VOLVO FM
- 2020
- ZELENÁ
- motorová nafta (NM)
- 12777 cm³
- 405 kW ≈ 551 k
VINYV2XT60E8LA854078
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 23:26 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YV2XT60E8LA854078
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- VOLVO
- Model
- FM
- Typ
- / VTN3R
- Rok výroby
- 2020
- Datum 1. registrace
- 30. 3. 2020
- Datum 1. registrace v ČR
- 30. 3. 2020
- Barva
- ZELENÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12777 cm³
- Výkon
- 405 kW
- Kategorie
- N3G – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: Olomoucký kraj (IČO 60609460) od 30. 3. 2020
- Provozovatel: Střední lesnická škola, Hranice, Jurikova 588 (IČO 61986038) od 30. 3. 2020
Obvyklé u modelu ve stáří 6 let: 132–356 tis. km (medián 240 378 km, 64 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 30. 3. 2020 | První registrace | Olomoucký kraj (IČO 60609460) | Registr silničních vozidel |
| 30. 3. 2020 | Nový provozovatel | Střední lesnická škola, Hranice, Jurikova 588 (IČO 61986038) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 27. 4. 2026 | Opakovaná STK | Olomouc (č. 3818) | 129 263 km | způsobilé | 2 lehké
| 1. 4. 2027 |
| 1. 4. 2026 | Pravidelná STK | Olomouc (č. 3818) | 127 381 km | dočasně způsobilé | 2 lehké, 1 vážná
| 1. 5. 2026 |
| 1. 4. 2026 | Měření emisí | Olomouc (č. 580508) | 127 380 km | způsobilé | bez závad | 1. 4. 2027 |
| 7. 4. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Olomouc (č. 3818) | 111 602 km | způsobilé | 2 lehké
| 7. 4. 2026 |
| 11. 4. 2024 | Pravidelná STK + měření emisí | Olomouc (č. 3818) | 95 939 km | způsobilé | 2 lehké
| 11. 4. 2025 |
| 14. 4. 2023 | Pravidelná STK + měření emisí | Olomouc (č. 3818) | 76 836 km | způsobilé | bez závad | 14. 4. 2024 |
| 21. 4. 2022 | Opakovaná STK | Olomouc (č. 3818) | 55 230 km | způsobilé | bez závad | 14. 4. 2023 |
| 14. 4. 2022 | Pravidelná STK + měření emisí | Olomouc (č. 3818) | 55 093 km | dočasně způsobilé | 1 vážná
| 14. 4. 2023 |
| 14. 4. 2021 | Pravidelná STK + měření emisí | Olomouc (č. 3818) | 31 376 km | způsobilé | bez závad | 14. 4. 2022 |
| 24. 3. 2020 | Před schvál. tech. způsob. vozidla | Pardubice (č. 3610) | 29 km nižší než dříve | způsobilé | bez závad | 24. 3. 2020 |
| 13. 3. 2020 | Měření emisí | Havířov (č. 480347) | 893 km | způsobilé | bez závad | 13. 3. 2021 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
Prohlídka před schválením technické způsobilosti výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HRADIŠŤSKÁ 551, 53353, PARDUBICE, POLABINY · protokol CZ-3610-20-03-0993
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník Olomoucký kraj (IČO 60609460)Nový provozovatel Střední lesnická škola, Hranice, Jurikova 588 (IČO 61986038)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 3. 2021
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 4. 2022 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-21-04-0287
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 14. 5. 2022 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-22-04-0418
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 4. 2023 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-22-04-0563
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 4. 2024 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-23-04-0350
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 4. 2025 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-24-04-0379
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 4. 2026 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-25-04-0230
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 1. 5. 2026 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-26-04-0039
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 4. 2027 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-26-04-0805
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 1 (VOLVO FM 2020 v ČR obvykle 1,9, medián 2)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 21,1 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 100 %
Srovnáváme s 38 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu VOLVO FM
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (54)
Identifikace
- Tovární značka
- VOLVO
- Obchodní označení
- FM
- Typ
- / VTN3R
- Varianta
- U3FMA1
- Verze
- G6RR3D69026xx6H2GURU
- Typ kód
- VTN3R
- VIN
- YV2XT60E8LA854078
- PČV
- 16231227
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BA
- Kategorie vozidla
- N3G
- Výrobce vozidla
- VOLVO TRUCK CORP., GÖTEBORG, ŠVÉDSKO
- Rok výroby
- 2020
- Datum 1. registrace
- 30. 3. 2020
- Datum 1. registrace v ČR
- 30. 3. 2020
- Druh (typ)
- 17 PŘEPRAVA DŘEVA
- Zařazení vozidla
- RSV
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- VOLVO POWERTRAIN CORPORATION
- Typ motoru
- D13K540 EUVI
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 405 / 1800
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12777
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 3/ 3
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2018/932D
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO 6
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.5
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 90/ 1350
- Za jízdy
- 80
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 7800/ 2550/ 3980
- Rozvor [mm]
- 3900+1370
- Provozní hmotnost
- 14380
- Hmotnosti zatížení SZ
- 1000
- Hmotnosti zatížení SZ typ
- Z
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 35000/ 26000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 9000/ 9000
13000/ 9500
13000/ 9500
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 43300/ 28000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 750/ 750
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 60000/ 48000
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 385/65R22.5-160 K/ 22.5X11.75
315/80R22.5-150 K [2]/ 22.5X9.00
315/80R22.5-150 K [2]/ 22.5X9.00
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- TOM SERVICE S.R.O.,PLATĚNICE, ČR
- Barva
- ZELENÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 /
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA C50-X
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 9017-273-26
- ES/EU
- e1*2007/46*0979*26
- Číslo ORV
- UBN521144
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Další záznamy
- Dostavba musí být schváleného typu nebo jednotlivě schválena.
#D.2: VTN3R; U3FMA1; G6RR3D69026xx6H2GURU
#V.9b: 2018/932D; EURO 6 D
#O.1: 24 000/24 000 – platí pro přípojné vozidlo s nápravami uprostřed
Vozidlo plní ustanovení zákona č. 56/2001 Sb.
Jednotlivá výroba vozidla v ČR.
Dne 26.3.2020 schválena technická způsobilost vozidla MUHO/05398/2020. Technická způsobilost vozidla
schválena na základě technického protokolu stk 36.10 01015K00233 ze dne 24.3.2020.
Vozidlo je vybaveno hydraulickou rukou HNJ EPSILON typ-Q180Z96, v.č. 1100001916.
Vozidlo je vybaveno výstražnými světly oranžové barvy.
Vozidlo plní ustanovení zákona č. 56/2001 Sb.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: YV2XT60E8LA854078
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.