PRAGA V3S
- 1983
- ZELENÁ-TMAVÁ
- motorová nafta (NM)
- 7412 cm³
- 72 kW ≈ 98 k
VIN2113017
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 18:46 · https://www.provervozidlo.cz/vozidlo/1035855
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 1,1 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1983. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- PRAGA
- Model
- V3S
- Typ
- PRAGA V3S JS /
- Rok výroby
- 1983
- Datum 1. registrace
- 5. 1. 1983
- Datum 1. registrace v ČR
- 5. 1. 1983
- Barva
- ZELENÁ-TMAVÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 7412 cm³
- Výkon
- 72 kW
- Kategorie
- N2 – Speciální automobil skříňový
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: SUAS Alternative s.r.o. (IČO 03995933) od 25. 5. 2026
- Provozovatel: SUAS Alternative s.r.o. (IČO 03995933) od 25. 5. 2026
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 5. 1. 1983 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 17. 2. 1989 | Nový vlastník a provozovatel | Palivový kombinát Vřesová, státní podnik (IČO 00007714) | Registr silničních vozidel |
| 17. 2. 1994 | Nový provozovatel | Sokolovská uhelná, a. s. (IČO 49790072) | Registr silničních vozidel |
| 5. 1. 2006 | Nový vlastník a provozovatel | Sokolovská uhelná, právní nástupce, a.s. (IČO 26348349) | Registr silničních vozidel |
| 14. 4. 2022 | Nový vlastník a provozovatel | SUAS Technology s.r.o. (IČO 49196596) | Registr silničních vozidel |
| 25. 5. 2026 | Nový vlastník a provozovatel | SUAS Alternative s.r.o. (IČO 03995933) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 20. 5. 2026 | Pravidelná STK + měření emisí | Sadov (č. 3409) | 22 798 km | způsobilé | 4 lehké
| 20. 5. 2027 |
| 3. 9. 2025 | Měření emisí | Sokolov (č. 440918) | 22 784 km | nezpůsobilé | 2 vážné
| |
| 28. 8. 2025 | Měření emisí | Sokolov (č. 440918) | 22 759 km | nezpůsobilé | 1 vážná
| |
| 10. 9. 2024 | Opakovaná STK + měření emisí | Sokolov (č. 3416) | 20 310 km | způsobilé | 3 lehké
| 10. 9. 2026 |
| 29. 8. 2024 | Pravidelná STK + měření emisí | Sokolov (č. 3416) | 20 252 km | nezpůsobilé | 3 lehké, 3 vážné
| 28. 9. 2024 |
| 29. 8. 2023 | Pravidelná STK | Sokolov (č. 3416) | 16 947 km | způsobilé | 5 lehkých
| 29. 8. 2024 |
| 29. 8. 2023 | Měření emisí | Sokolov (č. 440918) | 16 946 km | způsobilé | bez závad | 29. 8. 2025 |
| 30. 8. 2022 | Pravidelná STK | Sokolov (č. 3416) | 13 819 km | způsobilé | 5 lehkých
| 30. 8. 2023 |
| 30. 8. 2022 | Měření emisí | Sokolov (č. 440918) | 13 818 km | způsobilé | bez závad | 30. 8. 2024 |
| 19. 8. 2022 | Měření emisí | Sokolov (č. 440918) | 13 784 km | nezpůsobilé | 2 vážné
| |
| 9. 8. 2022 | Měření emisí | Sokolov (č. 440918) | 13 766 km | nezpůsobilé | 2 vážné
| |
| 5. 4. 2022 | Evidenční kontrola | Sokolov (č. 3416) | 12 814 km | způsobilé | bez závad | |
| 12. 7. 2021 | Pravidelná STK | Sokolov (č. 3416) | 10 134 km | způsobilé | 8 lehkých
| 12. 7. 2022 |
| 9. 7. 2021 | Měření emisí | Sokolov (č. 440918) | 10 111 km | způsobilé | bez závad | 9. 7. 2022 |
| 10. 7. 2020 | Pravidelná STK + měření emisí | Sokolov (č. 3416) | 7 207 km | způsobilé | 6 lehkých
| 10. 7. 2021 |
| 15. 7. 2019 | Pravidelná STK + měření emisí | Sokolov (č. 3416) | 4 235 km nižší než dříve | způsobilé | 8 lehkých
| 15. 7. 2020 |
| 16. 7. 2018 | Pravidelná STK + měření emisí | Sokolov (č. 3416) | 44 910 km | způsobilé | 5 lehkých
| 16. 7. 2019 |
| 19. 7. 2017 | Pravidelná STK | Karlovarský kraj (č. 3416) | 40 906 km | způsobilé | 4 lehké
| 19. 7. 2018 |
| 17. 6. 2016 | Pravidelná STK | Karlovarský kraj (č. 3416) | 36 454 km | způsobilé | 6 lehkých
| 17. 6. 2017 |
| 24. 6. 2015 | Pravidelná STK | Karlovarský kraj (č. 3416) | 32 519 km | způsobilé | 6 lehkých
| 24. 6. 2016 |
| 10. 6. 2014 | Pravidelná STK | Karlovarský kraj (č. 3416) | 27 803 km | způsobilé | 6 lehkých
| 10. 6. 2015 |
| 3. 6. 2013 | Pravidelná STK | Karlovarský kraj (č. 3416) | 23 984 km | způsobilé | 7 lehkých
| 3. 6. 2014 |
| 6. 6. 2012 | Pravidelná STK | Karlovarský kraj (č. 3416) | 19 516 km | způsobilé | 8 lehkých
| 6. 6. 2013 |
