VOLVO FM
- 2018
- BÍLÁ
- motorová nafta (NM)
- 12777 cm³
- 375 kW ≈ 510 k
VINYV2XT40D3JB849616
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 15:31 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YV2XT40D3JB849616
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo), datum dovozu 3. 4. 2024. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- VOLVO
- Model
- FM
- Typ
- / VTL3R
- Datum 1. registrace
- 15. 6. 2018
- Datum 1. registrace v ČR
- 3. 4. 2024
- Barva
- BÍLÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12777 cm³
- Výkon
- 375 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: UNILEASING a.s. (IČO 25205552) od 3. 4. 2024
- Provozovatel: Purum s.r.o. (IČO 62414402) od 3. 4. 2024
Obvyklé u modelu ve stáří 7 let: 210–497 tis. km (medián 283 386 km, 130 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 15. 6. 2018 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 3. 4. 2024 | Dovoz do ČR | Registr silničních vozidel | |
| 3. 4. 2024 | Nový vlastník | UNILEASING a.s. (IČO 25205552) | Registr silničních vozidel |
| 3. 4. 2024 | Nový provozovatel | Purum s.r.o. (IČO 62414402) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 16. 10. 2025 | Pravidelná STK | Praha (č. 3103) | 320 299 km | způsobilé | 2 lehké
| 16. 10. 2026 |
| 15. 10. 2025 | Měření emisí | Praha (č. 511010) | 320 288 km | způsobilé | bez závad | 15. 10. 2026 |
| 20. 11. 2024 | Technická silniční kontrola | Praha (č. 7701) | 268 401 km | způsobilé | bez závad | |
| 17. 10. 2024 | Pravidelná STK + měření emisí | Praha (č. 3103) | 262 341 km | způsobilé | 3 lehké
| 17. 10. 2025 |
| 21. 3. 2024 | Před registrací | Říčany (č. 3227) | 239 557 km | způsobilé | 1 lehká
| 21. 3. 2025 |
| 21. 3. 2024 | Měření emisí | Praha (č. 511010) | 239 544 km | způsobilé | bez závad | 20. 3. 2025 |
| 20. 3. 2024 | Měření emisí | Praha (č. 511010) | 239 544 km | způsobilé | bez závad | 20. 3. 2025 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace ve světě
-
Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 3. 2025 · stanice: KOLOVRATSKÁ 2020, 25101, ŘÍČANY · protokol CZ-3227-24-03-1481
-
První registrace v ČRDovoz ze zahraničí Spolková republika NěmeckoNový vlastník UNILEASING a.s. (IČO 25205552)Nový provozovatel Purum s.r.o. (IČO 62414402)
-
Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 10. 2025 · stanice: U VOZOVNY 6, 108 56, PRAHA · protokol CZ-3103-24-10-0155
-
Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Na Baních 1535, 15664, Praha · protokol CZ-7701-24-11-0190
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 10. 2026 · stanice: U VOZOVNY 6, 108 56, PRAHA · protokol CZ-3103-25-10-0154
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (dovoz)
Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (56)
Identifikace
- Tovární značka
- VOLVO
- Obchodní označení
- FM
- Typ
- / VTL3R
- Varianta
- U3FMA1
- Verze
- N5HV3N68521XX8H2BURU
- Typ kód
- VTL3R
- VIN
- YV2XT40D3JB849616
- PČV
- 18358051
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BA
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- VOLVO TRUCK CORP., GÖTEBORG, ŠVÉDSKO
- Datum 1. registrace
- 15. 6. 2018
- Datum 1. registrace v ČR
- 3. 4. 2024
- Druh (typ)
- 08 NOSIČ KONTEJNERU
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- VOLVO POWERTRAIN CORPORATION
- Typ motoru
- D13K500 EUVI
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 375 / 1800
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12777
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 3/ 2 STŘEDNÍ A ZADNÍ
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 627/2014C
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO VI
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.5
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- / /
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- / /
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 83/ 1350
- Za jízdy
- 75
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 7420/ 2550/ 3750
- Rozvor [mm]
- 3200+1370
- Rozchod [mm]
- / / /
- Provozní hmotnost
- 13771
- Hmotnosti zatížení SZ
- 1000
- Hmotnosti zatížení SZ typ
- Z
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 29500/ 26000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 8500/ 8500
10500/ 9500
10500/ 9500
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 56000/ 32000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 750/ 750
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 60000/ 48000
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 385/65R22.5-158 L/ 22.5X11.75
315/80R22.5-150 K [2]/ 22.5X9.00
315/80R22.5-150 K [2]/ 22.5X9.00
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- GERGEN KIPPER, ST. INGBERT, NĚMECKO
- Barva
- BÍLÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 /
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA C
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ES/EU
- e1*2007/46*1443*04
- Číslo ORV
- UBI974425
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 103
- Další záznamy
- [ALTERNATIVNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
*23,24: DLE PROVEDENÍ]
VOZIDLO VYBAVENO SPOJOVACÍM ZAŘÍZENÍM ROCKINGER TYP-400 G150 TŘÍDY C50-X
SCHAVALOVACÍ Č. E1-55R 010350/ MONTÁŽ NA VOZIDLE ODPOVÍDÁ STANOVENÝM PODMÍNKÁM .
VOZIDLO VYBAVENO NOSIČEM KONTAJNERU GERGEN KIPPER TYP-TAK VL ADONIS
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.
PŘEREGISTRACE VOZIDLA V RÁMCI EU/ 1. REGISTRACE DNE 15.6.2018/ TP SRN Č. EZ553066 ODEBRÁN (RZ OG234J)/
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: YV2XT40D3JB849616
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.