 km | způsobilé | 6 lehkých
| 16. 12. 2018 |
| 29. 11. 2016 | Opakovaná STK | Jihočeský kraj (č. 3323) | 547 763 km | způsobilé | 6 lehkých
| 29. 11. 2017 |
| 29. 11. 2016 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3323) | 547 668 km | dočasně způsobilé | 6 lehkých, 1 vážná
| 29. 12. 2016 |
| 3. 6. 2016 | Evidenční kontrola | Kraj Vysočina (č. 3626) | 536 230 km | způsobilé | bez závad | |
| 27. 11. 2015 | Pravidelná STK | Kraj Vysočina (č. 3626) | 535 509 km | způsobilé | 10 lehkých
| 27. 11. 2016 |
| 27. 11. 2014 | Pravidelná STK | Kraj Vysočina (č. 3626) | 511 460 km | způsobilé | 7 lehkých
| 27. 11. 2015 |
| 7. 1. 2014 | Pravidelná STK | Kraj Vysočina (č. 3626) | 488 948 km | způsobilé | 1 lehká
| 7. 1. 2015 |
| 25. 2. 2013 | Pravidelná STK | Pardubický kraj (č. 3613) | 465 492 km | způsobilé | 3 lehké
| 25. 2. 2014 |
| 29. 12. 2011 | Pravidelná STK | Pardubický kraj (č. 3613) | 440 615 km | způsobilé | 4 lehké
| 29. 12. 2012 |
| 19. 1. 2011 | Pravidelná STK | Hlavní město Praha (č. 3107) | 401 758 km | způsobilé | 5 lehkých
| 19. 1. 2012 |
| 29. 4. 2009 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3232) | – | způsobilé | 2 lehké
| 29. 4. 2010 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový provozovatel Volvo Group Czech Republic, s.r.o. (IČO 61055239)
-
Nový provozovatel RADEK SUCHAR LIBRICKÁ 643 PRAHA 9
-
Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980)Nový provozovatel Radek Suchar (IČO 44272511)
-
Konec: vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 4. 2010 · stanice: HLAVNÍ 182, 25082, TUKLATY
-
Nový provozovatel TIR CENTRUM s.r.o. (IČO 25697251)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 1. 2012 · stanice: DOBRONICKÁ 635, 14800, PRAHA 4
-
Nový vlastník a provozovatel Jan Sloupenský (IČO 47502142)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 12. 2012 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 56203, ÚSTÍ NAD ORLICÍ
-
Vyřazení z provozu VYSOKÉ MÝTO
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 2. 2014 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 56203, ÚSTÍ NAD ORLICÍ
-
Konec vyřazení z provozu VYSOKÉ MÝTO
-
Vyřazení z provozu VYSOKÉ MÝTO
-
Nový vlastník a provozovatel fyzická osobaKonec vyřazení z provozu VYSOKÉ MÝTO
-
Nový vlastník a provozovatel fyzická osobaPravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 1. 2015 · stanice: BAŠTÍNOV 126, 58001, HAVLÍČKŮV BRODVyřazení z provozu HAVLÍČKŮV BROD
-
Konec vyřazení z provozu HAVLÍČKŮV BROD
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 11. 2015 · stanice: BAŠTÍNOV 126, 58001, HAVLÍČKŮV BRODVyřazení z provozu HAVLÍČKŮV BROD
-
Konec vyřazení z provozu HAVLÍČKŮV BROD
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 11. 2016 · stanice: BAŠTÍNOV 126, 58001, HAVLÍČKŮV BROD
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Nový vlastník a provozovatel FIRMA NOVÁK s.r.o. (IČO 28092660)Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: BAŠTÍNOV 126, 58001, HAVLÍČKŮV BRODEvidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: BAŠTÍNOV 126, 58001, HAVLÍČKŮV BRODEvidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: BAŠTÍNOV 126, 58001, HAVLÍČKŮV BRODKonec vyřazení z provozu HAVLÍČKŮV BROD
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 11. 2017 · stanice: Nová 514/II, 39201, Soběslav · protokol CZ-3323-16-11-0743Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 29. 12. 2016 · stanice: Nová 514/II, 39201, Soběslav · protokol CZ-3323-16-11-0726
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 12. 2018 · stanice: Nová 514/II, 39201, Soběslav · protokol CZ-3323-17-12-0444
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu SOBĚSLAV
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 11. 2019 · stanice: Nová 514/II, 39201, Soběslav · protokol CZ-3323-18-11-0881
-
Nový vlastník a provozovatel VIALIT SOBĚSLAV spol. s r. o. (IČO 14504456)
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu SOBĚSLAV
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Vybavení zapsané v registru: MAJÁK ORANŽOVÝ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 2. 2021 · stanice: Nová 514/II, 39201, Soběslav · protokol CZ-3323-20-02-0485
