VOLVO FM

  • 2020
  • BÍLÁ
  • LNG + NM
  • 12777 cm³
  • 345 kW ≈ 469 k

VINYV2XZ80A2LA857016

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 15:06 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YV2XZ80A2LA857016

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
VOLVO
Model
FM
Typ
/ VTA3T
Rok výroby
2020
Datum 1. registrace
13. 1. 2020
Datum 1. registrace v ČR
13. 1. 2020
Barva
BÍLÁ
Palivo
LNG + NM
Zdvihový objem
12777 cm³
Výkon
345 kW
Kategorie
N3 – VOZIDLO ZVLÁŠTNÍHO URČENÍ
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

  • Provozovatel: L7 a.s. (IČO 25405969) od 13. 1. 2020
  • Vlastník: L7 a.s. (IČO 25405969) od 18. 9. 2025
Technická prohlídka
STK platná
platnost do 18. 3. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
524 760 km
při prohlídce 18. 3. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 6 let: 132–356 tis. km (medián 240 378 km, 64 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

2
Vlastníci v registru
L7 a.s.
od 18. 9. 2025

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
13. 1. 2020 První registrace VFS Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 27116867) Registr silničních vozidel
13. 1. 2020 Nový provozovatel L7 a.s. (IČO 25405969) Registr silničních vozidel
18. 9. 2025 Nový vlastník L7 a.s. (IČO 25405969) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0200 000400 000600 000 20222023202420252026 11. 1. 2021: 116 906 km11. 1. 2022: 223 632 km11. 1. 2022: 223 637 km16. 3. 2023: 270 549 km16. 3. 2023: 270 550 km20. 3. 2024: 356 237 km24. 3. 2025: 458 261 km18. 3. 2026: 524 760 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
18. 3. 2026 Pravidelná STK Kralupy nad Vltavou (č. 3215) 524 760 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
18. 3. 2027
24. 3. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Liberec (č. 3504) 458 261 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 4.2.1.1.1 Nesvítí některá nepovinná (volitelná) obrysová nebo denní svítilna. lehká
24. 3. 2026
20. 3. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Kralupy nad Vltavou (č. 3215) 356 237 km způsobilé bez závad 20. 3. 2025
16. 3. 2023 Pravidelná STK Kralupy nad Vltavou (č. 3215) 270 550 km způsobilé
4 lehké
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
16. 3. 2024
16. 3. 2023 Měření emisí Kralupy nad Vltavou (č. 420622) 270 549 km způsobilé bez závad 16. 3. 2024
11. 1. 2022 Pravidelná STK Liberec (č. 3504) 223 637 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
11. 1. 2023
11. 1. 2022 Měření emisí Liberec (č. 450532) 223 632 km způsobilé bez závad 11. 1. 2023
11. 1. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Praha (č. 3100) 116 906 km způsobilé
1 lehká
  • 4.1.2.1.3 Natočení obrazu rozhraní potkávacího světlometu chybné, ale nezpůsobuje oslnění. lehká
11. 1. 2023

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník VFS Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 27116867)
    Nový provozovatel L7 a.s. (IČO 25405969)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 1. 2021
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 1. 2022 · stanice: TÜRKOVA 1001/9, 14900, PRAHA 4, CHODOV · protokol CZ-3100-21-01-0433
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 1. 2023 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N. · protokol CZ-3504-22-01-0539
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 3. 2024 · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 27801, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE · protokol CZ-3215-23-03-0739
  5. Technická silniční kontrola výsledek: nezpůsobilé k provozu · stanice: nábřeží Ludvíka Svobody 12, 11000, Praha · protokol SK-7777-24-02-00002
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 3. 2025 · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 27801, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE · protokol CZ-3215-24-03-1066
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 3. 2026 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N. · protokol CZ-3504-25-03-1330
  8. Nový vlastník L7 a.s. (IČO 25405969)
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 3. 2027 · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 27801, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE · protokol CZ-3215-26-03-0991
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Zprávy z registru

  • Alternativně lze pneu 315/60 R22.5 na obou nápravá

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 2 (VOLVO FM 2020 v ČR obvykle 1,9, medián 2)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 21,1 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 100 %

Srovnáváme s 38 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu VOLVO FM

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (55)

Identifikace

Tovární značka
VOLVO
Obchodní označení
FM
Typ
/ VTA3T
Varianta
CGFMA1
Verze
N5RR3B67513xx3MNYUUA
Typ kód
VTA3T
VIN
YV2XZ80A2LA857016
PČV
16134136
Druh vozidla
VOZIDLO ZVLÁŠTNÍHO URČENÍ
Druh vozidla 2. ř.
SPECIÁLNÍ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
VOLVO TRUCK CORP., GÖTEBORG, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2020
Datum 1. registrace
13. 1. 2020
Datum 1. registrace v ČR
13. 1. 2020
Druh (typ)
14 PŘEPRAVA VOZIDEL LOHR
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
VOLVO POWERTRAIN CORPORATION
Typ motoru
G13C460 EUVI
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
345 / 1800
Palivo
LNG + NM
Zdvihový objem [cm³]
12777
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2018/932D
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.5
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
90/ 1350
Za jízdy
75

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
6480/ 2530/ 2820
Rozvor [mm]
3800
Provozní hmotnost
7613
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
18600/ 15300
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
13000/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
22700/ 22700
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
44000/ 38000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/70R22.5-156 L/ 22.5X9.00
315/70R22.5-150 L [2]/ 22.5X9.00
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
MASTER TRUCK S.R.O., LIBEREC, ČR
Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Airbag
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
11603-261-02
ES/EU
e5*2007/46*1013*02
Číslo ORV
UBK669450
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
EHS 2018/932D
Další záznamy
DNE 3.2.2020 ZÁPIS ALTERNATIVNÍCH PNEU A RÁFKŮ DLE POTVRZENÍ AKREDITOVANÉHO ZÁSTUPCE VOLVO Č. VTCZ/MS03020:
22,5 X 9,00; 315/60 R 22,5 154 L,
22,5 X 9,00; 315/60 R 22,5 150 L (2).
ZÁPIS PŘESTAVBY ROZHODNUTÍM MD ČR Č. HP-0218, ČJ: 645/2020-150-SCH2 ZE DNE 16.06.2020
#D.2: VTA3T; CGFMA1; N5RR3B67513xx3MNYUUA
#V.9: 2018/932D; EURO 6 D
#F.2: 18 700 kg podle směrnice ES 96/53 ve znění 2015/719
#P.3: LNG+NM - duální palivo - typ 1A
Variabilní provedení vozidla:
#20: 22,5x11,75; 385/65 R22,5 158-L a 385/55 R22,5 158-L
Vozidlo plně dle zákona č. 56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)