| 23. 5. 2011 | Pravidelná STK | Karlovarský kraj (č. 3416) | 15 614 km | způsobilé | 8 lehkých
| 23. 5. 2012 |
| 10. 5. 2010 | Opakovaná STK | Karlovarský kraj (č. 3416) | 10 454 km | způsobilé | 4 lehké
| 6. 5. 2011 |
| 6. 5. 2010 | Pravidelná STK | Karlovarský kraj (č. 3416) | 10 410 km | dočasně způsobilé | 3 lehké, 2 vážné
| 5. 6. 2010 |
| 14. 5. 2009 | Pravidelná STK | Karlovarský kraj (č. 3416) | 4 540 km | způsobilé | 5 lehkých
| 14. 5. 2010 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)
-
Nový vlastník a provozovatel Palivový kombinát Vřesová, státní podnik (IČO 00007714)
-
Nový provozovatel Sokolovská uhelná, a. s. (IČO 49790072)Konec: vlastník Palivový kombinát Vřesová, státní podnik (IČO 00007714)
-
Nový vlastník a provozovatel Sokolovská uhelná, právní nástupce, a.s. (IČO 26348349)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 5. 2010 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-09-05-0098
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 5. 6. 2010 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-10-05-0058
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 5. 2011 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-10-05-0082
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 5. 2012 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-11-05-0203
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 6. 2013 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-12-06-0055
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 6. 2014 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-13-06-0020
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 6. 2015 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-14-06-0097
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 6. 2016 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-15-06-0295
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 6. 2017 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-16-06-0177
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 7. 2018 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-17-07-0164
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 7. 2019 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-18-07-0147
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 7. 2020 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-19-07-0129
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 7. 2021 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-20-07-0090
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 7. 2022 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-21-07-0099
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-22-04-0033
-
Nový vlastník a provozovatel SUAS Technology s.r.o. (IČO 49196596)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 8. 2023 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-22-08-0298
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 8. 2024 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-23-08-0252
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 28. 9. 2024 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-24-08-0270
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 8. 2025 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-24-09-0092
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 5. 2027 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-26-05-0159
-
Nový vlastník a provozovatel SUAS Alternative s.r.o. (IČO 03995933)
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 4 (PRAGA V3S 1983 v ČR obvykle 1,1, medián 1)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 0 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 66,1 %
Srovnáváme s 706 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu PRAGA V3S
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- ZÁVĚS
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (56)
Identifikace
- Tovární značka
- PRAGA
- Obchodní označení
- V3S
- Typ
- PRAGA V3S JS /
- VIN
- 2113017
- PČV
- 1035855
- Druh vozidla
- Speciální automobil skříňový
- Druh vozidla 2. ř.
