VOLVO FH

  • 2022
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12777 cm³
  • 375 kW ≈ 510 k

VINYV2RT40A7NA308305

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 4:34 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YV2RT40A7NA308305

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
VOLVO
Model
FH
Typ
VTA3T
Rok výroby
2022
Datum 1. registrace
3. 10. 2022
Datum 1. registrace v ČR
3. 10. 2022
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12777 cm³
Výkon
375 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 14. 9. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
327 562 km
při prohlídce 14. 9. 2026

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2022 při prohlídce v roce 2026: 353–495 tis. km (medián 432 705 km, 865 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

1
Vlastník v registru
VALATRANS a.s.
od 3. 10. 2022

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
3. 10. 2022 První registrace VALATRANS a.s. (IČO 26783827) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0100 000200 000300 000400 000 202420252026 26. 9. 2023: 63 636 km17. 9. 2024: 157 898 km12. 9. 2025: 218 528 km14. 9. 2026: 327 561 km14. 9. 2026: 327 562 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
14. 9. 2026 Pravidelná STK Zlín (č. 3713) 327 562 km způsobilé bez závad 14. 9. 2027
14. 9. 2026 Měření emisí Zlín (č. 470533) 327 561 km způsobilé bez závad 14. 9. 2028
12. 9. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Zlín (č. 3713) 218 528 km způsobilé bez závad 12. 9. 2026
17. 9. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Valašské Klobouky (č. 3738) 157 898 km způsobilé bez závad 17. 9. 2025
26. 9. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Valašské Klobouky (č. 3738) 63 636 km způsobilé bez závad 26. 9. 2024

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel VALATRANS a.s. (IČO 26783827)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 10. 2023
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 9. 2024 · stanice: BRUMOVSKÁ 456, 766 01, VALAŠSKÉ KLOBOUKY · protokol CZ-3738-23-09-0080
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 9. 2025 · stanice: BRUMOVSKÁ 456, 766 01, VALAŠSKÉ KLOBOUKY · protokol CZ-3738-24-09-0060
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 9. 2026 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 763 02, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-25-09-1032
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 9. 2027 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 763 02, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-26-09-0913
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Zprávy z registru

  • Alt. pneu ZN

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 1 (VOLVO FH 2022 v ČR v průměru 2,1, medián 2)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 14,4 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 96 %

Srovnáváme s 326 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu VOLVO FH

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (49)

Identifikace

Tovární značka
VOLVO
Obchodní označení
FH
Typ
VTA3T
Varianta
C3FHA1
Verze
N5RR3S67511xx3MNYUUA
Typ kód
VTA3T
VIN
YV2RT40A7NA308305
PČV
17579953
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
VOLVO TRUCK CORP., GÖTEBORG, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2022
Datum 1. registrace
3. 10. 2022
Datum 1. registrace v ČR
3. 10. 2022
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
VOLVO POWERTRAIN CORPORATION
Typ motoru
D13K500 EUVI T2800
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
375 / 1600
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12777
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
2019/1939E
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Korigovaný součinitel absorpce [m⁻¹]
0,5
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
89/ 1200
Za jízdy
75

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5990/ 2518
Rozvor [mm]
3800
Provozní hmotnost
8259
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
44000/ 44000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/60R22.5-154 L/ 22.5X9.00
295/55 R22.5 145-K [2]/ 22.5 x 9.00;
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ČERVENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
11603-658-12
ES/EU
e5*2007/46*1013*12
Číslo ORV
UBK204640
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
#D.2; #3; #4: VTA3T; C3FHA1; N5RR3S67511XX3MNYUUA
#V.9: 2019/1939E; EURO 6 E
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA: #N. 1(1.): 22.5X11.75; 355/50 R22.5-154 K A 385/55 R22.5-158 L VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.
24.3.2025 ZÁPIS PNEU A RÁFKŮ A PNEU N.2 (2.): 22.5 x 9.00; 295/55 R22.5 145-K [2]

Další ověření (externí odkazy)