VOLVO FH
- 2020
- ČERVENÁ
- motorová nafta (NM)
- 12777 cm³
- 375 kW ≈ 510 k
VINYV2RT40A8MB329074
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 17:49 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YV2RT40A8MB329074
Semafor rizik
V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- VOLVO
- Model
- FH
- Typ
- / VTA3T
- Rok výroby
- 2020
- Datum 1. registrace
- 11. 11. 2020
- Datum 1. registrace v ČR
- 11. 11. 2020
- Barva
- ČERVENÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12777 cm³
- Výkon
- 375 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: Volvo Group Czech Republic, s.r.o. (IČO 61055239) od 30. 9. 2026
- Provozovatel: Volvo Group Czech Republic, s.r.o. (IČO 61055239) od 30. 9. 2026
Obvyklé u modelu ve stáří 5 let: 456–629 tis. km (medián 552 692 km, 554 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 11. 11. 2020 | První registrace | VALATRANS a.s. (IČO 26783827) | Registr silničních vozidel |
| 30. 9. 2026 | Nový vlastník a provozovatel | Volvo Group Czech Republic, s.r.o. (IČO 61055239) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 21. 10. 2025 | Opakovaná STK + měření emisí | Zlín (č. 3713) | 479 534 km | způsobilé | bez závad | 21. 10. 2027 |
| 16. 10. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Zlín (č. 3713) | 479 516 km | nezpůsobilé | 3 vážné
| 15. 11. 2025 |
| 30. 10. 2024 | Pravidelná STK + měření emisí | Zlín (č. 3713) | 383 047 km | způsobilé | bez závad | 30. 10. 2026 |
| 24. 10. 2023 | Pravidelná STK + měření emisí | Zlín (č. 3713) | 289 969 km | způsobilé | bez závad | 24. 10. 2025 |
| 1. 11. 2022 | Pravidelná STK + měření emisí | Valašské Klobouky (č. 3738) | 192 192 km | způsobilé | 1 lehká
| 1. 11. 2024 |
| 12. 11. 2021 | Pravidelná STK + měření emisí | Valašské Klobouky (č. 3738) | 93 428 km | způsobilé | bez závad | 12. 11. 2022 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník a provozovatel VALATRANS a.s. (IČO 26783827)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 11. 2021
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 11. 2022 · stanice: BRUMOVSKÁ 456, 76601, VALAŠSKÉ KLOBOUKY · protokol CZ-3738-21-11-0061
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 11. 2023 · stanice: BRUMOVSKÁ 456, 76601, VALAŠSKÉ KLOBOUKY · protokol CZ-3738-22-11-0001
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 10. 2024 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-23-10-2199
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 10. 2025 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-24-10-2564
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 15. 11. 2025 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-25-10-1433
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 10. 2026 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-25-10-1737
-
Nový vlastník a provozovatel Volvo Group Czech Republic, s.r.o. (IČO 61055239)
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Zprávy z registru
- Oprava údajů v TP
- Alternativní pneu PN, zvýšení únosnosti přední náp
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 2 (VOLVO FH 2020 v ČR obvykle 2,4, medián 2)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 5,3 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 98,3 %
Srovnáváme s 300 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu VOLVO FH
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (52)
Identifikace
- Tovární značka
- VOLVO
- Obchodní označení
- FH
- Typ
- / VTA3T
- Varianta
- C3FHA1
- Verze
- N5RR3S67511xx3MNYUUA
- Typ kód
- VTA3T
- VIN
- YV2RT40A8MB329074
- PČV
- 16549775
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BC TAHAČ NÁVĚSŮ
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- VOLVO TRUCK CORP., GÖTEBORG, ŠVÉDSKO
- Rok výroby
- 2020
- Datum 1. registrace
- 11. 11. 2020
- Datum 1. registrace v ČR
- 11. 11. 2020
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- VOLVO POWERTRAIN CORPORATION
- Typ motoru
- D13K500 EUVI T2800
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 375 / 1600
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12777
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ 1 ZADNÍ
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2018/932D
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO 6
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.5
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- / /
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- / /
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 89/ 1200
- Za jízdy
- 75
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 5990/ 2518/
- Rozvor [mm]
- 3800
- Rozchod [mm]
- / / /
- Provozní hmotnost
- 8109
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 19000/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7500/ 7500
11500/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 44000/ 44000
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 315/60 R22.5-154 L / 22.5X9.00
295/60R22.5-147 K [2]/ 22.5X9.00
/
/
Karoserie a výbava
- Barva
- ČERVENÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 /
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA G50-X
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 11603-362-06
- ES/EU
- e5*2007/46*1013*06
- Číslo ORV
- UBN710442
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Další záznamy
- DNE 18.01.2022 OPRAVA ÚDAJŮ V TP NA ZÁKLADĚ VYJÁDŘENÍ VOLVO GROUP SZECH REPUBLIC .S.R.O.
DNE 24.10.2022 OPRAVA ÚDAJŮ V TP NA ZÁKLADĚ VYJÁDŘENÍ VOLVO GROUP SZECH REPUBLIC .S.R.O. ZE DNE 03.08.2022
F1: 19000/18000
N: 7500/7500 ; 11 500/11 500
20.1: 315/60 R22.5-154 L
#D.2: VTA3T; C3FHA1; N5RR3S67511xx3MNYUUA
#V.9: 2018/932D;, EURO 6 D
Variabilní provedení vozidla:
#20: 22.5x11.75; 355/50 R22.5-154 K a 385/55 R22.5-158 L
22.5x9.00; 315/60 R22.5-152 L
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: YV2RT40A8MB329074
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.