PRAGA V3S
- 1961
- ZELENÁ
- motorová nafta (NM)
- 4412 cm³
- 98 kW ≈ 133 k
VIN147191
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 6:26 · https://www.provervozidlo.cz/vozidlo/1016558
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 5 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 1,1 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1961. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- PRAGA
- Model
- V3S
- Typ
- PRAGA V3S MICAFIL /
- Rok výroby
- 1961
- Datum 1. registrace
- 1. 1. 1961
- Datum 1. registrace v ČR
- 1. 1. 1961
- Barva
- ZELENÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 4412 cm³
- Výkon
- 98 kW
- Kategorie
- N2 – SPECIÁLNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: SUAS Alternative s.r.o. (IČO 03995933) od 26. 5. 2026
- Provozovatel: SUAS Alternative s.r.o. (IČO 03995933) od 26. 5. 2026
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 1. 1. 1961 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 12. 4. 1991 | Nový vlastník a provozovatel | Palivový kombinát Vřesová, státní podnik (IČO 00007714) | Registr silničních vozidel |
| 8. 1. 1996 | Nový provozovatel | Sokolovská uhelná, a. s. (IČO 49790072) | Registr silničních vozidel |
| 16. 3. 2000 | Nový provozovatel | OSEP, spol. s r.o. (IČO 61777650) | Registr silničních vozidel |
| 7. 4. 2006 | Nový vlastník a provozovatel | Sokolovská uhelná, právní nástupce, a.s. (IČO 26348349) | Registr silničních vozidel |
| 27. 4. 2022 | Nový vlastník a provozovatel | ZPA-RP, a.s. (IČO 26349566) | Registr silničních vozidel |
| 24. 1. 2025 | Nový vlastník a provozovatel | SUAS Technology s.r.o. (IČO 49196596) | Registr silničních vozidel |
| 26. 5. 2026 | Nový vlastník a provozovatel | SUAS Alternative s.r.o. (IČO 03995933) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 20. 5. 2026 | Pravidelná STK + měření emisí | Sadov (č. 3409) | 52 949 km | způsobilé | 7 lehkých
| 20. 5. 2027 |
| 14. 1. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Sadov (č. 3409) | 52 920 km | způsobilé | 6 lehkých
| 14. 1. 2026 |
| 28. 11. 2023 | Pravidelná STK + měření emisí | Sadov (č. 3409) | 52 856 km | způsobilé | 4 lehké
| 28. 11. 2024 |
| 24. 11. 2022 | Pravidelná STK + měření emisí | Sadov (č. 3409) | 52 782 km | způsobilé | 4 lehké
| 24. 11. 2023 |
| 21. 4. 2022 | Evidenční kontrola | Sokolov (č. 3416) | 52 733 km | způsobilé | bez závad | |
| 2. 12. 2021 | Pravidelná STK + měření emisí | Sokolov (č. 3416) | 52 689 km | způsobilé | 3 lehké
| 2. 12. 2022 |
| 2. 12. 2020 | Pravidelná STK + měření emisí | Sokolov (č. 3416) | 52 639 km | způsobilé | 3 lehké
| 2. 12. 2021 |
| 3. 12. 2019 | Pravidelná STK + měření emisí | Sokolov (č. 3416) | 52 602 km | způsobilé | 5 lehkých
| 3. 12. 2020 |
| 4. 12. 2018 | Pravidelná STK + měření emisí | Sokolov (č. 3416) | 52 529 km | způsobilé | 5 lehkých
| 4. 12. 2019 |
| 5. 12. 2017 | Pravidelná STK | Karlovarský kraj (č. 3416) | 52 477 km | způsobilé | 7 lehkých
| 5. 12. 2018 |
| 7. 12. 2016 | Pravidelná STK | Karlovarský kraj (č. 3416) | 52 362 km | způsobilé | 5 lehkých
| 7. 12. 2017 |
| 8. 12. 2015 | Pravidelná STK | Karlovarský kraj (č. 3416) | 52 270 km | způsobilé | 3 lehké
| 8. 12. 2016 |
| 10. 12. 2014 | Pravidelná STK | Karlovarský kraj (č. 3416) | 52 173 km | způsobilé | 7 lehkých
| 10. 12. 2015 |
| 27. 11. 2013 | Pravidelná STK | Karlovarský kraj (č. 3416) | 52 162 km | způsobilé | 6 lehkých
| 27. 11. 2014 |
| 31. 10. 2012 | Pravidelná STK | Karlovarský kraj (č. 3416) | 52 081 km | způsobilé | 7 lehkých
| 31. 10. 2013 |
| 31. 10. 2011 | Pravidelná STK | Karlovarský kraj (č. 3416) | 52 006 km | způsobilé | 4 lehké
| 31. 10. 2012 |
| 1. 11. 2010 | Pravidelná STK | Karlovarský kraj (č. 3416) | 51 919 km | způsobilé | 6 lehkých
| 1. 11. 2011 |
| 5. 11. 2009 | Pravidelná STK | Karlovarský kraj (č. 3416) | 51 503 km | způsobilé | 5 lehkých
| 5. 11. 2010 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)
-
Nový vlastník a provozovatel Palivový kombinát Vřesová, státní podnik (IČO 00007714)
-
Nový provozovatel Sokolovská uhelná, a. s. (IČO 49790072)Konec: vlastník Palivový kombinát Vřesová, státní podnik (IČO 00007714)
-
Nový provozovatel OSEP, spol. s r.o. (IČO 61777650)
-
Evidenční kontrola výsledek: výsledek nezjištěn · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov
-
Nový vlastník a provozovatel Sokolovská uhelná, právní nástupce, a.s. (IČO 26348349)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 11. 2010 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-09-11-0042
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 11. 2011 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-10-11-0022
