VOLVO FL

  • 2012
  • ŠEDÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 7146 cm³
  • 195 kW ≈ 265 k

VINYV2TH40A7CB614029

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 19:03 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YV2TH40A7CB614029

STK propadla 1. 10. 2026. Novější prohlídka se mohla do registru dostat až po měsíční aktualizaci.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo). U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
VOLVO
Model
FL
Typ
FL-4X2R
Datum 1. registrace
5. 6. 2012
Datum 1. registrace v ČR
13. 10. 2016
Barva
ŠEDÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
7146 cm³
Výkon
195 kW
Kategorie
N3 – SPECIÁLNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK propadlá
platnost do 1. 10. 2026
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
415 882 km
při prohlídce 23. 10. 2025

Obvyklé u modelu 13 let po roce výroby (všechny roky výroby): 300–533 tis. km (medián 402 930 km, 91 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

1
Vlastník v registru
Martin Švarc
od 13. 10. 2016

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
5. 6. 2012 První registrace Registr silničních vozidel
13. 10. 2016 Dovoz do ČR (podle 1. registrace v ČR) Registr silničních vozidel
13. 10. 2016 Nový vlastník a provozovatel Martin Švarc (IČO 11162945) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

200 000300 000400 000500 000 20172019202120232025 12. 10. 2016: 255 711 km27. 10. 2017: 287 475 km8. 11. 2018: 322 408 km8. 11. 2018: 322 418 km3. 12. 2018: 325 994 km22. 11. 2019: 346 640 km22. 11. 2019: 346 641 km18. 12. 2019: 348 120 km4. 5. 2022: 386 108 km5. 5. 2022: 386 109 km1. 2. 2024: 410 539 km1. 10. 2025: 415 246 km23. 10. 2025: 415 882 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
23. 10. 2025 Opakovaná STK Česká Skalice (č. 3614) 415 882 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
1. 10. 2026
1. 10. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Česká Skalice (č. 3614) 415 246 km dočasně způsobilé
3 lehké, 2 vážné
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 4.8.2.1.3 Vozidlo, je-li vyžadováno, není vybaveno předepsaným nápadným značením. vážná
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 7.9.4 Montážní štítek záznamového zařízení chybí nebo je porušen tak, že není čitelný nebo je překročena lhůta pro periodickou prohlídku záznamového zařízení (vztahuje se pouze na vozidlo s povinností být vybaveno záznamovým zařízením) nebo není montážní štítek v souladu s požadavky. vážná
31. 10. 2025
1. 2. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Trutnov (č. 3601) 410 539 km dočasně způsobilé
2 lehké, 4 vážné
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.14.1.2 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky. vážná
  • 4.1.2.1.1 Výškové seřízení sklonu rozhraní potkávacího světlometu neodpovídá požadavkům. vážná
  • 4.3.1.1.2 Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. vážná
  • 4.8.2.1.3 Vozidlo, je-li vyžadováno, není vybaveno předepsaným nápadným značením. vážná
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
2. 3. 2024
5. 5. 2022 Pravidelná STK Česká Skalice (č. 3614) 386 109 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.2.2.1 Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
5. 5. 2023
4. 5. 2022 Měření emisí Česká Skalice (č. 460513) 386 108 km způsobilé bez závad 4. 5. 2024
18. 12. 2019 Opakovaná STK Česká Skalice (č. 3614) 348 120 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
22. 11. 2020
22. 11. 2019 Pravidelná STK Česká Skalice (č. 3614) 346 641 km dočasně způsobilé
4 lehké, 2 vážné
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 4.8.2.1.2 Vozidlo, je-li vyžadováno, není vybaveno předepsanými deskami zadního značení. vážná
  • 4.8.2.1.3 Vozidlo, je-li vyžadováno, není vybaveno předepsaným nápadným značením. vážná
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
22. 12. 2019
22. 11. 2019 Měření emisí Česká Skalice (č. 460513) 346 640 km způsobilé bez závad 22. 11. 2020
3. 12. 2018 Opakovaná STK Česká Skalice (č. 3614) 325 994 km způsobilé bez závad 8. 11. 2019
8. 11. 2018 Pravidelná STK Česká Skalice (č. 3614) 322 418 km dočasně způsobilé
2 vážné
  • 3.2.4.3 Dodatečně povrchově upravené zasklení není opatřeno povinným štítkem s předepsanými údaji (označení výrobce, typ výrobku, schvalovací číslo ATEST 8 SD XXXX). vážná
  • 4.8.2.1.2 Vozidlo, je-li vyžadováno, není vybaveno předepsanými deskami zadního značení. vážná
8. 12. 2018
8. 11. 2018 Měření emisí Česká Skalice (č. 460513) 322 408 km způsobilé bez závad 8. 11. 2019
27. 10. 2017 Pravidelná STK Královéhradecký kraj (č. 3601) 287 475 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) – poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
27. 10. 2018
12. 10. 2016 Před registrací Královéhradecký kraj (č. 3614) 255 711 km způsobilé bez závad 12. 10. 2016

