PRAGA V3S-S
- 1982
- ZELENÁ
- motorová nafta (NM)
- 7412 cm³
- 72 kW ≈ 98 k
VIN7010048
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 18:11 · https://www.provervozidlo.cz/vin/7010048
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru 2× nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 5 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 2,9 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1982. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- PRAGA
- Model
- V3S-S
- Typ
- PRAGA V3S S3 /
- Rok výroby
- 1982
- Datum 1. registrace
- 12. 5. 1982
- Datum 1. registrace v ČR
- 12. 5. 1982
- Barva
- ZELENÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 7412 cm³
- Výkon
- 72 kW
- Kategorie
- N2G – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: SUAS Alternative s.r.o. (IČO 03995933) od 23. 4. 2026
- Provozovatel: SUAS Alternative s.r.o. (IČO 03995933) od 23. 4. 2026
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 12. 5. 1982 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 9. 3. 1987 | Nový provozovatel | Palivový kombinát Vřesová, státní podnik (IČO 00007714) | Registr silničních vozidel |
| 6. 6. 1991 | Nový vlastník | Palivový kombinát Vřesová, státní podnik (IČO 00007714) | Registr silničních vozidel |
| 3. 3. 1994 | Nový provozovatel | Sokolovská uhelná, a. s. (IČO 49790072) | Registr silničních vozidel |
| 4. 10. 2005 | Nový vlastník a provozovatel | Sokolovská uhelná, právní nástupce, a.s. (IČO 26348349) | Registr silničních vozidel |
| 15. 3. 2022 | Nový vlastník a provozovatel | ZPA-RP, a.s. (IČO 26349566) | Registr silničních vozidel |
| 24. 1. 2025 | Nový vlastník a provozovatel | SUAS Technology s.r.o. (IČO 49196596) | Registr silničních vozidel |
| 23. 4. 2026 | Nový vlastník a provozovatel | SUAS Alternative s.r.o. (IČO 03995933) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 27. 10. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Sadov (č. 3409) | 56 895 km | způsobilé | 5 lehkých
| 27. 10. 2026 |
| 9. 9. 2024 | Pravidelná STK + měření emisí | Sadov (č. 3409) | 52 145 km | způsobilé | 5 lehkých
| 9. 9. 2025 |
| 11. 9. 2023 | Pravidelná STK + měření emisí | Sadov (č. 3409) | 47 322 km | způsobilé | 6 lehkých
| 11. 9. 2024 |
| 11. 8. 2022 | Pravidelná STK | Sadov (č. 3409) | 43 841 km | způsobilé | 10 lehkých
| 11. 8. 2023 |
| 11. 8. 2022 | Měření emisí | Sadov (č. 540303) | 42 841 km | způsobilé | bez závad | 11. 8. 2023 |
| 14. 3. 2022 | Evidenční kontrola | Sokolov (č. 3416) | 42 443 km | způsobilé | bez závad | |
| 20. 8. 2021 | Pravidelná STK + měření emisí | Sokolov (č. 3416) | 40 293 km | způsobilé | 8 lehkých
| 20. 8. 2022 |
| 27. 8. 2020 | Pravidelná STK | Sokolov (č. 3416) | 37 263 km | způsobilé | 8 lehkých
| 27. 8. 2021 |
| 27. 8. 2020 | Měření emisí | Sokolov (č. 440918) | 37 234 km | způsobilé | bez závad | 27. 8. 2021 |
| 22. 7. 2019 | Pravidelná STK + měření emisí | Sokolov (č. 3416) | 33 564 km | způsobilé | 9 lehkých
| 22. 7. 2020 |
| 26. 7. 2018 | Pravidelná STK + měření emisí | Sokolov (č. 3416) | 29 693 km | způsobilé | 7 lehkých
| 26. 7. 2019 |
| 28. 7. 2017 | Pravidelná STK | Karlovarský kraj (č. 3416) | 26 031 km | způsobilé | 5 lehkých
| 28. 7. 2018 |
| 29. 7. 2016 | Pravidelná STK | Karlovarský kraj (č. 3416) | 22 735 km | způsobilé | 5 lehkých
| 29. 7. 2017 |
| 1. 9. 2015 | Pravidelná STK | Karlovarský kraj (č. 3416) | 19 320 km | způsobilé | 6 lehkých
| 1. 9. 2016 |
| 12. 8. 2014 | Pravidelná STK | Karlovarský kraj (č. 3416) | 15 353 km nižší než dříve | způsobilé | 8 lehkých
| 12. 8. 2015 |
| 13. 6. 2013 | Pravidelná STK | Karlovarský kraj (č. 3416) | 74 966 km | způsobilé | 5 lehkých
| 13. 6. 2014 |
| 14. 6. 2012 | Pravidelná STK | Karlovarský kraj (č. 3416) | 72 538 km | způsobilé | 5 lehkých
| 14. 6. 2013 |
| 19. 5. 2011 | Opakovaná STK | Karlovarský kraj (č. 3416) | 69 777 km | způsobilé | 6 lehkých
| 17. 5. 2012 |
| 17. 5. 2011 | Pravidelná STK | Karlovarský kraj (č. 3416) | 69 737 km | dočasně způsobilé | 6 lehkých, 1 vážná
| 16. 6. 2011 |
| 18. 5. 2010 | Pravidelná STK | Karlovarský kraj (č. 3416) | 50 344 km nižší než dříve | způsobilé | 6 lehkých
| 18. 5. 2011 |
| 1. 6. 2009 | Pravidelná STK | Karlovarský kraj (č. 3416) | 60 150 km | způsobilé | 5 lehkých
| 1. 6. 2010 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)
-
Nový provozovatel Palivový kombinát Vřesová, státní podnik (IČO 00007714)
-
Nový vlastník Palivový kombinát Vřesová, státní podnik (IČO 00007714)
-
Nový provozovatel Sokolovská uhelná, a. s. (IČO 49790072)Konec: vlastník Palivový kombinát Vřesová, státní podnik (IČO 00007714)
-
Evidenční kontrola výsledek: výsledek nezjištěn · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov
-
Nový vlastník a provozovatel Sokolovská uhelná, právní nástupce, a.s. (IČO 26348349)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 6. 2010 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-09-06-0018
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 5. 2011 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-10-05-0154
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 16. 6. 2011 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-11-05-0160
