AVIA 15
- 1977
- MODRÁ-ZÁKLADNÍ
- motorová nafta (NM)
- 3596 cm³
VIN3745
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 18:10 · https://www.provervozidlo.cz/vozidlo/10477995
Semafor rizik
Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.
- Červenáz registru Vozidlo zaniklo (vyřazeno z registru)Stav „zánik“ znamená, že bylo trvale vyřazeno z evidence, například po ekologické likvidaci, zničení nebo odcizení.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1977. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- AVIA
- Model
- 15
- Typ
- AVIA 15 N /
- Rok výroby
- 1977
- Datum 1. registrace
- 7. 12. 1977
- Datum 1. registrace v ČR
- 7. 12. 1977
- Barva
- MODRÁ-ZÁKLADNÍ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 3596 cm³
- Výkon
- 0 kW
- Kategorie
- N2 – Nákladní automobil valníkový
- Stav v registru
- zaniklé (vyřazeno z registru)
Aktuálně v registru
- Vlastník: SENZA, spol. s r.o. (IČO 46578617) od 19. 11. 2003
- Provozovatel: SENZA, spol. s r.o. (IČO 46578617) od 19. 11. 2003
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 7. 12. 1977 | První registrace | MESTSKY STABEV PODNIK#3807#OSTRAVA I#TESLOVA# # 2# | Registr silničních vozidel |
| 10. 10. 1988 | Nový provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 9. 5. 2003 | Nový provozovatel | ILLOVÁ SILVIE, PODLESÍ 186, VALAŠSKÉ MEZIRÍCÍ | Registr silničních vozidel |
| 12. 5. 2003 | Nový provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 19. 11. 2003 | Nový vlastník a provozovatel | SENZA, spol. s r.o. (IČO 46578617) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 7. 10. 2026 | Pravidelná STK | Jablonné nad Orlicí (č. 3628) | – | způsobilé | bez závad | 7. 10. 2030 |
| 5. 8. 2026 | Pravidelná STK | Hranice (č. 6814) | 1 559 km nižší než dříve | způsobilé | 5 lehkých
| 5. 8. 2030 |
| 6. 5. 2026 | Pravidelná STK | Znojmo (č. 3717) | – | způsobilé | 2 lehké
| 6. 5. 2030 |
| 9. 7. 2025 | Pravidelná STK | Tábor (č. 6302) | – | způsobilé | 1 lehká
| 9. 7. 2029 |
| 14. 4. 2025 | Pravidelná STK | Blovice (č. 3414) | – | způsobilé | 1 lehká
| 14. 4. 2029 |
| 3. 6. 2024 | Pravidelná STK | Dolní Cerekev (č. 6711) | – | způsobilé | 1 lehká
| 3. 6. 2028 |
| 4. 4. 2024 | Pravidelná STK | České Budějovice (č. 3306) | – | způsobilé | 1 lehká
| 4. 4. 2028 |
| 31. 7. 2023 | Opakovaná STK | Slaný (č. 3203) | – | způsobilé | 1 lehká
| 27. 7. 2027 |
| 27. 7. 2023 | Pravidelná STK | Slaný (č. 3203) | – | dočasně způsobilé | 1 lehká, 1 vážná
| 26. 8. 2023 |
| 31. 8. 2022 | Pravidelná STK | Jablonné nad Orlicí (č. 3628) | – | způsobilé | bez závad | 31. 8. 2026 |
| 18. 8. 2022 | Pravidelná STK + měření emisí | Hranice (č. 6814) | 1 669 km nižší než dříve | způsobilé | 4 lehké
| 18. 8. 2026 |
| 28. 3. 2022 | Evidenční kontrola | Znojmo (č. 3751) | – | způsobilé | bez závad | |
| 6. 7. 2021 | Pravidelná STK | Tábor (č. 6302) | – | způsobilé | 1 lehká
| 6. 7. 2025 |
| 14. 5. 2021 | Evidenční kontrola | Znojmo (č. 3717) | – | způsobilé | bez závad | |
| 13. 4. 2021 | Pravidelná STK | Znojmo (č. 3766) | – | způsobilé | 1 lehká
| 13. 4. 2025 |
| 10. 7. 2020 | Pravidelná STK | Blovice (č. 3414) | – | způsobilé | 2 lehké
