VOLVO FM
- 2016
- ČERVENÁ
- motorová nafta (NM)
- 12777 cm³
- 375 kW ≈ 510 k
VINYV2XT40A3HB789756
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 15:00 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YV2XT40A3HB789756
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Rakouská republika), datum dovozu 23. 1. 2017. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
- Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- VOLVO
- Model
- FM
- Typ
- / VTE3R
- Rok výroby
- 2016
- Datum 1. registrace
- 15. 12. 2016
- Datum 1. registrace v ČR
- 23. 1. 2017
- Barva
- ČERVENÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12777 cm³
- Výkon
- 375 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Obvyklé u modelu ve stáří 10 let: 272–597 tis. km (medián 384 893 km, 163 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 15. 12. 2016 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 23. 1. 2017 | Dovoz do ČR | Registr silničních vozidel | |
| 23. 1. 2017 | Nový vlastník | Mercedes-Benz Financial Services Česká republika s.r.o. (IČO 63997240) | Registr silničních vozidel |
| 23. 1. 2017 | Nový provozovatel | L7 a.s. (IČO 25405969) | Registr silničních vozidel |
| 18. 9. 2025 | Nový vlastník | L7 a.s. (IČO 25405969) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 23. 6. 2026 | Pravidelná STK | Kralupy nad Vltavou (č. 3215) | 1 111 200 km | způsobilé | 1 lehká
| 23. 6. 2027 |
| 4. 11. 2025 | Pravidelná STK | Kralupy nad Vltavou (č. 3215) | 1 060 568 km | způsobilé | 2 lehké
| 4. 11. 2026 |
| 4. 11. 2024 | Pravidelná STK | Turnov (č. 3617) | 928 151 km | způsobilé | 2 lehké
| 4. 11. 2025 |
| 1. 11. 2024 | Měření emisí | Pěnčín (č. 550501) | 928 110 km | způsobilé | bez závad | 1. 11. 2026 |
| 13. 11. 2023 | Pravidelná STK | Kralupy nad Vltavou (č. 3215) | 809 048 km | způsobilé | 3 lehké
| 13. 11. 2024 |
| 13. 11. 2023 | Měření emisí | Kralupy nad Vltavou (č. 420622) | 809 047 km | způsobilé | bez závad | 13. 11. 2025 |
| 28. 11. 2022 | Pravidelná STK | Kralupy nad Vltavou (č. 3215) | 695 121 km | způsobilé | 3 lehké
| 28. 11. 2023 |
| 28. 11. 2022 | Měření emisí | Kralupy nad Vltavou (č. 420622) | 695 120 km | způsobilé | bez závad | 28. 11. 2023 |
| 2. 12. 2021 | Pravidelná STK | Kralupy nad Vltavou (č. 3215) | 570 794 km | způsobilé | 2 lehké
| 2. 12. 2022 |
| 2. 12. 2021 | Měření emisí | Kralupy nad Vltavou (č. 420622) | 570 793 km | způsobilé | bez závad | 2. 12. 2022 |
| 3. 5. 2021 | Evidenční kontrola | Kralupy nad Vltavou (č. 3215) | 494 751 km | způsobilé | bez závad | |
| 7. 12. 2020 | Pravidelná STK | Kralupy nad Vltavou (č. 3215) | 435 848 km | způsobilé | 1 lehká
| 7. 12. 2021 |
| 7. 12. 2020 | Měření emisí | Kralupy nad Vltavou (č. 420622) | 435 048 km | způsobilé | bez závad | 7. 12. 2022 |
| 11. 12. 2019 | Pravidelná STK + měření emisí | Kralupy nad Vltavou (č. 3215) | 347 842 km | způsobilé | bez závad | 11. 12. 2020 |
| 17. 12. 2018 | Pravidelná STK | Kralupy nad Vltavou (č. 3215) | 225 404 km | způsobilé | bez závad | 17. 12. 2019 |
| 17. 12. 2018 | Měření emisí | Kralupy nad Vltavou (č. 420622) | 225 403 km | způsobilé | bez závad | 17. 12. 2019 |
| 11. 12. 2017 | Pravidelná STK | Liberecký kraj (č. 3504) | 107 239 km | způsobilé | bez závad | 11. 12. 2018 |
| 4. 1. 2017 | Evidenční kontrola | Liberecký kraj (č. 3617) | 1 417 km | dočasně způsobilé | 1 vážná
|
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace ve světěAdministrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 12. 2017
-
Evidenční kontrola výsledek: dočasně způsobilé k provozu · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOV · protokol CZ-3617-17-01-0101
-
První registrace v ČRDovoz ze zahraničí Rakouská republikaNový vlastník Mercedes-Benz Financial Services Česká republika s.r.o. (IČO 63997240)Nový provozovatel L7 a.s. (IČO 25405969)Vybavení zapsané v registru: MAJÁK ORANŽOVÝVybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 12. 2018 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N. · protokol CZ-3504-17-12-0478
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 12. 2019 · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 27801, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE · protokol CZ-3215-18-12-0577
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 12. 2020 · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 27801, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE · protokol CZ-3215-19-12-0422
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu LIBEREC
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 12. 2021 · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 27801, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE · protokol CZ-3215-20-12-0253
