VOLVO FH

  • 2017
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12777 cm³
  • 375 kW ≈ 510 k

VINYV2RT40A9HB827841

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 19:40 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YV2RT40A9HB827841

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
VOLVO
Model
FH
Typ
VOLVO FH VTA3T / VTA3T
Rok výroby
2017
Datum 1. registrace
3. 7. 2017
Datum 1. registrace v ČR
3. 7. 2017
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12777 cm³
Výkon
375 kW
Kategorie
T1b – TRAKTOR KOLOVÝ
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 18. 3. 2028
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
279 120 km
při prohlídce 18. 3. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 9 let: 742–995 tis. km (medián 875 257 km, 536 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

3
Vlastníci v registru
Leasing České spořitelny, a.s.
od 11. 1. 2022

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
3. 7. 2017 První registrace APCO technex, s.r.o. (IČO 02319438) Registr silničních vozidel
3. 7. 2017 Nový vlastník a provozovatel ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980) Registr silničních vozidel
11. 1. 2022 Nový vlastník Leasing České spořitelny, a.s. (IČO 27089444) Registr silničních vozidel
11. 1. 2022 Nový provozovatel Zdeňka Raušová (IČO 76353486) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0100 000200 000300 000 2019202120232025 29. 5. 2018: 7 038 km6. 6. 2019: 7 225 km6. 6. 2019: 7 234 km17. 6. 2020: 42 858 km17. 6. 2020: 42 859 km17. 12. 2020: 46 312 km17. 12. 2021: 59 290 km6. 5. 2022: 87 937 km5. 4. 2024: 158 902 km5. 4. 2024: 158 903 km18. 3. 2026: 279 120 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
18. 3. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Svitavy (č. 3616) 279 120 km způsobilé
2 lehké
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
18. 3. 2028
5. 4. 2024 Pravidelná STK Svitavy (č. 3616) 158 903 km způsobilé bez závad 5. 4. 2026
5. 4. 2024 Měření emisí Svitavy (č. 460911) 158 902 km způsobilé bez závad 5. 4. 2026
6. 5. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Chornice (č. 6604) 87 937 km způsobilé
4 lehké
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 4.8.1.1.1 Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). lehká
  • 4.10.3.1 Izolace propojovacího kabelu poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. lehká
  • 7.6.1.1 Zakládací klíny ke kolu nejsou v dobrém stavu, ale plní svoji funkci. lehká
6. 5. 2026
17. 12. 2021 Evidenční kontrola Hradec Králové (č. 3618) 59 290 km způsobilé bez závad
17. 12. 2020 TSK - Opakovaná po DN Hradec Králové (č. 3618) 46 312 km způsobilé bez závad 17. 6. 2022
6. 10. 2020 Technická silniční kontrola Dobruška (č. 8655) – nezpůsobilé
1 nebezpečná
  • 5.1.1.2.2 Upevnění nápravy je natolik nespolehlivé (spojovací prvky uvolněné, prasklé nebo chybí) nebo v otočném uložení nápravy (např. čep / pouzdro u vodících tyčí / výkyvná přední náprava traktoru) jsou natolik velké vůle, že je bezprostředně ohrožena bezpečnost jízdy vozidla. nebezpečná
6. 10. 2020
17. 6. 2020 Pravidelná STK Rychnov nad Kněžnou (č. 3611) 42 859 km způsobilé
1 lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
17. 6. 2022
17. 6. 2020 Měření emisí Rychnov nad Kněžnou (č. 560702) 42 858 km způsobilé bez závad 17. 6. 2024
6. 6. 2019 Pravidelná STK Rychnov nad Kněžnou (č. 3611) 7 234 km způsobilé bez závad 6. 6. 2020
6. 6. 2019 Měření emisí Rychnov nad Kněžnou (č. 560701) 7 225 km způsobilé bez závad 6. 6. 2020
29. 5. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Královéhradecký kraj (č. 3611) 7 038 km způsobilé bez závad 29. 5. 2019