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 31. 10. 2012 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-11-10-0222
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 31. 10. 2013 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-12-10-0329
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 11. 2014 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-13-11-0266
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 12. 2015 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-14-12-0092
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 12. 2016 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-15-12-0068
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 12. 2017 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-16-12-0079
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 12. 2018 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-17-12-0025
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 12. 2019 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-18-12-0031
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 12. 2020 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-19-12-0026
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 12. 2021 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-20-12-0024
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 12. 2022 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-21-12-0029
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-22-04-0166
-
Nový vlastník a provozovatel ZPA-RP, a.s. (IČO 26349566)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 11. 2023 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-22-11-0185
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 11. 2024 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-23-11-0195
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 1. 2026 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-25-01-0078
-
Nový vlastník a provozovatel SUAS Technology s.r.o. (IČO 49196596)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 5. 2027 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-26-05-0153
-
Nový vlastník a provozovatel SUAS Alternative s.r.o. (IČO 03995933)
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 5 (PRAGA V3S 1961 v ČR obvykle 1,1, medián 1)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 0 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 53,5 %
Srovnáváme s 903 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu PRAGA V3S
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (48)
Identifikace
- Tovární značka
- PRAGA
- Obchodní označení
- V3S
- Typ
- PRAGA V3S MICAFIL /
- VIN
- 147191
- PČV
- 1016558
- Druh vozidla
- SPECIÁLNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BB SKŘÍŇOVÝ
- Kategorie vozidla
- N2
- Výrobce vozidla
- AZ , LETŇANY
- Rok výroby
- 1961
- Datum 1. registrace
- 1. 1. 1961
- Datum 1. registrace v ČR
- 1. 1. 1961
- Druh (typ)
- SPECIÁLNÍ-SKŘÍŇOVÁ
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- AZ , LETŇANY
- Typ motoru
- T 912
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 98 / 2100
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 4412
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 3/ -3
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 59
Emise a spotřeba
- Stupeň plnění emisní úrovně
- Neuvedeno
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 0 / / 0
- Spotřeba při rychlosti [l.100 km⁻¹]
- 26 / 40
- Za jízdy
- 0
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 7150/ 2320/ 3270
- Rozvor [mm]
- 3580 X 1120
- Provozní hmotnost
- 7970
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 10400/ 10400
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 2300/ 2300
4350/ 4350
4350/ 4350
/ - Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 8,25 X 20/ 5,00 X 20
8,25 X 20 / 5,00 X 20
8,25 X 20/ 5,00 X 20
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- KORONA, HOŘOVICE
- Barva
- ZELENÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 3 / 3 /
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- Číslo ORV
- UBN145601
- Druh RZ
- SPECIÁLNÍ
- Doplňkový text na TP
- Povolena přestavba vozidla č.j.OVB-512/DI-90 ze dne 08.01.1991 z Praga V3S skříňové na Praga V3Sspeciální skříňový automobil pro čištění olejů v terénu. K dispozici motor č.107266, č.106261, č.116479. DNE 22.01.2016 VYSTAVEN DUPLIKÁT TP UG618325 ZA POPSANÝ AH187142. ČJ: 333/1/2016/OD/PM.
- Další záznamy
- DNE 12.04.1991 BYLA SCHVÁLENA PŘESTAVBA NA SPECIÁLNÍ SKŘÍŇOVÝ AUTOMOBIL PRO ČIŠTĚNÍ OLEJE
S NAMONTOVANÝM ZAŘÍZENÍM MICAFIL, ČJ: OVB-512/DI-90.
DNE 22.01.2016 VYSTAVEN DUPLIKÁT TP UG 618325 ZA POSAPNÝ AH187142.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: 147191
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.