VOLVO FM13 440 62R

  • 2007
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12777 cm³
  • 324 kW ≈ 441 k

VINYV2JS02C67A634123

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 12:03 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YV2JS02C67A634123

STK končí 5. 1. 2027. Pošleme vám e-mail 30 a 7 dní předem.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2007. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
VOLVO
Model
FM13 440 62R
Typ
VOLVO FM13 440 62R FM 62R B / FM 62R B
Rok výroby
2007
Datum 1. registrace
26. 1. 2007
Datum 1. registrace v ČR
21. 3. 2012
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12777 cm³
Výkon
324 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK končí za 59 dnů
platnost do 5. 1. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
453 416 km
při prohlídce 5. 1. 2026
stav v některé prohlídce nižší než dříve
1
Vlastník v registru
Družstevní závody Dražice - strojírna s.r.o.
od 21. 3. 2012

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
26. 1. 2007 První registrace Registr silničních vozidel
21. 3. 2012 První registrace v ČR Registr silničních vozidel
21. 3. 2012 Nový vlastník a provozovatel Družstevní závody Dražice - strojírna s.r.o. (IČO 45148465) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

200 000300 000400 000500 000 2013201520172019202120232025 16. 3. 2012: 310 000 km21. 3. 2013: 250 522 km16. 4. 2013: 251 472 km7. 3. 2014: 264 129 km25. 2. 2015: 278 971 km17. 2. 2016: 293 738 km13. 2. 2017: 308 325 km12. 2. 2018: 324 147 km13. 2. 2019: 340 582 km13. 2. 2019: 340 588 km13. 2. 2020: 355 111 km11. 2. 2021: 367 598 km11. 2. 2021: 367 603 km4. 2. 2022: 384 301 km3. 2. 2023: 404 547 km9. 1. 2024: 423 989 km9. 1. 2024: 423 959 km7. 1. 2025: 438 938 km5. 1. 2026: 453 416 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
5. 1. 2026 Pravidelná STK Kosmonosy (č. 3218) 453 416 km způsobilé bez závad 5. 1. 2027
7. 1. 2025 Pravidelná STK Kosmonosy (č. 3218) 438 938 km způsobilé
1 lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
7. 1. 2026
9. 1. 2024 Pravidelná STK Kosmonosy (č. 3218) 423 959 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
9. 1. 2025
9. 1. 2024 Měření emisí Mladá Boleslav (č. 520701) 423 989 km způsobilé bez závad 9. 1. 2026
3. 2. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Lysá nad Labem (č. 3240) 404 547 km způsobilé
3 lehké
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
3. 2. 2024
4. 2. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Kosmonosy (č. 3218) 384 301 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
4. 2. 2024
11. 2. 2021 Pravidelná STK Kosmonosy (č. 3218) 367 603 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
11. 2. 2022
11. 2. 2021 Měření emisí Mladá Boleslav (č. 520701) 367 598 km způsobilé bez závad 11. 2. 2023
13. 2. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Lysá nad Labem (č. 3240) 355 111 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 6.1.1.2.1 Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
13. 2. 2021
13. 2. 2019 Pravidelná STK Kosmonosy (č. 3218) 340 588 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
13. 2. 2020
13. 2. 2019 Měření emisí Mladá Boleslav (č. 520701) 340 582 km způsobilé bez závad 13. 2. 2020
12. 2. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Středočeský kraj (č. 3240) 324 147 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
12. 2. 2019
13. 2. 2017 Pravidelná STK Středočeský kraj (č. 3240) 308 325 km způsobilé bez závad 13. 2. 2018
17. 2. 2016 Pravidelná STK Středočeský kraj (č. 3220) 293 738 km způsobilé bez závad 17. 2. 2017
25. 2. 2015 Pravidelná STK Středočeský kraj (č. 3218) 278 971 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
25. 2. 2016
7. 3. 2014 Pravidelná STK Středočeský kraj (č. 3240) 264 129 km způsobilé bez závad 7. 3. 2015
16. 4. 2013 Opakovaná STK Středočeský kraj (č. 3218) 251 472 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
21. 3. 2014
21. 3. 2013 Pravidelná STK Středočeský kraj (č. 3218) 250 522 km nižší než dříve dočasně způsobilé
1 lehká, 2 vážné
  • 0.3.1.1 Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá dokumentaci vozidla (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, barva vozidla, ABS, apod.). vážná
  • 5.2.3.1.1 Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla. vážná
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
20. 4. 2013
16. 3. 2012 Před schvál. tech. způsob. vozidla Středočeský kraj (č. 3218) 310 000 km způsobilé bez závad 16. 3. 2012

