TATRA T 815
- 1985
- ŽLUTÁ
- motorová nafta (NM)
- 15825 cm³
- 208 kW ≈ 283 k
VIN31006-108
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 3:23 · https://www.provervozidlo.cz/vozidlo/1075976
Semafor rizik
Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.
- Červenáz registru Technická kontrola (STK) je propadláPoslední platná pravidelná prohlídka v registru skončila 16. 4. 2021 (posuzujeme ke dni údajů z registru, novější prohlídka se mohla do registru dostat až později). Vozidlo bez platné STK nesmí jezdit po silnicích.
- Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1985. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- TATRA
- Model
- T 815
- Typ
- TATRA 815 P13 26208 6X6.2 / P 26 208
- Rok výroby
- 1985
- Datum 1. registrace
- 10. 1. 1986
- Datum 1. registrace v ČR
- 10. 1. 1986
- Barva
- ŽLUTÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 15825 cm³
- Výkon
- 208 kW
- Kategorie
- SS – PRACOVNÍ STROJ SAMOJÍZDNÝ
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: Zemědělské družstvo Novosedly (IČO 00113824) od 3. 9. 2020
- Provozovatel: Zemědělské družstvo Novosedly (IČO 00113824) od 3. 9. 2020
Obvyklé u modelu ve stáří 35 let (všechny roky výroby): 27–190 tis. km (medián 67 311 km, 352 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 10. 1. 1986 | První registrace | