VOLVO FM

  • 2019
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12777 cm³
  • 375 kW ≈ 510 k

VINYV2XT40H9KA842373

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 2:53 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YV2XT40H9KA842373

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Maďarská republika). U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
VOLVO
Model
FM
Typ
/ VTU3R
Rok výroby
2019
Datum 1. registrace
25. 4. 2019
Datum 1. registrace v ČR
21. 5. 2021
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12777 cm³
Výkon
375 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 27. 1. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
122 609 km
při prohlídce 27. 1. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 7 let: 204–607 tis. km (medián 287 750 km, 142 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

2
Vlastníci v registru
Autodoprava DOZI s.r.o.
od 6. 8. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
25. 4. 2019 První registrace Registr silničních vozidel
21. 5. 2021 Dovoz do ČR (podle 1. registrace v ČR) Registr silničních vozidel
21. 5. 2021 Nový vlastník NL-Leasing s.r.o. (IČO 25191241) Registr silničních vozidel
21. 5. 2021 Nový provozovatel Autodoprava DOZI s.r.o. (IČO 04970942) Registr silničních vozidel
6. 8. 2026 Nový vlastník Autodoprava DOZI s.r.o. (IČO 04970942) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

050 000100 000150 000 20222023202420252026 7. 5. 2021: 29 496 km21. 11. 2022: 66 454 km21. 11. 2022: 66 454 km21. 11. 2022: 66 490 km13. 12. 2023: 92 602 km6. 3. 2025: 108 294 km10. 3. 2025: 108 342 km26. 1. 2026: 122 560 km27. 1. 2026: 122 609 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
27. 1. 2026 Pravidelná STK Kájov (č. 3327) 122 609 km způsobilé bez závad 27. 1. 2027
26. 1. 2026 Měření emisí České Budějovice (č. 530107) 122 560 km způsobilé bez závad 26. 1. 2027
10. 3. 2025 Pravidelná STK Kájov (č. 3327) 108 342 km způsobilé
2 lehké
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
10. 3. 2026
6. 3. 2025 Měření emisí České Budějovice (č. 530107) 108 294 km způsobilé bez závad 6. 3. 2026
13. 12. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Kájov (č. 3327) 92 602 km způsobilé
4 lehké
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
13. 12. 2024
21. 11. 2022 Pravidelná STK Kájov (č. 3327) 66 490 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
21. 11. 2023
21. 11. 2022 Měření emisí České Budějovice (č. 530107) 66 454 km způsobilé bez závad 21. 11. 2023
21. 11. 2022 Měření emisí České Budějovice (č. 530107) 66 454 km způsobilé bez závad 21. 11. 2023
7. 5. 2021 Před registrací + měření emisí České Budějovice (č. 3307) 29 496 km způsobilé bez závad 7. 5. 2022

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 5. 2022 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 37004, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-21-05-1054
  3. První registrace v ČR
    Nový vlastník NL-Leasing s.r.o. (IČO 25191241)
    Nový provozovatel Autodoprava DOZI s.r.o. (IČO 04970942)
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 11. 2023 · stanice: KÁJOV 196, 38201, KÁJOV · protokol CZ-3327-22-11-0519
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 12. 2024 · stanice: KÁJOV 196, 38201, KÁJOV · protokol CZ-3327-23-12-0264
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 3. 2026 · stanice: KÁJOV 196, 38201, KÁJOV · protokol CZ-3327-25-03-0171
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 1. 2027 · stanice: KÁJOV 196, 38201, KÁJOV · protokol CZ-3327-26-01-0461
  8. Nový vlastník Autodoprava DOZI s.r.o. (IČO 04970942)
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Záznamy bez uvedeného data

  • Dovoz ze zahraničí – Maďarská republika (datum dovozu není v registru uvedeno)

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 2 (VOLVO FM 2019 v ČR obvykle 2,0, medián 2)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 26,6 % (toto vozidlo dovezeno bylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 98,4 %

Srovnáváme s 64 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu VOLVO FM

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (55)

Identifikace

Tovární značka
VOLVO
Obchodní označení
FM
Typ
/ VTU3R
Typ kód
VTU3R
VIN
YV2XT40H9KA842373
PČV
16823622
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BA
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
VOLVO TRUCK CORP., GÖTEBORG, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2019
Datum 1. registrace
25. 4. 2019
Datum 1. registrace v ČR
21. 5. 2021
Druh (typ)
10 SKLÁPĚCÍ VOZIDLO
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
VOLVO POWERTRAIN CORPORATION
Typ motoru
D13K500V EUVI
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
375 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12777
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
4/ 3 PRVNÍ, TŘETÍ A ČTVRTÁ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 627/2014C
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.5
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
83/ 1350
Za jízdy
80

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
9000/ 2550/ 3350
Rozvor [mm]
1995+2605+1370
Provozní hmotnost
15980
Hmotnosti zatížení SZ
1000
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
44800/ 32000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
9000/ 9000
9000/ 9000
13400/ 9500
13400/ 9500
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
34500/ 28000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
60000/ 48000
Ložná délka
5800
Ložná šířka
2350
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/65R22.5-160 K/ 22.5X11.75
385/65R22.5-160 K/ 22.5X11.75
315/80R22.5-150 K [2]/ 22.5X9.00[2]
315/80R22.5-150 K [2]/ 22.5X9.00[2]

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
MOLČÍK KIPPER A.S., MORAVSKÁ NOVÁ VES, ČR
Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
9122-215-19
ES/EU
e1*2007/46*1149*19
Číslo ORV
UBN678734
Druh RZ
RZP
Varianta RZ
701
Doplňkový text na TP
DOVOZ MAĎARSKO
Další záznamy
PRVNÍ REGISTRACE VOZIDLA DLE ORV MAĎARSKO KL47626 DNE 25.04.2019 (RZ: RLA471).
*V.9: 627/2014C; EURO 6 C
*O.1: 21 100/21 100 – PLATÍ PRO PŘÍPOJNÉ VOZIDLO S NÁPRAVAMI UPROSTŘED
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.
M: 1995+2605+1370
Následující data jsou doplnena automaticky. Pred využitím doporucujeme provést kontrolu.
#V.9b: 627/2014C; EURO 6 C
#O.1: 21 100/21 100 – platí pro přípojné vozidlo s nápravami uprostřed
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.
M: 1995+2605+1370

Další ověření (externí odkazy)