VOLVO FM

  • 2019
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12777 cm³
  • 375 kW ≈ 510 k

VINYV2XT40H5KA843052

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 2:54 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YV2XT40H5KA843052

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
VOLVO
Model
FM
Typ
/ VTU3R
Datum 1. registrace
20. 5. 2019
Datum 1. registrace v ČR
20. 5. 2019
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12777 cm³
Výkon
375 kW
Kategorie
N3G – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 18. 3. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
129 578 km
při prohlídce 18. 3. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 7 let: 204–607 tis. km (medián 287 750 km, 142 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

2
Vlastníci v registru
KERAX, s.r.o.
od 27. 5. 2024

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
20. 5. 2019 První registrace Raiffeisen - Leasing, s.r.o. (IČO 61467863) Registr silničních vozidel
20. 5. 2019 Nový provozovatel KERAX, s.r.o. (IČO 28788320) Registr silničních vozidel
27. 5. 2024 Nový vlastník KERAX, s.r.o. (IČO 28788320) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

050 000100 000150 000 202120222023202420252026 19. 5. 2020: 14 955 km19. 5. 2020: 14 956 km18. 5. 2021: 34 225 km19. 5. 2021: 34 339 km18. 5. 2022: 64 499 km19. 5. 2022: 64 718 km19. 5. 2022: 64 722 km23. 9. 2022: 75 281 km15. 5. 2023: 86 811 km15. 5. 2023: 86 843 km15. 5. 2024: 108 805 km15. 5. 2024: 108 850 km9. 5. 2025: 121 409 km9. 5. 2025: 121 440 km12. 3. 2026: 129 460 km18. 3. 2026: 129 578 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
18. 3. 2026 Pravidelná STK Svitavy (č. 3616) 129 578 km způsobilé
7 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.11.4.1 Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. lehká
  • 4.8.1.1.1 Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). lehká
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 4.8.1.1.3 Některá část nápadného značení (pruhu) poškozená nebo chybí, ale tento stav zjevně neovlivňuje celkově funkci nápadného značení (vyznačení obrysu vozidla) nebo jeho fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 6.2.10.1.1 Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
18. 3. 2027
12. 3. 2026 Měření emisí Chornice (č. 560904) 129 460 km způsobilé bez závad 12. 3. 2027
9. 5. 2025 Pravidelná STK Svitavy (č. 3616) 121 440 km způsobilé
4 lehké
  • 4.8.1.1.1 Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). lehká
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 4.8.1.1.3 Některá část nápadného značení (pruhu) poškozená nebo chybí, ale tento stav zjevně neovlivňuje celkově funkci nápadného značení (vyznačení obrysu vozidla) nebo jeho fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 6.2.10.1.1 Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
9. 5. 2026
9. 5. 2025 Měření emisí Chornice (č. 560904) 121 409 km způsobilé bez závad 9. 5. 2026
15. 5. 2024 Pravidelná STK Svitavy (č. 3616) 108 850 km způsobilé
3 lehké
  • 4.8.1.1.1 Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). lehká
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 4.8.1.1.3 Některá část nápadného značení (pruhu) poškozená nebo chybí, ale tento stav zjevně neovlivňuje celkově funkci nápadného značení (vyznačení obrysu vozidla) nebo jeho fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
15. 5. 2025
15. 5. 2024 Měření emisí Chornice (č. 560904) 108 805 km způsobilé bez závad 15. 5. 2025
15. 5. 2023 Pravidelná STK Svitavy (č. 3616) 86 843 km způsobilé
9 lehkých
  • 0.1.2.1 Uchycení tabulky registrační značky je uvolněné, ale nehrozí bezprostředně její upadnutí nebo zhoršení podmínek její čitelnosti. lehká
  • 0.1.3.1 Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost. lehká
  • 4.6.2.2.1 Nepovinné (volitelné) zpětné světlomety lze uvést v činnost bez současně rozsvícených obrysových svítilen. lehká
  • 4.6.2.3.2 Pro nepovinný (volitelný) zpětný světlomet použito světelné zařízení, určené pro jinou funkci osvětlení (např. dálkový, pracovní nebo mlhový světlomet). lehká
  • 4.8.1.1.1 Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). lehká
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 4.8.1.1.3 Některá část nápadného značení (pruhu) poškozená nebo chybí, ale tento stav zjevně neovlivňuje celkově funkci nápadného značení (vyznačení obrysu vozidla) nebo jeho fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
  • 6.1.4.3.1 Některé spojovací prvky zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku jsou uvolněné nebo upevnění zařízení na vozidle je uvolněné, avšak tato závada nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
15. 5. 2024
15. 5. 2023 Měření emisí Chornice (č. 560904) 86 811 km způsobilé bez závad 15. 5. 2024
23. 9. 2022 Technická silniční kontrola Pardubice (č. 7717) 75 281 km způsobilé
1 lehká
  • 3.3.4.1 Poškození zařízení pro nepřímý výhled, které však umožňuje plnit jeho funkci nebo poškození konstrukce (ochranné pouzdro) zařízení pro nepřímý výhled, které je umístěno 2 m nad vozovkou. lehká
19. 5. 2022 Pravidelná STK Prostějov (č. 3723) 64 722 km způsobilé
4 lehké
  • 4.6.2.2.1 Nepovinné (volitelné) zpětné světlomety lze uvést v činnost bez současně rozsvícených obrysových svítilen. lehká
  • 4.6.2.3.2 Pro nepovinný (volitelný) zpětný světlomet použito světelné zařízení, určené pro jinou funkci osvětlení (např. dálkový, pracovní nebo mlhový světlomet). lehká
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 4.8.1.1.3 Některá část nápadného značení (pruhu) poškozená nebo chybí, ale tento stav zjevně neovlivňuje celkově funkci nápadného značení (vyznačení obrysu vozidla) nebo jeho fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
19. 5. 2023
19. 5. 2022 Měření emisí Prostějov (č. 570901) 64 718 km způsobilé bez závad 19. 5. 2023
18. 5. 2022 Měření emisí Chornice (č. 560904) 64 499 km nezpůsobilé
1 vážná
  • 8.2.2.2.1.11 Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky. vážná
19. 5. 2021 Pravidelná STK Svitavy (č. 3616) 34 339 km způsobilé
2 lehké
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 4.8.1.1.3 Některá část nápadného značení (pruhu) poškozená nebo chybí, ale tento stav zjevně neovlivňuje celkově funkci nápadného značení (vyznačení obrysu vozidla) nebo jeho fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
19. 5. 2022
18. 5. 2021 Měření emisí Chornice (č. 560904) 34 225 km způsobilé bez závad 18. 5. 2023
19. 5. 2020 Pravidelná STK Svitavy (č. 3616) 14 956 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
19. 5. 2021
19. 5. 2020 Měření emisí Svitavy (č. 460911) 14 955 km způsobilé bez závad 19. 5. 2021