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 27801, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE · protokol CZ-3215-21-05-0021
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 12. 2022 · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 27801, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE · protokol CZ-3215-21-12-0121
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 11. 2023 · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 27801, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE · protokol CZ-3215-22-11-1355
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 11. 2024 · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 27801, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE · protokol CZ-3215-23-11-0659
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 11. 2025 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOV · protokol CZ-3617-24-11-0111
-
Nový vlastník L7 a.s. (IČO 25405969)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 11. 2026 · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 27801, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE · protokol CZ-3215-25-11-0137
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 6. 2027 · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 27801, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE · protokol CZ-3215-26-06-1404
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (dovoz)
Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 2 (VOLVO FM 2016 v ČR obvykle 2,4, medián 2)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 25 % (toto vozidlo dovezeno bylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 100 %
Srovnáváme s 64 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu VOLVO FM
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- MAJÁK ORANŽOVÝ
- TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (52)
Identifikace
- Tovární značka
- VOLVO
- Obchodní označení
- FM
- Typ
- / VTE3R
- Varianta
- U3FMA1
- Verze
- N5HL3N675*
- Typ kód
- VTE3R
- VIN
- YV2XT40A3HB789756
- PČV
- 14409385
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BA
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- VOLVO TRUCK CORP., GÖTEBORG, ŠVÉDSKO
- Rok výroby
- 2016
- Datum 1. registrace
- 15. 12. 2016
- Datum 1. registrace v ČR
- 23. 1. 2017
- Druh (typ)
- 14 PŘEPRAVA VOZIDEL
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- VOLVO POWERTRAIN CORPORATION
- Typ motoru
- D13K500 EUVI
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 375 / 1800
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12777
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 3/ - 1 ZADNÍ
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 627/2014C
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO VI
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.5
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 83/ 1350
- Za jízdy
- 75
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 9830/ 2550/ 4000
- Rozvor [mm]
- 4 500 + 1 100
- Provozní hmotnost
- 13725
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 24000/ 23500
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- T 16 500/16 000; 7 500/ 7 500
4 500/ 4 500
12 000/ 11 500
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 18000/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 750/ 750
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 44000/ 42000
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 315/60R22.5-154 L / 22.5X9.00
245/70R17.5-143 J / 17.5X6.75
315/60R22.5-148 L [2] / 22.5X9.00
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- ESTEPE MORE TRUCK /, KÄSSBOHRER, TRANSPORT TECHNIK GMBH
- Barva
- ČERVENÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA F
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 10233-101-00
- Číslo ORV
- UBK669452
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Další záznamy
- *D.2: VTE3R; U3FMA1; N5HL3N67512453M2xUUA
*V.9: 627/2014C; EURO 6 C
Vozidlo je vybaveno výrobním štítkem s homologací typu ES e11*2007/46*3087*03
základního vozidla v prvním stupni výroby, výrobním štítkem s homologací
typu ES e4*2007/46*1102, výrobce ESTEPE MORE TRUCK v druhém stupni výroby (č. 219485)
a výrobním štítkem vozidla v třetím stupni výroby, výrobce Kässbohrer Transport
Technik GmbH.
Variabilní provedení vozidla:
*12: 9 830 - 11 330
Vozidlo vybaveno zvláštním světelným výstražným zařízením oranžové barvy.
Technický průkaz vydán na základě předloženého dokladu o technické způsobilosti:
- osvědčení o registraci Rakousko, část I a II, č. A 39078318.
Země původu vozidla: Rakouská republika, registrační značka SL-804NA.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: YV2XT40A3HB789756
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.