VOLVO FH

  • 2021
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12777 cm³
  • 375 kW ≈ 510 k

VINYV2RTY0A7MB334810

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 20:18 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YV2RTY0A7MB334810

STK končí 1. 12. 2026. Upozornění vám pošleme brzy po zapnutí hlídání.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 2,2 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 32 dnů (30. 1. 2025 až 3. 3. 2025). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
VOLVO
Model
FH
Typ
VTA3T
Rok výroby
2021
Datum 1. registrace
14. 1. 2021
Datum 1. registrace v ČR
14. 1. 2021
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12777 cm³
Výkon
375 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK končí za 24 dnů
platnost do 1. 12. 2026
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
624 972 km
při prohlídce 7. 10. 2026
stav v některé prohlídce nižší než dříve

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2021 při prohlídce v roce 2026: 451–607 tis. km (medián 538 345 km, 625 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

4
Vlastníci v registru
VFS Financial Services Czech Republic s.r.o.
od 3. 3. 2025

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
14. 1. 2021 První registrace Volvo Group Czech Republic, s.r.o. (IČO 61055239) Registr silničních vozidel
6. 4. 2022 Nový vlastník a provozovatel VFS Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 27116867) Registr silničních vozidel
11. 1. 2023 Nový provozovatel Volvo Group Czech Republic, s.r.o. (IČO 61055239) Registr silničních vozidel
30. 1. 2025 Nový vlastník Volvo Group Czech Republic, s.r.o. (IČO 61055239) Registr silničních vozidel
3. 3. 2025 Nový vlastník VFS Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 27116867) Registr silničních vozidel
3. 3. 2025 Nový provozovatel DCS Invest s.r.o. (IČO 29380308) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0250 000500 000750 000 20222023202420252026 20. 1. 2021: 17 km3. 1. 2022: 105 182 km3. 1. 2022: 105 182 km4. 4. 2022: 132 100 km2. 1. 2023: 226 274 km2. 1. 2023: 226 274 km12. 12. 2023: 349 148 km12. 12. 2023: 349 148 km21. 3. 2024: 383 908 km13. 8. 2024: 348 278 km10. 12. 2024: 483 933 km10. 12. 2024: 483 933 km1. 12. 2025: 558 275 km7. 10. 2026: 624 972 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
7. 10. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Vyškov (č. 3748) 624 972 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
7. 10. 2027
1. 12. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Vyškov (č. 3748) 558 275 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
1. 12. 2026
10. 12. 2024 ADR Roudnice nad Labem (č. 3513) 483 933 km způsobilé bez závad
10. 12. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Roudnice nad Labem (č. 3513) 483 933 km způsobilé bez závad 10. 12. 2025
13. 8. 2024 Technická silniční kontrola Praha (č. 7701) 348 278 km nižší než dříve způsobilé bez závad
21. 3. 2024 Technická silniční kontrola Ústí nad Labem (č. 7704) 383 908 km způsobilé bez závad
12. 12. 2023 ADR Roudnice nad Labem (č. 3513) 349 148 km způsobilé bez závad
12. 12. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Roudnice nad Labem (č. 3513) 349 148 km způsobilé bez závad 12. 12. 2024
2. 1. 2023 ADR Roudnice nad Labem (č. 3513) 226 274 km způsobilé bez závad
2. 1. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Roudnice nad Labem (č. 3513) 226 274 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
2. 1. 2024
4. 4. 2022 Evidenční kontrola Roudnice nad Labem (č. 3513) 132 100 km způsobilé bez závad
3. 1. 2022 ADR Roudnice nad Labem (č. 3513) 105 182 km způsobilé bez závad
3. 1. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Roudnice nad Labem (č. 3513) 105 182 km způsobilé bez závad 3. 1. 2023
20. 1. 2021 ADR Praha (č. 3100) 17 km způsobilé bez závad