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. První registrace v ČR
    Nový vlastník a provozovatel Družstevní závody Dražice - strojírna s.r.o. (IČO 45148465)
    Evidenční kontrola výsledek: výsledek nezjištěn · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: výsledek nezjištěn · platnost do 21. 3. 2014
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 20. 4. 2013 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 3. 2015 · stanice: K Milovicům 1921, 28922, Lysá nad Labem
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 2. 2016 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 2. 2017 · stanice: Draho u Budiměřic 14, 28802, Nymburk
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 2. 2018 · stanice: K Milovicům 1921, 28922, Lysá nad Labem · protokol CZ-3240-17-02-0435
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 2. 2019 · stanice: K Milovicům 1921, 28922, Lysá nad Labem · protokol CZ-3240-18-02-0543
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 2. 2020 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-19-02-0266
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 2. 2021 · stanice: K Milovicům 1921, 28922, Lysá nad Labem · protokol CZ-3240-20-02-0719
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 2. 2022 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-21-02-0317
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 2. 2023 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-22-02-0107
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 2. 2024 · stanice: K Milovicům 1921, 28922, Lysá nad Labem · protokol CZ-3240-23-02-0170
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 1. 2025 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-24-01-0284
  15. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 1. 2026 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-25-01-0091
  16. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 1. 2027 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-26-01-0020
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Zprávy z registru

  • Zprávu zapsal: Stránský Michal Ing.,Typ vozu: VOL

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS
  • MAJÁK ORANŽOVÝ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (60)

Identifikace

Tovární značka
VOLVO
Obchodní označení
FM13 440 62R
Typ
VOLVO FM13 440 62R FM 62R B / FM 62R B
Typ kód
FM 62R B
VIN
YV2JS02C67A634123
PČV
8000947
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
VALNÍKOVÝ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
VOLVO TRUCK CORPORATION, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2007
Datum 1. registrace
26. 1. 2007
Datum 1. registrace v ČR
21. 3. 2012
Druh (typ)
SKLÁPĚČKOVÁ KORBA
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
VOLVO PT CORPORATION, GÖTEBORG, ŠVÉDSKO
Typ motoru
D13A440
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
324 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12777
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
3/ - 1 STŘEDNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90
Nejvyšší rychlost omezení
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2005/78D
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.57
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1350
Za jízdy
80

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
12550/ 2550/ 3850
Rozvor [mm]
5600+1370
Provozní hmotnost
12000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
27000/ 26000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
8000/ 8000
11500/ 11500
7500/ 7500
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
26000/ 24000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
44000/ 44000
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/60 R 22.5 152/148 L/ 22.5 X 9.00
295/60 R 22.5 150/147 K [2]/ 22.5 X 9.00
295/60 R 22.5 150/147 K [2]/ 22.5 X 9.00
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA C50-X
ABS
ano
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
5082-021-03
Číslo TP
UN402610
Číslo ORV
UAI817932
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Doplňkový text na TP
dovoz švýcarsko,253/2012-ds-1/342
Další záznamy
[ALTERNATIVNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
*7: HHM; HIM; HJ; LI; HL
*37: AŽ 9 000/AŽ 9 000; AŽ 13 000/AŽ 11 500; AŽ 9 500/AŽ 9 500
AŽ 9 000/AŽ 9 000; AŽ 9 500/AŽ 9 500; AŽ 13 000/AŽ 11 500
*39: AŽ 42 000/32 000
*41: AŽ 70 000/48 000
*50: AŽ 90/1 350
*51: AŽ 80.0
*60: VOZIDLO JE VYBAVENO ZVLÁŠTNÍM SVĚTELNÝM VÝSTRAŽNÝM ZAŘÍZENÍM
ORANŽOVÉ BARVY.
*60: VOZIDLO SPLŇUJE PODMÍNKY ADR A MŮŽE BÝT TYPU EXII; EXIII; FL;
OX; AT.
*36: 26 100/26 000
*37: 7 100/7 100; 11 500/11 500; 7 500/7 500
*39: 26 000/24 000
*57: MAN
DOSTAVBA MUSÍ BÝT SCHVÁLENÉHO TYPU NEBO JEDNOTLIVĚ SCHVÁLENA.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.
DOVOZ ŠVÝCARSKO.
ALTERNATIVNÍ PNEU: PŘEDNÍ NÁPRAVA 385/55R22.5 158 L, RÁFEK 11.75 X 22.5, 315/70 R22.5 154/150 L RÁFEK 9.00 X 22.5
DRUHÁ NÁPRAVA VE DVOJITÉ MONTÁŽI PNEU: 315/70 R22.5 154/150 L RÁFEK 9.00 X 22.5
TŘETÍ NÁPRAVA V JEDNODUCHÉ MONTÁŽI: 385/55R22.5 157L RÁFEK 11.75 X 22.5
315/70R22.5 154/150L RÁFEK 9.00 X 22.5

Další ověření (externí odkazy)