VOLVO FH

  • 2018
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12777 cm³
  • 345 kW ≈ 469 k

VINYV2RTY0C9JB854102

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 4:50 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YV2RTY0C9JB854102

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo). U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
VOLVO
Model
FH
Typ
/ VTJ3R
Rok výroby
2018
Datum 1. registrace
20. 4. 2018
Datum 1. registrace v ČR
16. 5. 2023
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12777 cm³
Výkon
345 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 1. 7. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
394 064 km
při prohlídce 1. 7. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 8 let: 611–928 tis. km (medián 794 367 km, 457 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

1
Vlastník v registru
Leasing České spořitelny, a.s.
od 16. 5. 2023

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
20. 4. 2018 První registrace Registr silničních vozidel
16. 5. 2023 Dovoz do ČR (podle 1. registrace v ČR) Registr silničních vozidel
16. 5. 2023 Nový vlastník Leasing České spořitelny, a.s. (IČO 27089444) Registr silničních vozidel
16. 5. 2023 Nový provozovatel Grygar TRUCK s.r.o. (IČO 29390338) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

100 000200 000300 000400 000 202420252026 12. 5. 2023: 170 858 km8. 4. 2024: 237 455 km17. 6. 2024: 250 690 km17. 6. 2024: 250 691 km1. 7. 2025: 326 778 km1. 7. 2026: 394 064 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
1. 7. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Olomouc (č. 3818) 394 064 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.8.1.1.3 Některá část nápadného značení (pruhu) poškozená nebo chybí, ale tento stav zjevně neovlivňuje celkově funkci nápadného značení (vyznačení obrysu vozidla) nebo jeho fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
1. 7. 2027
1. 7. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Olomouc (č. 3818) 326 778 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 4.8.1.1.3 Některá část nápadného značení (pruhu) poškozená nebo chybí, ale tento stav zjevně neovlivňuje celkově funkci nápadného značení (vyznačení obrysu vozidla) nebo jeho fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
1. 7. 2026
17. 6. 2024 Pravidelná STK Olomouc (č. 3818) 250 691 km způsobilé bez závad 17. 6. 2025
17. 6. 2024 Měření emisí Olomouc (č. 580508) 250 690 km způsobilé bez závad 17. 6. 2025
8. 4. 2024 Technická silniční kontrola Praha (č. 7701) 237 455 km způsobilé bez závad
12. 5. 2023 Před registrací + měření emisí Olomouc (č. 3818) 170 858 km způsobilé
2 lehké
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
12. 5. 2024

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 5. 2024 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-23-05-0369
  3. První registrace v ČR
    Nový vlastník Leasing České spořitelny, a.s. (IČO 27089444)
    Nový provozovatel Grygar TRUCK s.r.o. (IČO 29390338)
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  4. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Na Baních 1535, 15664, Praha · protokol CZ-7701-24-04-0091
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 6. 2025 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-24-06-0422
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 7. 2026 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-25-07-0024
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 7. 2027 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-26-07-0015
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Záznamy bez uvedeného data

  • Dovoz ze zahraničí – Spolková republika Německo (datum dovozu není v registru uvedeno)

Zprávy z registru

  • HP-0214 Přestavba na ADR AT

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 1 (VOLVO FH 2018 v ČR obvykle 3,0, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 16,7 % (toto vozidlo dovezeno bylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 98,6 %

Srovnáváme s 276 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu VOLVO FH

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (55)

Identifikace

Tovární značka
VOLVO
Obchodní označení
FH
Typ
/ VTJ3R
Varianta
U3FHA2
Verze
N5RR3M68019753M2BURB
Typ kód
VTJ3R
VIN
YV2RTY0C9JB854102
PČV
17896962
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BA
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
VOLVO TRUCK CORP., GÖTEBORG, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2018
Datum 1. registrace
20. 4. 2018
Datum 1. registrace v ČR
16. 5. 2023
Druh (typ)
08 NOSIČ KONTEJNERU
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
VOLVO POWERTRAIN CORPORATION
Typ motoru
D13K460 EUVI
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
345 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12777
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
3/ 1 STŘEDNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 627/2014C
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.5
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
83/ 1350
Za jízdy
75

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
9000/ 2550/ 4000
Rozvor [mm]
4 800+1 370
Provozní hmotnost
11920
Hmotnosti zatížení SZ
1000
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
27500/ 26000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
8 500/ 8 500
11 500/ 11 500
7 500/ 7 500
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
26000/ 26000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
50000/ 48000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/80R22.5 158/--- L/ 22.5X9.00
315/80R22.5 ---/150 L [2]/ 22.5X9.00
315/80R22.5 158/--- L/ 22.5X9.00
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
HYVA HOLDING B.V., AK ALPHEN AAN DEN RIJN, NIZOZEMSKO
Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA S ROCKINGER 400G150
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ES/EU
e11*2007/46*3263*07
Číslo ORV
UBI789107
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
TŘÍDA S ROCKINGER 400 G150 Vozidlo plní podmínky ADR a je typu AT.
Další záznamy
STÁT POSLEDNÍ REGISTRACE VOZIDLA NĚMECKO, RZ: OHA LZ265, ORV I Č.: 291251302, ORV II Č.: FV 180221.
#V.9B: 627/2014C; EURO 6 C
#O.1: 13 800/13 800 - PLATÍ PRO PŘÍPOJNÉ VOZIDLO S NÁPRAVAMI UPROSTŘED
VOZIDLO JE VYBAVENO STAVITELNOU OCHRANOU PROTI PODJETÍ ZEZADU, MAXIMÁLNÍ DÉLKA VOZIDLA 9 500. 9 700 MM VČETNĚ KONTEJNERU.
VOZIDLO JE VYBAVENO SPOJOVACÍM ZAŘÍZENÍ TŘÍDY S ROCKINGER 400 G150(E1-55R-01 0350)
VŠECHNY SOUČÁSTI Z HLEDISKA MONTÁŽE NA VOZIDLO PLNÍ TECHNICKÉ POŽADAVKY VYHLÁŠKY Č. 341/2014 SB.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.
V OLOMOUCI 16.05.2023.
ZMĚNA ÚDAJU V TP DLE POTVRZENÍ AKREDITOVANÉHO ZÁSTUPCE VOLVO, *F.1; *N: PŘEDNÍ NÁPRAVA; *15.
Rozhodnutím Ministerstva dopravy č. HP-0214 č.j. MD-21652/2023-150/2, ze dne
27.06.2023 byla provedena přestavba vozidla na ADR typ AT. Přidělené schvalovací
číslo je ADR 8 27.A085“.
Do oddílu „Další záznamy“ doporučujeme dále uvést:
Vozidlo plní podmínky ADR a je typu AT.

Další ověření (externí odkazy)