VOLVO FM

  • 2016
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12777 cm³
  • 375 kW ≈ 510 k

VINYV2XT40HXGA794437

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 10:33 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YV2XT40HXGA794437

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
VOLVO
Model
FM
Typ
/ VTU3R
Datum 1. registrace
8. 11. 2016
Datum 1. registrace v ČR
8. 11. 2016
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12777 cm³
Výkon
375 kW
Kategorie
N3G – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 17. 9. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
142 716 km
při prohlídce 17. 9. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 10 let: 272–597 tis. km (medián 384 893 km, 163 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

1
Vlastník v registru
SLÁDEK GROUP, a.s.
od 8. 11. 2016

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
8. 11. 2016 První registrace SLÁDEK GROUP, a.s. (IČO 46356886) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

050 000100 000150 000 20172019202120232025 20. 10. 2016: 892 km9. 11. 2017: 12 121 km8. 11. 2018: 23 570 km28. 11. 2018: 24 156 km7. 11. 2019: 39 103 km7. 11. 2019: 39 104 km4. 11. 2020: 56 827 km5. 11. 2021: 76 673 km1. 11. 2022: 92 198 km1. 11. 2022: 92 199 km1. 11. 2023: 107 931 km25. 9. 2024: 120 088 km23. 9. 2025: 133 159 km17. 9. 2026: 142 716 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
17. 9. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Benešov (č. 3223) 142 716 km způsobilé bez závad 17. 9. 2028
23. 9. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Benešov (č. 3223) 133 159 km způsobilé bez závad 23. 9. 2027
25. 9. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Benešov (č. 3223) 120 088 km způsobilé bez závad 25. 9. 2026
1. 11. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Benešov (č. 3223) 107 931 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
1. 11. 2025
1. 11. 2022 Pravidelná STK Benešov (č. 3223) 92 199 km způsobilé bez závad 1. 11. 2023
1. 11. 2022 Měření emisí Benešov (č. 420117) 92 198 km způsobilé bez závad 1. 11. 2024
5. 11. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Benešov (č. 3223) 76 673 km způsobilé bez závad 5. 11. 2022
4. 11. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Benešov (č. 3223) 56 827 km způsobilé bez závad 4. 11. 2022
7. 11. 2019 Pravidelná STK Benešov (č. 3223) 39 104 km způsobilé bez závad 7. 11. 2020
7. 11. 2019 Měření emisí Benešov (č. 420117) 39 103 km způsobilé bez závad 7. 11. 2020
28. 11. 2018 Opakovaná STK Benešov (č. 3223) 24 156 km způsobilé bez závad 8. 11. 2019
8. 11. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Benešov (č. 3223) 23 570 km dočasně způsobilé
2 vážné
  • 1.1.13.2.1 Zjevné povrchové znečištění brzdových destiček nebo brzdového obložení (olejem, tukem apod.) - zjevně snížený brzdný účinek kola. vážná
  • 7.9.4 Montážní štítek záznamového zařízení chybí nebo je porušen tak, že není čitelný nebo je překročena lhůta pro periodickou prohlídku záznamového zařízení nebo není montážní štítek v souladu s požadavky. vážná
8. 11. 2019
9. 11. 2017 Pravidelná STK Středočeský kraj (č. 3223) 12 121 km způsobilé bez závad 9. 11. 2018
20. 10. 2016 Před schvál. tech. způsob. vozidla Jihočeský kraj (č. 3307) 892 km způsobilé bez závad

