VOLVO FM

  • 2011
  • ŠEDÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12777 cm³
  • 315 kW ≈ 428 k

VINYV2JG10AXBB584760

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 18:24 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YV2JG10AXBB584760

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo), datum dovozu 20. 3. 2018. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2011. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
VOLVO
Model
FM
Typ
/ FMA3C
Datum 1. registrace
3. 3. 2011
Datum 1. registrace v ČR
20. 3. 2018
Barva
ŠEDÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12777 cm³
Výkon
315 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 26. 2. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
763 218 km
při prohlídce 26. 2. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 15 let (všechny roky výroby): 350–590 tis. km (medián 508 386 km, 35 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

3
Vlastníci v registru
Ivo Pokorný
od 11. 11. 2020

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
3. 3. 2011 První registrace Registr silničních vozidel
20. 3. 2018 Dovoz do ČR Registr silničních vozidel
20. 3. 2018 Nový vlastník a provozovatel Ivo Pokorný (IČO 13013408) Registr silničních vozidel
20. 3. 2018 Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980) Registr silničních vozidel
11. 11. 2020 Nový vlastník Ivo Pokorný (IČO 13013408) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

200 000400 000600 000800 000 2019202120232025 19. 3. 2018: 308 985 km19. 3. 2018: 308 986 km19. 3. 2019: 364 521 km24. 3. 2020: 429 760 km24. 3. 2020: 429 761 km3. 11. 2020: 466 631 km22. 3. 2021: 488 822 km12. 4. 2021: 493 460 km10. 3. 2022: 546 421 km20. 2. 2023: 600 565 km21. 2. 2024: 633 828 km21. 2. 2024: 633 028 km20. 2. 2025: 696 045 km25. 2. 2026: 763 217 km26. 2. 2026: 763 218 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
26. 2. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Sviadnov (č. 3822) 763 218 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
  • 6.2.8.1.1 Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. lehká
26. 2. 2027
25. 2. 2026 Měření emisí Sviadnov (č. 580201) 763 217 km nezpůsobilé
1 vážná
  • 8.2.2.2.1.11 Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky. vážná
20. 2. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Sviadnov (č. 3822) 696 045 km způsobilé bez závad 20. 2. 2026
21. 2. 2024 Pravidelná STK Sviadnov (č. 3822) 633 028 km způsobilé bez závad 21. 2. 2025
21. 2. 2024 Měření emisí Sviadnov (č. 580201) 633 828 km způsobilé bez závad 21. 2. 2025
20. 2. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Sviadnov (č. 3822) 600 565 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
20. 2. 2024
10. 3. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Sviadnov (č. 3822) 546 421 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
10. 3. 2023
12. 4. 2021 Opakovaná STK Sviadnov (č. 3822) 493 460 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
22. 3. 2022
22. 3. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Sviadnov (č. 3822) 488 822 km dočasně způsobilé
1 lehká, 2 vážné
  • 3.5.1.3 Některý ostřikovač čelního skla nefunguje nebo chybí nebo neostřikuje dostatečně stíranou plochu před řidičem (seřízení). vážná
  • 5.3.1.4.1 V pohyblivém uložení (pouzdra / čepy / silentbloky / tyčky s kulovými čepy) zařízení stabilizátoru jsou větší vůle než provozní nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné, prasklé nebo chybí nebo spojení neodpovídá požadavkům. vážná
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
22. 3. 2022
3. 11. 2020 Evidenční kontrola Sviadnov (č. 3822) 466 631 km způsobilé bez závad
24. 3. 2020 Pravidelná STK Sviadnov (č. 3822) 429 761 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
24. 3. 2021
24. 3. 2020 Měření emisí Sviadnov (č. 580201) 429 760 km způsobilé bez závad 24. 3. 2021
19. 3. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Sviadnov (č. 3822) 364 521 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
19. 3. 2020
19. 3. 2018 Před registrací Moravskoslezský kraj (č. 3822) 308 986 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 5.3.5.2.1 Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 0.2.2.1.5 Údaje na výrobním štítku, kromě výrobního čísla, neodpovídají údajům uvedeným v dokumentaci vozidla, nebo chybí. lehká
19. 3. 2018
19. 3. 2018 Měření emisí Sviadnov (č. 580201) 308 985 km – bez závad 19. 3. 2019

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · stanice: OSTRAVSKÁ 264, 73925, SVIADNOV · protokol CZ-3822-18-03-0244
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 3. 2019 · stanice: OSTRAVSKÁ 264, 73925, SVIADNOV
  3. První registrace v ČR
    Dovoz ze zahraničí Spolková republika Německo
    Nový vlastník a provozovatel Ivo Pokorný (IČO 13013408)
    Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980)
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 3. 2020 · stanice: OSTRAVSKÁ 264, 73925, SVIADNOV · protokol CZ-3822-19-53-0001
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 3. 2021 · stanice: OSTRAVSKÁ 264, 73925, SVIADNOV · protokol CZ-3822-20-03-0297
  6. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: OSTRAVSKÁ 264, 73925, SVIADNOV · protokol CZ-3822-20-11-0022
  7. Nový vlastník Ivo Pokorný (IČO 13013408)
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 21. 4. 2021 · stanice: OSTRAVSKÁ 264, 73925, SVIADNOV · protokol CZ-3822-21-03-0257
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 3. 2022 · stanice: OSTRAVSKÁ 264, 73925, SVIADNOV · protokol CZ-3822-21-04-0075
  10. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  11. Konec vyřazení z provozu FRÝDEK-MÍSTEK
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 3. 2023 · stanice: OSTRAVSKÁ 264, 73925, SVIADNOV · protokol CZ-3822-22-03-0159
  13. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 2. 2024 · stanice: OSTRAVSKÁ 264, 73925, SVIADNOV · protokol CZ-3822-23-02-0176
  15. Konec vyřazení z provozu FRÝDEK-MÍSTEK
  16. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 2. 2025 · stanice: OSTRAVSKÁ 264, 73925, SVIADNOV · protokol CZ-3822-24-02-0206
  17. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 2. 2026 · stanice: OSTRAVSKÁ 264, 73925, SVIADNOV · protokol CZ-3822-25-02-0186
  18. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 2. 2027 · stanice: OSTRAVSKÁ 264, 73925, SVIADNOV · protokol CZ-3822-26-02-0291
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 3. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (58)

Identifikace

Tovární značka
VOLVO
Obchodní označení
FM
Typ
/ FMA3C
Varianta
C3XA4F
Verze
N5HL3G575
Typ kód
FMA3C
VIN
YV2JG10AXBB584760
PČV
15078399
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
VOLVO TRUCK CORP.
Datum 1. registrace
3. 3. 2011
Datum 1. registrace v ČR
20. 3. 2018
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
VOLVO TRUCK CORP.
Typ motoru
D13C420 EUV
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
315 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12777
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90
Nejvyšší rychlost omezení
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2008/74K
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
85/ 1425
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
6200/ 2550/ 4000
Rozvor [mm]
3700
Provozní hmotnost
7793
Hmotnosti zatížení SZ
12207
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
20000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
13000/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
48000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/65R22.5 158 L / 22.5X11.75
315/80R22.5 150 K [2] / 22.5X9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ŠEDÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G 50-X
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
8553-169-09
ES/EU
e1*2007/46*0153*05
Číslo TP
UI377212
Číslo ORV
UBA484103
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.
Dovoz SRN, první registrace dle TP 03.03.2011.

Další ověření (externí odkazy)