| 10. 7. 2024 |
| 10. 3. 2020 | Pravidelná STK | Dolní Cerekev (č. 6711) | – | způsobilé | 1 lehká
| 10. 3. 2024 |
| 22. 7. 2019 | Pravidelná STK | Slaný (č. 3203) | – | způsobilé | 1 lehká
| 22. 7. 2023 |
| 28. 5. 2019 | Pravidelná STK | České Budějovice (č. 3306) | – | způsobilé | 2 lehké
| 28. 5. 2023 |
| 11. 9. 2018 | Opakovaná STK | Hranice (č. 6814) | 2 660 km | způsobilé | 3 lehké
| 23. 8. 2022 |
| 23. 8. 2018 | Pravidelná STK + měření emisí | Hranice (č. 6814) | 2 660 km nižší než dříve | dočasně způsobilé | 3 lehké, 1 vážná
| 23. 8. 2022 |
| 16. 7. 2018 | Pravidelná STK | Jablonné nad Orlicí (č. 3628) | – | způsobilé | 2 lehké
| 16. 7. 2022 |
| 2. 7. 2017 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 6302) | – | způsobilé | 1 lehká
| 2. 7. 2021 |
| 19. 4. 2017 | Opakovaná STK | Jihomoravský kraj (č. 3766) | – | způsobilé | 2 lehké
| 12. 4. 2021 |
| 12. 4. 2017 | Pravidelná STK | Jihomoravský kraj (č. 3766) | – | dočasně způsobilé | 2 lehké, 1 vážná
| 12. 5. 2017 |
| 11. 3. 2016 | Pravidelná STK | Kraj Vysočina (č. 3311) | – | způsobilé | 2 lehké
| 10. 3. 2020 |
| 4. 8. 2015 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3203) | – | způsobilé | 1 lehká
| 4. 8. 2019 |
| 15. 7. 2015 | Pravidelná STK | Plzeňský kraj (č. 3414) | – | způsobilé | bez závad | 15. 7. 2019 |
| 31. 10. 2014 | Evidenční kontrola | Moravskoslezský kraj (č. 3809) | – | způsobilé | bez závad | |
| 11. 3. 2014 | Pravidelná STK | Olomoucký kraj (č. 6806) | – | způsobilé | 5 lehkých
| 11. 3. 2018 |
| 15. 11. 2013 | Pravidelná STK | Pardubický kraj (č. 3622) | 3 500 km nižší než dříve | způsobilé | 7 lehkých
| 14. 11. 2017 |
| 16. 10. 2013 | Pravidelná STK | Pardubický kraj (č. 3628) | – | způsobilé | bez závad | 16. 10. 2017 |
| 3. 12. 2012 | Evidenční kontrola | Jihočeský kraj (č. 6302) | – | způsobilé | bez závad | |
| 3. 12. 2012 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 6302) | – | způsobilé | 3 lehké
| 3. 12. 2016 |
| 21. 9. 2012 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3307) | – | způsobilé | bez závad | 21. 9. 2016 |
| 12. 9. 2012 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3209) | – | způsobilé | 1 lehká
| 12. 9. 2016 |
| 6. 9. 2012 | Evidenční kontrola | Kraj Vysočina (č. 6711) | – | způsobilé | bez závad | 6. 9. 2012 |
| 10. 7. 2012 | Pravidelná STK | Kraj Vysočina (č. 6711) | – | způsobilé | bez závad | 10. 7. 2016 |
| 19. 8. 2011 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3203) | – | způsobilé | 2 lehké
| 19. 8. 2015 |
| 15. 1. 2010 | Pravidelná STK | Olomoucký kraj (č. 6806) | 9 000 km nižší než dříve | způsobilé | 3 lehké
| 15. 1. 2014 |
| 22. 7. 2009 | Pravidelná STK | Pardubický kraj (č. 3628) | – | způsobilé | bez závad | 22. 7. 2013 |
| 28. 5. 2009 | Pravidelná STK | Zlínský kraj (č. 3739) | – | způsobilé | bez závad | 28. 5. 2013 |
| 17. 2. 2009 | Evidenční kontrola | Jihočeský kraj (č. 3306) | 10 000 km | způsobilé | bez závad | 17. 2. 2009 |
| 11. 2. 2009 | Evidenční kontrola | Kraj Vysočina (č. 3626) | – | způsobilé | bez závad | 11. 2. 2009 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový provozovatel MESTSKY STABEV PODNIK#3807#OSTRAVA I#TESLOVA# # 2#