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · stanice: BEZRUČOVA 905, 552 03, ČESKÁ SKALICE
  3. První registrace v ČR
    Nový vlastník a provozovatel Martin Švarc (IČO 11162945)
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 10. 2017 · stanice: BEZRUČOVA 905, 552 03, ČESKÁ SKALICE
    Vybavení zapsané v registru: ABS
    Vybavení zapsané v registru: HYDRAULICKÁ RUKA
    Vybavení zapsané v registru: MAJÁK ORANŽOVÝ
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
    Vybavení zapsané v registru: ZÁVĚS
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 10. 2018 · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 541 02, TRUTNOV · protokol CZ-3601-17-10-0976
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 8. 12. 2018 · stanice: BEZRUČOVA 905, 552 03, ČESKÁ SKALICE · protokol CZ-3614-18-11-0391
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 11. 2019 · stanice: BEZRUČOVA 905, 552 03, ČESKÁ SKALICE · protokol CZ-3614-18-12-0046
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 22. 12. 2019 · stanice: BEZRUČOVA 905, 552 03, ČESKÁ SKALICE · protokol CZ-3614-19-11-0967
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 11. 2020 · stanice: BEZRUČOVA 905, 552 03, ČESKÁ SKALICE · protokol CZ-3614-19-12-0815
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 5. 2023 · stanice: BEZRUČOVA 905, 552 03, ČESKÁ SKALICE · protokol CZ-3614-22-05-0290
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 2. 3. 2024 · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 541 02, TRUTNOV · protokol CZ-3601-24-02-0015
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 31. 10. 2025 · stanice: BEZRUČOVA 905, 552 03, ČESKÁ SKALICE · protokol CZ-3614-25-10-0026
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 10. 2026 · stanice: BEZRUČOVA 905, 552 03, ČESKÁ SKALICE · protokol CZ-3614-25-10-0977
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Záznamy bez uvedeného data

  • Dovoz ze zahraničí – Spolková republika Německo (datum dovozu není v registru uvedeno)

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS
  • HYDRAULICKÁ RUKA
  • MAJÁK ORANŽOVÝ
  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  • ZÁVĚS

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (52)

Identifikace

Tovární značka
VOLVO
Obchodní označení
FL
Typ
FL-4X2R
Varianta
R H 2 21 65 L
Verze
S P 2R 71 1100 B 1 11 U
Typ kód
FL-4X2R
VIN
YV2TH40A7CB614029
PČV
14266172
Druh vozidla
SPECIÁLNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
VYPROŠŤOVACÍ A ODTAHOVÝ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
VOLVO TRUCK, CORP., GÖTEBORG, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
5. 6. 2012
Datum 1. registrace v ČR
13. 10. 2016
Druh (typ)
VYPROŠŤOVACÍ A ODTAHOVÝ
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
DEUTZ, AG
Typ motoru
D7F260
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
195 / 2300
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
7146
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
2006/51K
Korigovaný součinitel absorpce [m⁻¹]
0,7
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
84/ 1725
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
10700/ 2550/ 3500
Rozvor [mm]
6 510
Provozní hmotnost
12340
Hmotnosti zatížení SZ
1000
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
18000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7 100/ 7 100
11 500/ 11 500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
18000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
32000/ 32000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
305/70 R22,5 152 /--- G/ 22,5 X 9,00
305/70 R22,5 ---/148 G/ 22,5 X 9,00
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
KÖBERLEIN, GmbH
Barva
ŠEDÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA A50-X + TŘÍDA S-ČEP
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
Číslo TP
UH192467
Číslo ORV
UAQ677793
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
Vozidlo je vybaveno:
- hydraulickým nakládacím jeřábem HMK typ 162-T, v.č. 35-786,
- vyprošťovací nástavbou Köberlein typ EL 6000, v.č. 62,
- odtahovými brýlemi Köberlein typ EL 4000, v.č. 63,
- zvláštním výstražným světlem oranžové barvy.
IDV SRN; RZ: Z 04493, ORV I: K01462386 a 101160228, ORV II: VV653806.
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)