IVECO AS440ST/P
- 2023
- BÍLÁ
- motorová nafta (NM)
- 12882 cm³
- 419 kW ≈ 570 k
VINZCFM62AWX0C496009
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 23:50 · https://www.provervozidlo.cz/vin/ZCFM62AWX0C496009
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Česká republika), datum dovozu 23. 1. 2023. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- IVECO
- Model
- AS440ST/P
- Typ
- / BA3C
- Rok výroby
- 2023
- Datum 1. registrace
- 23. 1. 2023
- Datum 1. registrace v ČR
- 23. 1. 2023
- Barva
- BÍLÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12882 cm³
- Výkon
- 419 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980) od 23. 1. 2023
- Provozovatel: J. Horký spedittrans s. r. o. (IČO 07730128) od 23. 1. 2023
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 23. 1. 2023 | První registrace | ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980) | Registr silničních vozidel |
| 23. 1. 2023 | Dovoz do ČR | Registr silničních vozidel | |
| 23. 1. 2023 | Nový provozovatel | J. Horký spedittrans s. r. o. (IČO 07730128) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 6. 1. 2026 | Pravidelná STK + měření emisí | Turnov (č. 3617) | 370 291 km | způsobilé | bez závad | 6. 1. 2027 |
| 3. 1. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Jičín (č. 3615) | 246 755 km | způsobilé | 3 lehké
| 3. 1. 2026 |
| 1. 10. 2024 | Technická silniční kontrola | Ústí nad Labem (č. 7704) | 214 901 km | způsobilé | bez závad | |
| 3. 1. 2024 | Pravidelná STK | Turnov (č. 3617) | 119 517 km | způsobilé | bez závad | 3. 1. 2025 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Dovoz ze zahraničí Česká republikaNový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980)Nový provozovatel J. Horký spedittrans s. r. o. (IČO 07730128)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 1. 2024Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 1. 2025 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOV · protokol CZ-3617-24-01-0099
-
Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Lidické náměstí 9, 40179, Ústí nad Labem · protokol CZ-7704-24-10-0040
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 1. 2026 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 50601, JIČÍN · protokol CZ-3615-25-01-0043
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 1. 2027 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOV · protokol CZ-3617-26-01-0187
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (dovoz)
Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.
Zprávy z registru
- ZTOTOŽNĚNÍ
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 1 (IVECO AS440ST/P 2023 v ČR obvykle 1,6, medián 1)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 15 % (toto vozidlo dovezeno bylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 95 %
Srovnáváme s 20 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu IVECO AS440ST/P
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (50)
Identifikace
- Tovární značka
- IVECO
- Obchodní označení
- AS440ST/P
- Typ
- / BA3C
- Varianta
- 1A12
- Verze
- BAESPS8013Z00HSMXND
- Typ kód
- BA3C
- VIN
- ZCFM62AWX0C496009
- PČV
- 17721609
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BC TAHAČ NÁVĚSŮ
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- IVECO S.P.A., TORINO, ITÁLIE
- Rok výroby
- 2023
- Datum 1. registrace
- 23. 1. 2023
- Datum 1. registrace v ČR
- 23. 1. 2023
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- FPT INDUSTRIAL S.P.A.
- Typ motoru
- F3HGE611A
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 419 / 1900
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12882
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ 1 ZADNÍ
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2020/1181E
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO 6
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.52
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 83/ 1425
- Za jízdy
- 81
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 6252/ 2550/
- Rozvor [mm]
- 3790
- Provozní hmotnost
- 6870
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 20000/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 8000/ 8000
13000/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 50000/ 48000
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 385/55 R22.5 160/- K/ 22.5 X 11.75
315/70 R22.5 -/150 K [2]/ 22.5 X 9.00
/
/
Karoserie a výbava
- Barva
- BÍLÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 /
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA G
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 8479-0253
- ES/EU
- e3*2007/46*0135*23
- Číslo ORV
- UBM455624
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Doplňkový text na TP
- 23.1.2026 - zápis obnovení VIN z důvodu nečitelnosti zjištěné na STK.
- Další záznamy
- #V.9: EURO VI E
Variabilní provedení vozidla:
M: 3790
23.1.2026 - zápis obnovení VIN z důvodu nečitelnosti zjištěné na STK. Rozhodnutí č.j.PDMUJI590/2026/OD. VIN umístěno v blízkosti původního.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: ZCFM62AWX0C496009
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.