-
Konec: provozovatel MESTSKY STABEV PODNIK#3807#OSTRAVA I#TESLOVA# # 2#
-
Nový provozovatel fyzická osoba
-
Nový provozovatel ILLOVÁ SILVIE, PODLESÍ 186, VALAŠSKÉ MEZIRÍCÍ
-
Nový provozovatel fyzická osoba
-
Nový vlastník a provozovatel SENZA, spol. s r.o. (IČO 46578617)
-
Evidenční kontrola výsledek: výsledek nezjištěn · platnost do 4. 11. 2004 · stanice: Palackého 220, 757 01, Valašské MeziříčíPravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 11. 2005 · stanice: Palackého 220, 757 01, Valašské Meziříčí
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 1 (AVIA 15 1977 v ČR obvykle 1,0, medián 1)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 0 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 37,2 %
Srovnáváme s 393 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu AVIA 15
Hlídat toto vozidlo
Toto vozidlo je v registru zaniklé. Zaniklé vozidlo se do provozu nevrací, hlídání u něj nemá smysl.
Výbava zapsaná v registru
- TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (61)
Identifikace
- Tovární značka
- AVIA
- Obchodní označení
- 15
- Typ
- AVIA 15 N /
- VIN
- 3745
- PČV
- 10477995
- Druh vozidla
- Nákladní automobil valníkový
- Druh vozidla 2. ř.
- .
- Kategorie vozidla
- N2
- Výrobce vozidla
- .
- Rok výroby
- 1977
- Datum 1. registrace
- 7. 12. 1977
- Datum 1. registrace v ČR
- 7. 12. 1977
- Druh (typ)
- .
- Zařazení vozidla
- RSV
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- .
- Typ motoru
- 712.13
- Číslo motoru
- 4353
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 0 / 0
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 3596
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ .
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 0
- Poměr Výkon/Hmotnost [kW.kg⁻¹]
- 0
Emise a spotřeba
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- / /
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 0 / 0 / 0
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 0/ 0
- Za jízdy
- 0
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 0/ 0/ 0
- Rozvor [mm]
- 0
- Rozchod [mm]
- / / /
- Provozní hmotnost
- 2140
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 3950/ 3950
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 0/ 0
/
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 0/ 0
- Ložná délka
- 0
- Ložná šířka
- 0
- Objem cisterny
- 0
- Zatížení střechy
- 0
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- /
/
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- .
- Výrobní číslo karoserie
- 3745
- Barva
- MODRÁ-ZÁKLADNÍ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- .
- Brzdy provozní
- ne
- Brzdy nouzová
- ne
- Brzdy parkovací
- ne
- Brzdy odlehčovací
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- ZÁNIK
- ZTP
- 654-002-78
- Číslo TP
- AE491546
- Číslo ORV
- BAA932454
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- RM zániku
- VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ
- Doplňkový text na TP
- rn vylepena 285/2006
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: 3745
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.