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. Prohlídka před schválením technické způsobilosti výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 37004, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-16-10-3016
  2. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel SLÁDEK GROUP, a.s. (IČO 46356886)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 11. 2017
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 11. 2018 · stanice: DLOUHÉ POLE 31, 25601, BENEŠOV · protokol CZ-3223-17-11-0529
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 8. 12. 2018 · stanice: DLOUHÉ POLE 31, 25601, BENEŠOV · protokol CZ-3223-18-11-0557
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 11. 2019 · stanice: DLOUHÉ POLE 31, 25601, BENEŠOV · protokol CZ-3223-18-11-1788
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 11. 2020 · stanice: DLOUHÉ POLE 31, 25601, BENEŠOV · protokol CZ-3223-19-11-0443
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 11. 2021 · stanice: DLOUHÉ POLE 31, 25601, BENEŠOV · protokol CZ-3223-20-11-0328
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 11. 2022 · stanice: DLOUHÉ POLE 31, 25601, BENEŠOV · protokol CZ-3223-21-11-0652
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 11. 2023 · stanice: DLOUHÉ POLE 31, 25601, BENEŠOV · protokol CZ-3223-22-11-0016
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 11. 2024 · stanice: DLOUHÉ POLE 31, 25601, BENEŠOV · protokol CZ-3223-23-11-0080
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 9. 2025 · stanice: DLOUHÉ POLE 31, 25601, BENEŠOV · protokol CZ-3223-24-09-1899
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 9. 2026 · stanice: DLOUHÉ POLE 31, 25601, BENEŠOV · protokol CZ-3223-25-09-1586
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 9. 2027 · stanice: DLOUHÉ POLE 31, 25601, BENEŠOV · protokol CZ-3223-26-09-1219
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (65)

Identifikace

Tovární značka
VOLVO
Obchodní označení
FM
Typ
/ VTU3R
Varianta
U3FMA1
Verze
G3VV3N618*
Typ kód
VTU3R
VIN
YV2XT40HXGA794437
PČV
14286674
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BA
Kategorie vozidla
N3G
Výrobce vozidla
VOLVO TRUCK CORP., GÖTEBORG, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
8. 11. 2016
Datum 1. registrace v ČR
8. 11. 2016
Druh (typ)
BA
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
VOLVO POWERTRAIN CORPORATION
Typ motoru
D13K500V EUVI
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
375 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12777
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
4/ - 3 PRVNÍ, TŘETÍ A ČTVRTÁ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 627/2014C
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.5
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
83/ 1350
Za jízdy
80

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
10750/ 2550/ 3900
Rozvor [mm]
1 995 + 3 105 + 1 370
Provozní hmotnost
22065
Hmotnosti zatížení SZ
1000
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
44000/ 32000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
9 000/ 9 000
9 000/ 9 000
13 000/ 9 500
13 000/ 9 500
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
34500/ 28000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
60000/ 48000
Ložná délka
6200
Ložná šířka
2480
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/65R22.5-160 K / 22.5X11.75
385/65R22.5-160 K / 22.5X11.75
315/80R22.5-150 K [2] / 22.5X9.00
315/80R22.5-150 K [2] / 22.5X9.00

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
KUHN-MT, S.R.O., ČESKÉ BUDĚJOVICE, ČR
Výrobní číslo karoserie
160015ALV
Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA C50-X
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ne
Brzdy nouzová
ne
Brzdy parkovací
ne
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
9122-208-09
ES/EU
e1*2007/46*1149*09
Číslo TP
UH486237
Číslo ORV
UAR042677
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
#D.2: VTU3R; U3FMA1; G3VV3N61826xx1H2GURU
#V.9: 627/2014C; EURO 6 C
#O.1: 21 100/21 100 - platí pro přípojné vozidlo s nápravami uprostřed
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.
Dne 26.10.2016 byla Magistrátem města České Budějovice pod č.j. ODSH-EMV/34715/2016
schválena technická způsobilost jednotlivého vozidla ve II. stupni výroby - montáž
valníkové nástavby.
Současně se doplňují údaje vozidla v kolonkách: 1, 2, 6, 7, 8, 12, 13, 14,
15, 16, a G.
Následující data jsou doplnena automaticky. Pred využitím doporucujeme provést kontrolu.
[Alternativní provedení vozidla: *23,24: dle provedení]
 Dostavba musí být schváleného typu nebo jednotlivě schválena. #D.2: VTU3R; U3FMA1; G3VV3N61826xx6H2GURU #V.9: 627/2014C; EURO 6 C #O.1: 21 100/21 100 - platí pro přípojné vozidlo s nápravami uprostřed Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.
 M: 1995+3105+1370+neuvedeno+neuvedeno+neuvedeno+neuvedeno+neuvedeno

Další ověření (externí odkazy)