VOLVO FL L 280 4x2R

  • 2007
  • MODRÁ-TMAVÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 7146 cm³
  • 206 kW ≈ 280 k

VINYV2TBL0A27B469838

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 9:51 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YV2TBL0A27B469838

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Vozidlo zaniklo (vyřazeno z registru)Stav „zánik“ znamená, že bylo trvale vyřazeno z evidence, například po ekologické likvidaci, zničení nebo odcizení.
  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Švýcarská konfederace). U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2007. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
VOLVO
Model
FL L 280 4x2R
Typ
VOLVO FL 280 / FL
Rok výroby
2007
Datum 1. registrace
13. 12. 2007
Datum 1. registrace v ČR
18. 4. 2012
Barva
MODRÁ-TMAVÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
7146 cm³
Výkon
206 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
zaniklé (vyřazeno z registru)

Aktuálně v registru

Stav tachometru
806 186 km
při prohlídce 29. 11. 2018
2
Vlastníci v registru
Remark Company, s.r.o.
od 11. 12. 2018

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
13. 12. 2007 První registrace Registr silničních vozidel
18. 4. 2012 Dovoz do ČR (podle 1. registrace v ČR) Registr silničních vozidel
18. 4. 2012 Nový provozovatel Blahoslav Jelínek (IČO 14472872) Registr silničních vozidel
3. 5. 2012 Nový vlastník VLTAVÍN leas, a.s. (IČO 61057738) Registr silničních vozidel
11. 12. 2018 Nový vlastník a provozovatel Remark Company, s.r.o. (IČO 28405013) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

400 000600 000800 0001 000 000 201320142015201620172018 13. 4. 2012: 444 764 km25. 4. 2013: 500 903 km12. 5. 2014: 573 389 km17. 6. 2015: 649 364 km27. 6. 2016: 678 632 km21. 2. 2017: 720 224 km21. 2. 2017: 720 224 km14. 3. 2017: 725 105 km14. 3. 2017: 725 105 km28. 6. 2017: 743 951 km3. 7. 2018: 798 017 km29. 11. 2018: 806 186 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
29. 11. 2018 Evidenční kontrola Lysá nad Labem (č. 3240) 806 186 km způsobilé bez závad
3. 7. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Hlavní město Praha (č. 3106) 798 017 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) – poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 3.3.4.1 Poškození zařízení pro nepřímý výhled, které však umožňuje plnit jeho funkci nebo poškození konstrukce (ochranné pouzdro) zařízení pro nepřímý výhled, které je umístěno 2 m nad vozovkou. lehká
  • 6.1.1.2.1 Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.5.1.1 Sedadlo řidiče má poškozený nebo opotřebený povrch sedadla. lehká
3. 7. 2019
28. 6. 2017 Pravidelná STK Hlavní město Praha (č. 3106) 743 951 km způsobilé
3 lehké
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 6.1.1.2.1 Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
28. 6. 2018
14. 3. 2017 TSK - Opakovaná Hlavní město Praha (č. 3106) 725 105 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
27. 6. 2017
14. 3. 2017 TSK - Opakovaná Hlavní město Praha (č. 3106) 725 105 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
27. 6. 2017
21. 2. 2017 Technická silniční kontrola Středočeský kraj (č. 8203) 720 224 km dočasně způsobilé
2 vážné
  • 4.2.3.1.2 Skutečný stav zapojených obrysových svítilen neodpovídá předepsanému / povolenému počtu (chybí / překračuje). vážná
  • 5.2.1.3 Ochranné zařízení kryjící matice kol, je-li vyžadováno, chybí, neodpovídá požadavkům nebo je poškozené tak, že neplní svoji funkci, nebo může způsobit zranění. vážná
23. 3. 2017
21. 2. 2017 Technická silniční kontrola Středočeský kraj (č. 8203) 720 224 km dočasně způsobilé
2 vážné
  • 4.2.3.1.2 Skutečný stav zapojených obrysových svítilen neodpovídá předepsanému / povolenému počtu (chybí / překračuje). vážná
  • 5.2.1.3 Ochranné zařízení kryjící matice kol, je-li vyžadováno, chybí, neodpovídá požadavkům nebo je poškozené tak, že neplní svoji funkci, nebo může způsobit zranění. vážná
19. 3. 2017
27. 6. 2016 Pravidelná STK Hlavní město Praha (č. 3106) 678 632 km způsobilé
4 lehké
  • 3.5.1.2 Ostřikovač čelního skla neostřikuje dostatečně stíranou plochu před spolujezdcem (seřízení). lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 6.2.5.1.1 Sedadlo řidiče má poškozený nebo opotřebený povrch sedadla. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
27. 6. 2017
17. 6. 2015 Pravidelná STK Hlavní město Praha (č. 3106) 649 364 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) – poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
17. 6. 2016
12. 5. 2014 Pravidelná STK Hlavní město Praha (č. 3106) 573 389 km způsobilé
5 lehkých
  • 3.3.4.1 Poškození zařízení pro nepřímý výhled, které však umožňuje plnit jeho funkci nebo poškození konstrukce (ochranné pouzdro) zařízení pro nepřímý výhled, které je umístěno 2 m nad vozovkou. lehká
  • 4.8.1.2.2 Uvolněné uchycení desky zadního značení, které však zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost) ani spolehlivost její montáže. lehká
  • 6.2.8.1.1 Stupátko nebo schůdky poškozeny nebo zkorodovány, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. lehká
  • 6.2.10.1.1 Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
12. 5. 2015
25. 4. 2013 Pravidelná STK Hlavní město Praha (č. 3106) 500 903 km způsobilé
3 lehké
  • 4.5.1.2.3 U zadní mlhové svítilny vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém svítilny poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její funkci nebo fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla) ani nedochází ke změně barvy vyzařovaného světla. lehká
  • 4.6.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém zpětného světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho funkci nebo fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla). lehká
  • 6.2.5.1.1 Sedadlo řidiče má poškozený nebo opotřebený povrch sedadla. lehká
25. 4. 2014
13. 4. 2012 Před schvál. tech. způsob. vozidla Středočeský kraj (č. 3239) 444 764 km způsobilé
2 lehké
  • 3071 V kloubech, pákách a tyčích jsou mírně větší vůle (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5021 Snýtované, sešroubované nebo pružné spojení některých dílů je uvolněno, popřípadě svařované spojení narušeno natolik, že pevnost (tuhost) rámu (nosné konstrukce): zatím není podstatně zmenšena (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
13. 4. 2012