- SKŘÍŇOVÝ
- Kategorie vozidla
- N2
- Výrobce vozidla
- AVIA, N.P., PRAHA, ČESKÁ REPUBLIKA
- Rok výroby
- 1983
- Datum 1. registrace
- 5. 1. 1983
- Datum 1. registrace v ČR
- 5. 1. 1983
- Druh (typ)
- SKŘÍŇOVÁ UZAVŘENÁ
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- PRAGA, N.P., PRAHA, ČESKÁ REPUBLIKA
- Typ motoru
- T 912
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 72 / 2100
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 7412
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 3/ -3
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 60
Emise a spotřeba
- Stupeň plnění emisní úrovně
- Neuvedeno
- Spotřeba předpis
- ČSN 26
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 7150/ 2320/ 3020
- Rozvor [mm]
- 3580+1120
- Provozní hmotnost
- 6300
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 10660/ 10660
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 2400/ 2400
8260/ 8260
8260/ 8260
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 5500/ 5500
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 16160/ 16160
- Ložná délka
- 4550
- Ložná šířka
- 2185
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 8,25 - 20 HD 10 PR CHEMLON NT 8/ 5,00 S - 20
8,25 - 20 HD 10 PR CHEMLON NT 8/ 5,00 S - 20
8,25 - 20 HD 10 PR CHEMLON NT 8/ 5,00 S - 20
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- KAROSA ZÁVOD HOŘICE, ČESKÁ REPUBLIKA
- Barva
- ZELENÁ-TMAVÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2+1 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- ZÁVĚS NESAMOČINNÝ 08 ČSN 30 3660.1
- ABS
- ne
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- Číslo ORV
- UBN145591
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 103
- Doplňkový text na TP
- K dispozici motor č.145623. DNE 16.07.2015 VYSTAVEN DUPLIKÁT TP UG279616 ZA POPSANÝ AG721461. ČJ: 236/7/2015/OD/PM.
- Další záznamy
- TECHNICKÁ ZPŮSOBILOST VOZIDLA SCHVÁLENA MINISTERSTVEM VNITRA ČSR - SPRÁVOU PRO DOPRAVU
DNE 21.10.1981 , ČJ: SD/12-3952/81.
POVOLENÉ VÝJIMKY Z USTANOVENÍ VYHLÁŠKY Č. 90/75 SB.:
§ 15 ODST. 20; § 15 ODST. 22; § 34 ODST. 1; § 35 ODST. 1; § 41 ODST. 2; § 41 ODST. 3;
§ 44 ODST. 2; § 60 ODST. 2; § 15 ODST. 2; § 15 ODST. 8; § 16 ODST. 2d; § 16 ODST. 3b;
§ 39 ODST. 3; § 40 ODST. 1; § 56 ODST. 9; § 83 ODST. 2g.
VOZIDLO POSTAVENÉ NA TOMTO STROJOVÉM PODVOZKU PODLÉHÁ SAMOSTATNÉMU SCHVÁLENÍ TECHNICKÉ
ZPŮSOBILOSTI , COŽ SI FINALISTA MUSÍ VYŽÁDAT NA MV, SPRÁVĚ PRO DOPRAVU.
DNE 07.01.1992 PROVEDENA REKONSTRUKCE ŘÍZENÍ TAK,ŽE PŮVODNÍ VYŘÍZENÍ JE NAHRAZENO SYSTÉMEM
ŘÍZENÍ ZIL 131 S HYDRAULICKÝM POSILOVAČEM A VOLANTOVÁ TYČ JE OPATŘENA KARDANOVÝM KLOUBEM.
ÚPRAVA JE SCHVÁLENA MHPR ČR - SPRÁVOU PRO DOPRAVU ČJ: 157 524/91-512 ZE DNE 18.10.1991.
REKONSTRUKCI PROVEDL VOJENSKÝ OPRAVÁRENSKÝ PODNIK (STÁTNÍ PODNIK) V PŘELOUČI.
DNE 16.07.2015 VYSTAVEN DUPLIKÁT TP UG279616 ZA POPSANÝ AG721461.
DNE 14.04.2022 ZMĚNA ÚDAJE: HYDRAULICKÝ POSILOVAČ ŘÍZENÍ BYL ODBORNĚ NAHRAZEN ZPĚT PŮVODNÍM
ORIGINÁLNÍM ŘÍZENÍM PRAGA V3S (PROTOKOL Č. CZ-3416-22-04-0033).
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: 2113017
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.