-
Konec vyřazení z provozu SOBĚSLAV
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 2. 2022 · stanice: Nová 514/II, 39201, Soběslav · protokol CZ-3323-21-02-0044
-
Konec vyřazení z provozu TÁBOR
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 1. 2023 · stanice: Nová 514/II, 39201, Soběslav · protokol CZ-3323-22-01-1099
-
Konec vyřazení z provozu TÁBOR
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 6. 4. 2023 · stanice: Nová 514/II, 39201, Soběslav · protokol CZ-3323-23-03-0254
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 3. 2024 · stanice: Nová 514/II, 39201, Soběslav · protokol CZ-3323-23-03-0488
-
Konec vyřazení z provozu TÁBOR
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu TÁBOR
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 3. 2025 · stanice: Nová 514/II, 39201, Soběslav · protokol CZ-3323-24-03-0737
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu TÁBOR
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 2. 2026 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍ · protokol CZ-3304-25-02-0833
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 2. 2027 · stanice: Nová 514/II, 39201, Soběslav · protokol CZ-3323-26-02-0584
-
Konec vyřazení z provozu TÁBOR
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 6. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- ABS
- MAJÁK ORANŽOVÝ
- OMEZ. RYCHLOSTI
- TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (66)
Identifikace
- Tovární značka
- VOLVO
- Obchodní označení
- FM12 420 64R
- Typ
- VOLVO FM12 420 64R FM 64R B / FM 64R B
- Verze
- HS
- Typ kód
- FM 64R B
- VIN
- YV2J4CFD55B398909
- PČV
- 9724097
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- SKLÁPĚČKOVÝ
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- VOLVO TRUCK CORPORATION, GÖTEBORG, ŠVÉDSKO
- Rok výroby
- 2005
- Datum 1. registrace
- 1. 6. 2005
- Datum 1. registrace v ČR
- 1. 6. 2005
- Druh (typ)
- SKLÁPĚČKOVÁ - MH 1200 3S
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- VOLVO TRUCK CORPORATION, GÖTEBORG, ŠVÉDSKO
- Typ motoru
- D12D420
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 309 / 1800
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12130
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 3/ - 2 STŘEDNÍ A ZADNÍ
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
- Nejvyšší rychlost omezení
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2001/27A
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO III
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.62
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 88/ 1350
- Za jízdy
- 80
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 6740/ 2550/ 3200
- Rozvor [mm]
- 3 400 + 1 370
- Provozní hmotnost
- 13600
- Hmotnosti zatížení SZ
- 1000
- Hmotnosti zatížení SZ typ
- Z
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 35000/ 26000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 9 000/ 9 000
13 000/ 9 500
13 000/ 9 500
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 35000/ 24000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 70000/ 48000
- Ložná délka
- 5000
- Ložná šířka
- 2360
- Zatížení střechy
- 0
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 385/65 R 22.5 160J / 9.00 X 22.5
315/80 R 22.5 156/150 L [2] / 9.00 X 22.5
315/80 R 22.5 156/150 L [2] / 9.00 X 22.5
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- PETR MOLČÍK, VALTICE, ČR
- Výrobní číslo karoserie
- 05411638
- Barva
- MODRÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA C50-X
- ABS
- ano
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 5082-024-01
- Číslo ORV
- UBI039726
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Doplňkový text na TP
- dočasně vyřazeno čj. ODO-34-516-D/2011 DOČASNĚ VYŘAZENO ČJ.ODO-34-534-D/2012 DEPOZIT Č.J.: ODS-34-458-D/2013, dop/2/2014/8, DOÚ/3/2015-715
- Další záznamy
- DOSTAVBA MUSÍ BÝT SCHVÁLENÉHO TYPU NEBO JEDNOTLIVĚ SCHVÁLENA.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.
NÁSTVBA ZE DNE 28.04.2005 F. PETR MOLČÍK Č.J. 2158/2004-150-SCH2.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: YV2J4CFD55B398909
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.