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. První registrace v ČR
    Nový provozovatel Blahoslav Jelínek (IČO 14472872)
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: výsledek nezjištěn · platnost do 18. 4. 2013 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1208, 27101, NOVÉ STRAŠECÍ
  3. Nový vlastník VLTAVÍN leas, a.s. (IČO 61057738)
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 4. 2014 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 5. 2015 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 6. 2016 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 6. 2017 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE
  8. Technická silniční kontrola výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 19. 3. 2017 · stanice: nám. Starosty Pavla 44, 27252, Kladno · protokol CZ-8203-17-02-0003
  9. Technická silniční kontrola výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 23. 3. 2017 · stanice: nám. Starosty Pavla 44, 27252, Kladno · protokol CZ-8203-17-02-0002
  10. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 6. 2017 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-17-03-1116
    Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 6. 2017 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-17-03-1134
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 6. 2018 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-17-06-2324
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 7. 2019 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-18-07-0150
  13. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: K Milovicům 1921, 28922, Lysá nad Labem · protokol CZ-3240-18-11-1639
  14. Nový vlastník a provozovatel Remark Company, s.r.o. (IČO 28405013)
    Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Záznamy bez uvedeného data

  • Dovoz ze zahraničí – Švýcarská konfederace (datum dovozu není v registru uvedeno)

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Toto vozidlo je v registru zaniklé. Zaniklé vozidlo se do provozu nevrací, hlídání u něj nemá smysl.

Výbava zapsaná v registru

  • ZVEDACÍ ČELO

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (60)

Identifikace

Tovární značka
VOLVO
Obchodní označení
FL L 280 4x2R
Typ
VOLVO FL 280 / FL
Typ kód
FL
VIN
YV2TBL0A27B469838
PČV
12177270
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
SKŘÍŇOVÝ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
VOLVO TRUCK CORP., GÖTEBORG, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2007
Datum 1. registrace
13. 12. 2007
Datum 1. registrace v ČR
18. 4. 2012
Druh (typ)
SKŘÍŇOVÁ - ISOTERMICKÁ
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
VOLVO TRUCK CORP., GÖTEBORG, ŠVÉDSKO
Typ motoru
D7E280
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
206 / 2300
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
7146
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2006/51B2
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.5
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
81/ 1725
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
8856/ 2550/ 3550
Rozvor [mm]
5050
Provozní hmotnost
7600
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
12000/ 12000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
4480/ 4480
8480/ 8480
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
3500/ 3500
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
15500/ 15500
Ložná délka
7100
Ložná šířka
2400
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
265/70 R19,5 143/141J/ 19,5 X 7,5
/
/
/

Karoserie a výbava

Výrobní číslo karoserie
YV2TBL0A27B469838
Barva
MODRÁ-TMAVÁ
Barva doplňková
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
ABS
ne
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
ZÁNIK
Číslo TP
UD869227
Číslo ORV
UAV136737
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
RM zániku
BRANDÝS NAD LABEM-STARÁ BOLESLAV
Doplňkový text na TP
11.12.2018 UK. LS + PŘEVOD 11.12.2018 VYŘAZENO BRANDÝS
Další záznamy
PRVNÍ REGISTRACE VOZIDLA DNE 13.12.2007
DRUHÁ BARVA - BÍLÁ
TECHNICKÁ ZPŮSOBILOST SCHVÁLENA DNE 13.04.2012
VOZIDLO JE VYBAVENO HYDRAULICKÝM ČELEM ZN. TROSCH-BC1500S4, VZDUCHOVÝM
PÉROVÁNÍM ZADNÍ NÁPRAVY
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.

Další ověření (externí odkazy)