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník Raiffeisen - Leasing, s.r.o. (IČO 61467863)
    Nový provozovatel KERAX, s.r.o. (IČO 28788320)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 5. 2020
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 5. 2021 · stanice: V ZAHRÁDKÁCH 2366/23, 56802, SVITAVY · protokol CZ-3616-20-05-0092
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 5. 2022 · stanice: V ZAHRÁDKÁCH 2366/23, 56802, SVITAVY · protokol CZ-3616-21-05-0067
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 5. 2023 · stanice: ZA OLOMOUCKOU, 79601, PROSTĚJOV · protokol CZ-3723-22-05-0140
  5. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Na Spravedlnosti 2516, 53048, Pardubice · protokol CZ-7717-22-09-0109
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 5. 2024 · stanice: V ZAHRÁDKÁCH 2366/23, 56802, SVITAVY · protokol CZ-3616-23-05-0083
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 5. 2025 · stanice: V ZAHRÁDKÁCH 2366/23, 56802, SVITAVY · protokol CZ-3616-24-05-0077
  8. Nový vlastník KERAX, s.r.o. (IČO 28788320)
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 5. 2026 · stanice: V ZAHRÁDKÁCH 2366/23, 56802, SVITAVY · protokol CZ-3616-25-05-0035
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 3. 2027 · stanice: V ZAHRÁDKÁCH 2366/23, 56802, SVITAVY · protokol CZ-3616-26-03-0107
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Zprávy z registru

  • Soupravu lze 70000/48000 kg, nový štítek.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (56)

Identifikace

Tovární značka
VOLVO
Obchodní označení
FM
Typ
/ VTU3R
Varianta
U3FMA110
Verze
G6VV3N61826xx6H2GUUU
Typ kód
VTU3R
VIN
YV2XT40H5KA843052
PČV
15766035
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BA
Kategorie vozidla
N3G
Výrobce vozidla
VOLVO TRUCK CORP., GÖTEBORG, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
20. 5. 2019
Datum 1. registrace v ČR
20. 5. 2019
Druh (typ)
10 SKLÁPĚCÍ VOZIDLO
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
VOLVO POWERTRAIN CORPORATION
Typ motoru
D13K500V EUVI
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
375 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12777
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
4/ - 3 PRVNÍ, TŘETÍ A ČTVRTÁ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 627/2014C
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.5
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
83/ 1350
Za jízdy
80

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
9230/ 2550/ 3450
Rozvor [mm]
1995+2605+1370
Provozní hmotnost
16100
Hmotnosti zatížení SZ
1000
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
44000/ 32000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
9000/ 9000
9000/ 9000
13000/ 9500
13000/ 9500
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
34500/ 28000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
70000/ 48000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/65R22.5-160 K/ 22.5X11.75
385/65R22.5-160 K/ 22.5X11.75
315/80R22.5-150 K [2]/ 22.5X9.00
315/80R22.5-150 K [2]/ 22.5X9.00

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
VS-MONT s.r.o., Lazy nad Makytou, SR
Výrobní číslo karoserie
L045/2019
Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA C50-X
Airbag
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
9122-215-19
ES/EU
e1*2007/46*1149*19
Číslo ORV
UBI346811
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Doplňkový text na TP
20-05-2019 II.ST.VÝROBY (COC)+ZMĚNA MAX.HMOTNOSTI SOUPRAVY (VYDÁN NOVÝ ŠTÍTEK), POTVRZENÍ VOLVO, LS UKONČENA.
Další záznamy
DNE 20.05.2019 - VOZIDLO SCHVÁLENO VE II STUPNI VÝROBY E27*2007/46*0199*06;
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001SB.
DNE 20.05.2019 - NA ZÁKLADĚ POTVRZENÍ VÝROBCE ZMĚNA ÚDAJŮ V TP:
*18/F.3: 70 000/48 000. VOZIDLO VYBAVENO NOVÝM VÝROBNÍM ŠTÍTKEM.
- - - - - -

Další ověření (externí odkazy)