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel Volvo Group Czech Republic, s.r.o. (IČO 61055239)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 1. 2022
    Vybavení zapsané v registru: TOČNICE
  2. Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · stanice: TÜRKOVA 1001/9, 149 00, PRAHA 4, CHODOV · protokol CZ-3100-21-01-0918
  3. Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ŽIŽKOVA 2483, 413 01, ROUDNICE NAD LABEM · protokol CZ-3513-22-01-0055
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 1. 2023 · stanice: ŽIŽKOVA 2483, 413 01, ROUDNICE NAD LABEM · protokol CZ-3513-22-01-0056
  4. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ŽIŽKOVA 2483, 413 01, ROUDNICE NAD LABEM · protokol CZ-3513-22-04-0080
  5. Nový vlastník a provozovatel VFS Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 27116867)
  6. Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ŽIŽKOVA 2483, 413 01, ROUDNICE NAD LABEM · protokol CZ-3513-23-01-0013
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 1. 2024 · stanice: ŽIŽKOVA 2483, 413 01, ROUDNICE NAD LABEM · protokol CZ-3513-23-01-0014
  7. Nový provozovatel Volvo Group Czech Republic, s.r.o. (IČO 61055239)
  8. Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ŽIŽKOVA 2483, 413 01, ROUDNICE NAD LABEM · protokol CZ-3513-23-12-0406
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 12. 2024 · stanice: ŽIŽKOVA 2483, 413 01, ROUDNICE NAD LABEM · protokol CZ-3513-23-12-0407
  9. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Lidické náměstí 9, 401 79, Ústí nad Labem · protokol CZ-7704-24-03-0430
  10. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Na Baních 1535, 156 64, Praha · protokol CZ-7701-24-08-0083
  11. Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ŽIŽKOVA 2483, 413 01, ROUDNICE NAD LABEM · protokol CZ-3513-24-12-0416
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 12. 2025 · stanice: ŽIŽKOVA 2483, 413 01, ROUDNICE NAD LABEM · protokol CZ-3513-24-12-0417
  12. Nový vlastník Volvo Group Czech Republic, s.r.o. (IČO 61055239)
  13. Nový vlastník VFS Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 27116867)
    Nový provozovatel DCS Invest s.r.o. (IČO 29380308)
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 12. 2026 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 591/1, 682 01, VYŠKOV · protokol CZ-3748-25-12-0002
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Zprávy z registru

  • Změna výkonu motoru - změnou SW nastavení
  • Alt. pneu PN, ZN

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 4 (VOLVO FH 2021 v ČR v průměru 2,2, medián 2)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 3,5 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 96,3 %

Srovnáváme s 377 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu VOLVO FH

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TOČNICE

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (49)

Identifikace

Tovární značka
VOLVO
Obchodní označení
FH
Typ
VTA3T
Varianta
C3FHA1
Verze
N5RR3B67513xx3HNYBUA
Typ kód
VTA3T
VIN
YV2RTY0A7MB334810
PČV
16633312
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
VOLVO TRUCK CORP., GÖTEBORG, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2021
Datum 1. registrace
14. 1. 2021
Datum 1. registrace v ČR
14. 1. 2021
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
VOLVO POWERTRAIN CORPORATION
Typ motoru
D13K500 EUVI
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
375 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12777
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
2018/932D
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Korigovaný součinitel absorpce [m⁻¹]
0,5
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
90/ 1350
Za jízdy
75

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5990/ 2499
Rozvor [mm]
3800
Provozní hmotnost
7550
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
20500/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
13000/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
50000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/70R22.5-154 M/ 22.5X9.00
315/70R22.5-150 L [2]/ 22.5X9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
11603-363-06
ES/EU
e5*2007/46*1013*06
Číslo ORV
UBL105949
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
VOZIDLO SPLŇUJE PODMÍNKY ADR A JE TYPU EX II, EX III, AT, FL
#D.2/3/4: VTA3T; C3FHA1; N5RR3B67513XX3HNYBUA
#V.9: 2018/932D; EURO 6D
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA: #N.1: 22,5X11.75; 385/65 R22.5-158 L A 385/55 R22.5-158 L
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.
DNE 19.02.2025 ZAPSÁNA ÚPRAVA MOTORU VOZIDLA PROVEDENÁ ZMĚNOU SOFTWARU ELEKTRONICKÉ ŘÍDÍCÍ JEDNOTKY MOTORU ECU - NA ZÁKLADĚ VYJÁDŘENÍ AKREDITOVANÉHO ZÁSRUPCE VÝROBCE. BYLA PROVEDENA ZMĚNA V OZNAČENÍ TYPU MOTORU A VE VÝŠI MAX. VÝKONU: *7: D13K500 EUVI, *P.2/P.4: 375/ 1800.
DNE 06.03.2025 NA ZÁKLADĚ AKREDITOVANÉHO ZÁSTUPCE VÝROBCE ZÁPIS ALTERNATIVNÍHO POUŽITÍ PNEU: *N.1: 22.5 x 11.75; 385/65 R22.5 158-L/ *N.2: 22.5 x 9.00; 315/80 R22.5 150-L [2]. Indexy nosnosti a kategorie rychlosti pneumatik obou náprav odpovídají povolenému zatížení náprav a nejvyšší rychlosti daného vozidla. Upozorňujeme, že v případě výměny pneumatik na zadní nápravě je nutné nové ověření tachografu (také s ohledem na nastavení omezovače rychlosti).

Další ověření (externí odkazy)