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel APCO technex, s.r.o. (IČO 02319438)
    Nový vlastník a provozovatel ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 7. 2018
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 5. 2019 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-18-05-0282
  3. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  4. Konec vyřazení z provozu DOBRUŠKA
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 6. 2020 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-19-06-0038
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 6. 2022 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-20-06-0207
  7. Technická silniční kontrola výsledek: nezpůsobilé k provozu · stanice: NÁM. F. L. VĚKA 11, 51801, DOBRUŠKA · protokol CZ-8655-20-10-0001
  8. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: BRATŘÍ ŠTEFANŮ 492, 50003, HRADEC KRÁLOVÉ · protokol CZ-3618-20-12-1183
  9. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: BRATŘÍ ŠTEFANŮ 492, 50003, HRADEC KRÁLOVÉ · protokol CZ-3618-21-12-1371
  10. Nový vlastník Leasing České spořitelny, a.s. (IČO 27089444)
    Nový provozovatel Zdeňka Raušová (IČO 76353486)
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 5. 2024 · stanice: Trnavská 50, 569 42, Chornice · protokol CZ-6604-22-55-0012
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 4. 2026 · stanice: V ZAHRÁDKÁCH 2366/23, 56802, SVITAVY · protokol CZ-3616-24-04-0020
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 3. 2028 · stanice: V ZAHRÁDKÁCH 2366/23, 56802, SVITAVY · protokol CZ-3616-26-03-0111
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Zprávy z registru

  • Pneu ZN lze také 315/80 R22.5 150 K na ráfkách 22.
  • Hmotnost soupravy lze 45000/45000 kg, nový výr.ští

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 3 (VOLVO FH 2017 v ČR obvykle 3,2, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 11,3 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 98,8 %

Srovnáváme s 345 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu VOLVO FH

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (54)

Identifikace

Tovární značka
VOLVO
Obchodní označení
FH
Typ
VOLVO FH VTA3T / VTA3T
Varianta
C3FHA1
Verze
N5RR3N675*
Typ kód
VTA3T
VIN
YV2RT40A9HB827841
PČV
14682498
Druh vozidla
TRAKTOR KOLOVÝ
Kategorie vozidla
T1b
Výrobce vozidla
VOLVO TRUCK CORP., GÖTEBORG, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2017
Datum 1. registrace
3. 7. 2017
Datum 1. registrace v ČR
3. 7. 2017
Druh (typ)
(99) TAHAČ NÁVĚSŮ
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
VOLVO POWERTRAIN CORPORATION
Typ motoru
D13K500 EUVI
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
375 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12777
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 DRUHÁ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 627/2014C
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.5
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
83/ 1350
Za jízdy
75

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5900/ 2550/ 3700
Rozvor [mm]
3800
Provozní hmotnost
8218
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
20500/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
13500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
36782/ 36782
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
45000/ 45000
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/55R22.5-160 K / 22.5X11.75
315/70R22.5-150 L [2] / 22.5X9.00
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
RAMAT servis s.r.o., ZLIV, ČR
Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10174-339-05
ES/EU
e11*2007/46*3086*05
Číslo ORV
UBN190237
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
*5; *6; *7: VTA3T; C3FHA1; N5RR3N67513xx3MNYUUC
*17: 627/2014C; EURO 6C
Variabilníprovedení pneumatik:
*44: 22.5 X 11.75; 385/65 R 22.5 158 L
22.5 X 9.00; 315/70 R 22.5 154 L
*45: 22.5 X 9.00; 315/80 R 22.5 150 K [2]
Vozidlo je vybaveno ochrannou konstrukcí proti převrácení (rám typu 8rops1, v.č.191173).
Vozidlo je vybaveno doplňkovým štítkem, který je umístěn v blízkosti výrobního štítku vozidla.
Vozidlo po přestavbě plní požadavky stanovené zák. 56/2001 Sb. a splňuje seznam všech
regulačních aktů podle Nařízení (EU) č.167/2013.
Doporučený rozměr tabulky registrační značky 520 x 110 mm.

Další ověření (externí odkazy)