VOLVO FM

  • 2014
  • ZELENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12777 cm³
  • 375 kW ≈ 510 k

VINYV2XT40A0EB690209

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 17:24 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YV2XT40A0EB690209

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo), datum dovozu 9. 6. 2022. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
VOLVO
Model
FM
Typ
/ 2MA3C
Datum 1. registrace
21. 3. 2014
Datum 1. registrace v ČR
9. 6. 2022
Barva
ZELENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12777 cm³
Výkon
375 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 17. 6. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
673 721 km
při prohlídce 17. 6. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 12 let: 315–562 tis. km (medián 419 232 km, 54 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

1
Vlastník v registru
Ollé autodoprava s.r.o.
od 9. 6. 2022

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
21. 3. 2014 První registrace Registr silničních vozidel
9. 6. 2022 Dovoz do ČR Registr silničních vozidel
9. 6. 2022 Nový vlastník a provozovatel Ollé autodoprava s.r.o. (IČO 29132100) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

550 000600 000650 000700 000 2023202420252026 6. 6. 2022: 557 574 km5. 6. 2023: 581 756 km5. 6. 2024: 614 696 km5. 6. 2024: 614 697 km20. 6. 2025: 649 516 km17. 6. 2026: 673 721 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
17. 6. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Benešov (č. 3223) 673 721 km způsobilé bez závad 17. 6. 2028
20. 6. 2025 Pravidelná STK Říčany (č. 3227) 649 516 km způsobilé bez závad 20. 6. 2026
8. 8. 2024 Technická silniční kontrola Praha (č. 7700) – způsobilé bez závad
5. 6. 2024 Pravidelná STK Benešov (č. 3223) 614 697 km způsobilé bez závad 5. 6. 2025
5. 6. 2024 Měření emisí Benešov (č. 420117) 614 696 km způsobilé bez závad 5. 6. 2026
5. 6. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Benešov (č. 3223) 581 756 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
5. 6. 2025
6. 6. 2022 Před registrací + měření emisí Benešov (č. 3223) 557 574 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
6. 6. 2024

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 6. 2023 · stanice: DLOUHÉ POLE 31, 25601, BENEŠOV · protokol CZ-3223-22-06-0504
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 6. 2023 · stanice: DLOUHÉ POLE 31, 25601, BENEŠOV
  3. První registrace v ČR
    Dovoz ze zahraničí Spolková republika Německo
    Nový vlastník a provozovatel Ollé autodoprava s.r.o. (IČO 29132100)
    Vybavení zapsané v registru: MAJÁK ORANŽOVÝ
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 6. 2024 · stanice: DLOUHÉ POLE 31, 25601, BENEŠOV · protokol CZ-3223-23-06-0331
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 6. 2025 · stanice: DLOUHÉ POLE 31, 25601, BENEŠOV · protokol CZ-3223-24-06-0312
  6. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Kongresová 1666/2, 14000, Praha 4 · protokol CZ-7700-24-08-0022
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 6. 2026 · stanice: KOLOVRATSKÁ 2020, 25101, ŘÍČANY · protokol CZ-3227-25-06-1569
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 6. 2027 · stanice: DLOUHÉ POLE 31, 25601, BENEŠOV · protokol CZ-3223-26-06-1370
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • MAJÁK ORANŽOVÝ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (56)

Identifikace

Tovární značka
VOLVO
Obchodní označení
FM
Typ
/ 2MA3C
Varianta
C3XA4F
Verze
N5VR3N68013XXA4KUUA
Typ kód
2MA3C
VIN
YV2XT40A0EB690209
PČV
17423094
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
VOLVO TRUCK CORP., GÖTEBORG, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
21. 3. 2014
Datum 1. registrace v ČR
9. 6. 2022
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
VOLVO POWERTRAIN
Typ motoru
D13K500 EUVI
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
375 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12777
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 64/2012B
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
77/ 1350
Za jízdy
75

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5890/ 2540/ 3355
Rozvor [mm]
3800
Provozní hmotnost
7620
Hmotnosti zatížení SZ
13380
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
21000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
8000/ 8000
13000/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
23000/ 23000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
44000/ 40000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/65R22.5 160 K/ 22.5X11.75
315/80R22.5 150 K [2]/ 22.5X9.00
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
VOLVO BUS CORP., GÖTEBORG, ŠVÉDSKO
Barva
ZELENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
ABS
ano
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ES/EU
e1*2007/46*0963*03
Číslo TP
UM393826
Číslo ORV
UBD372962
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
IDV ZE SRN
Další záznamy
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA
*VOZIDLO VYBAVENO VSZ ORANŽOVÉ BARVY
*13 AŽ:4 000MM
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.
IDV ZE SRN

Další ověření (externí odkazy)