VOLVO FM 440 8 X 4

  • 2009
  • MODRÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12777 cm³
  • 324 kW ≈ 441 k

VINYV2JS02G48A676116

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 21:30 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YV2JS02G48A676116

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Rakouská republika). U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2009. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
VOLVO
Model
FM 440 8 X 4
Typ
/ FM 84R B
Datum 1. registrace
17. 3. 2009
Datum 1. registrace v ČR
7. 11. 2019
Barva
MODRÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12777 cm³
Výkon
324 kW
Kategorie
N3G – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 9. 9. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
203 218 km
při prohlídce 9. 9. 2026
2
Vlastníci v registru
Stylstav s.r.o.
od 6. 11. 2024

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
17. 3. 2009 První registrace Registr silničních vozidel
7. 11. 2019 Dovoz do ČR (podle 1. registrace v ČR) Registr silničních vozidel
7. 11. 2019 Nový vlastník IMPULS-Leasing-AUSTRIA s.r.o. (IČO 65006658) Registr silničních vozidel
7. 11. 2019 Nový provozovatel Stylstav s.r.o. (IČO 26916096) Registr silničních vozidel
6. 11. 2024 Nový vlastník Stylstav s.r.o. (IČO 26916096) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

100 000150 000200 000250 000 2020202120222023202420252026 22. 10. 2019: 124 350 km21. 9. 2020: 130 517 km21. 9. 2020: 130 518 km14. 9. 2021: 142 332 km14. 9. 2022: 153 245 km15. 9. 2023: 163 986 km12. 9. 2024: 177 418 km12. 9. 2024: 177 419 km15. 9. 2025: 191 899 km17. 10. 2025: 193 068 km17. 10. 2025: 193 081 km9. 9. 2026: 203 218 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
9. 9. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Jihlava (č. 3709) 203 218 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
9. 9. 2027
17. 10. 2025 Pravidelná STK Jihlava (č. 3709) 193 081 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
17. 10. 2026
17. 10. 2025 Měření emisí Jihlava (č. 570710) 193 068 km způsobilé bez závad 17. 10. 2026
15. 9. 2025 Pravidelná STK Jihlava (č. 3709) 191 899 km dočasně způsobilé
3 lehké, 1 vážná
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
  • 8.2.1.2.5 U vozidel s OBD sdělovač MI (MIL) se po zapnutí zapalování nerozsvítí nebo po nastartování vozidla indikuje závadu. vážná
15. 10. 2025
12. 9. 2024 Pravidelná STK Jihlava (č. 3714) 177 419 km způsobilé
2 lehké
  • 4.5.1.1.3 U předního mlhového světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
12. 9. 2025
12. 9. 2024 Měření emisí Jihlava (č. 570704) 177 418 km způsobilé bez závad 12. 9. 2025
15. 9. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Jihlava (č. 3714) 163 986 km způsobilé
2 lehké
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
15. 9. 2024
14. 9. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Jihlava (č. 3714) 153 245 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
14. 9. 2023
14. 9. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Jihlava (č. 3714) 142 332 km způsobilé
6 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
14. 9. 2022
21. 9. 2020 Pravidelná STK Jihlava (č. 3714) 130 518 km způsobilé
2 lehké
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
21. 9. 2021
21. 9. 2020 Měření emisí Jihlava (č. 570704) 130 517 km způsobilé bez závad 21. 9. 2021
22. 10. 2019 Před registrací + měření emisí Moravské Budějovice (č. 3730) 124 350 km způsobilé
10 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 4.1.1.1.1 Nesvítí některý nepovinný (volitelný) světlomet. lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
22. 10. 2020

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · stanice: LAŽÍNKY 71, 67602, MORAVSKÉ BUDĚJOVICE · protokol CZ-3730-19-10-0847
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 10. 2020 · stanice: U ZIMNÍHO STADIONU 1952/2, 37076, ČESKÉ BUDĚJOVICE
  3. První registrace v ČR
    Nový vlastník IMPULS-Leasing-AUSTRIA s.r.o. (IČO 65006658)
    Nový provozovatel Stylstav s.r.o. (IČO 26916096)
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 9. 2021 · stanice: BRTNICKÁ 23, 58601, JIHLAVA · protokol CZ-3714-20-09-0146
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 9. 2022 · stanice: BRTNICKÁ 23, 58601, JIHLAVA · protokol CZ-3714-21-09-0117
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 9. 2023 · stanice: BRTNICKÁ 23, 58601, JIHLAVA · protokol CZ-3714-22-09-0082
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 9. 2024 · stanice: BRTNICKÁ 23, 58601, JIHLAVA · protokol CZ-3714-23-09-0064
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 9. 2025 · stanice: BRTNICKÁ 23, 58601, JIHLAVA · protokol CZ-3714-24-09-0075
  9. Nový vlastník Stylstav s.r.o. (IČO 26916096)
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 15. 10. 2025 · stanice: ZNOJEMSKÁ 2380/82, 58601, JIHLAVA · protokol CZ-3709-25-09-0551
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 10. 2026 · stanice: ZNOJEMSKÁ 2380/82, 58601, JIHLAVA · protokol CZ-3709-25-10-0719
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 9. 2027 · stanice: ZNOJEMSKÁ 2380/82, 58601, JIHLAVA · protokol CZ-3709-26-09-0295
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Záznamy bez uvedeného data

  • Dovoz ze zahraničí – Rakouská republika (datum dovozu není v registru uvedeno)

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (61)

Identifikace

Tovární značka
VOLVO
Obchodní označení
FM 440 8 X 4
Typ
/ FM 84R B
Typ kód
FM 84R B
VIN
YV2JS02G48A676116
PČV
16048808
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Kategorie vozidla
N3G
Výrobce vozidla
VOLVO TRUCK CORP., GÖTEBORG, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
17. 3. 2009
Datum 1. registrace v ČR
7. 11. 2019
Druh (typ)
VALNÍKOVÁ
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
VOLVO CAR CORP., GOTHENBURG, ŠVÉDSKO
Typ motoru
D13A440
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
324 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12777
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
4/ -2
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2006/51E
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.57
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
80/ 1350
Za jízdy
84

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
8480/ 2550/ 3940
Rozvor [mm]
1995+2305+1370
Provozní hmotnost
24000
Hmotnosti zatížení SZ
1000
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
37000/ 32000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
8000/ 8000
8000/ 8000
10500/ 9500
10500/ 9500
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
24000/ 24000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
60000/ 48000
Ložná délka
3820
Ložná šířka
2490
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/55 R22.5 160K/ 22.5 X 11,75
385/55 R22.5 160K/ 22.5 X 11,75
315/70 R 22.5 154/150 L [2]/ 22.5 X 9.00
315/70 R 22.5 154/150 L [2]/ 22.5 X 9.00

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
VOLVO CAR CORP., GOTHENBURG, ŠVÉDSKO
Výrobní číslo karoserie
HNJ v.c. GA200097
Barva
MODRÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA C, VBG typ 750V/795V/7310D
ABS
ano
ASR
ne
Airbag
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
Číslo ORV
UBJ797064
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
Rozchod: 2100+1830
Ovládání brzd přípojného vozidla: vzduchové, dvouhadicové
Vozidlo je v provedení valníkové s hydraulickým nakládacím jeřábem
Vozidlo je na zádi vybaveno hydraulickým nakládacím jeřábem:
výrobce: AUTOGRU PM S.P.A. 41100 MODENA ITÁLIE
typ: PM68S, výrobní číslo: GA20097
Výrobce nástavby: AUTOGRU PM S.P.A. 41100 MODENA ITÁLIE
Rozměr R.Z.: 520 x 110 mm
Počet náprav: 4 poháněné 2 (třetí, čtvrtá), řízené 2 ( první, druhá)
07.11.2019 Odebrány doklady ze země původu (Rakousko) č. A46431252.
07.11.2019 Rok výroby neurčen, datum první registrace 17.03.2009.
07.11.2019 Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)