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 5. 2012 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-11-05-0183
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 6. 2013 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-12-06-0126
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 6. 2014 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-13-06-0122
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 8. 2015 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-14-08-0073
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 9. 2016 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-15-09-0003
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 7. 2017 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-16-07-0255
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 7. 2018 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-17-07-0254
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 7. 2019 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-18-07-0252
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 7. 2020 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-19-07-0203
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 8. 2021 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-20-08-0198
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 8. 2022 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-21-08-0217
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov · protokol CZ-3416-22-03-0160
-
Nový vlastník a provozovatel ZPA-RP, a.s. (IČO 26349566)Vybavení zapsané v registru: MAJÁK ORANŽOVÝ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 8. 2023 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-22-08-0057
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 9. 2024 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-23-09-0058
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 9. 2025 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-24-09-0046
-
Nový vlastník a provozovatel SUAS Technology s.r.o. (IČO 49196596)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 10. 2026 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-25-10-0174
-
Nový vlastník a provozovatel SUAS Alternative s.r.o. (IČO 03995933)
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 5 (PRAGA V3S-S 1982 v ČR obvykle 2,9, medián 3)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 0 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 66,7 %
Srovnáváme s 24 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených).
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- MAJÁK ORANŽOVÝ
- ZÁVĚS
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (53)
Identifikace
- Tovární značka
- PRAGA
- Obchodní označení
- V3S-S
- Typ
- PRAGA V3S S3 /
- VIN
- 7010048
- PČV
- 1053541
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- SKLÁPĚČKOVÝ
- Kategorie vozidla
- N2G
- Výrobce vozidla
- AVIA, N-P, PRAHA
- Rok výroby
- 1982
- Datum 1. registrace
- 12. 5. 1982
- Datum 1. registrace v ČR
- 12. 5. 1982
- Druh (typ)
- SKLÁPĚČ TŘÍSTRANNÝ
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- PRAGA N.P., PRAHA
- Typ motoru
- T 912
- Číslo motoru
- WCP0093
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 72 / 2100
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 7412
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 3/ -3
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 60
Emise a spotřeba
- Stupeň plnění emisní úrovně
- Neuvedeno
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 6430/ 2400/ 2420
- Rozvor [mm]
- 3580+1120
- Provozní hmotnost
- 5660
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 10500/ 10500
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 2350/ 2350
4075/ 4075
4075/ 4075
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 8000/ 8000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 18500/ 18500
- Ložná délka
- 3248
- Ložná šířka
- 2192
- Zatížení střechy
- 0
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 8,25-20 HD 10 PR CHEMLON NT 8/ 5,00 S X 20
8,25-20 HD 10 PR CHEMLON NT 8/ 5,00 S X 20
8,25-20 HD 10 PR CHEMLON NT 8/ 5,00 S X 20
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- BSS,N.P, BRANDÝS NAD. LABEM
- Výrobní číslo karoserie
- 7010048
- Barva
- ZELENÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2+1 NOUZOVÉ / 0
- Spojovací zařízení - druh
- ZÁVĚS NESAMOČINNÝ 08 ČSN 30 3 660.1
- ABS
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 85-003-72
- Číslo ORV
- UBN144006
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Doplňkový text na TP
- K dispozici motory č.141831, č.107447. DNE 23.07.2018 BYL VYPSÁN NOVÝ TP UI501604 ZA POPSANÝ V TK ČJ68134/2018/OD/BLCH.
- Další záznamy
- Povolené vyjímkyz ustanovení vyhlášky č.90/75 Sb.:
§15, odst.20, §15 odst.22, § 34 odst.1, §35 odst.1, §41 odst. 2, §41 odst.3,
§ 44 odst..2, § 60 odst.2.
Technická způsobilost vozidla byla schválena ministerstvem vnitra ČSR- Správa pro
dopravu dne 20.1.1953 čj.1.100/53. Avia , národní podnik.
17.06.1991 povolena montáž oranžových majáků.
Dne 23.07.2018 byl vypsán nový TP-ORV č.II UI501604 za popsaný v kolonce TK.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: 7010048
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.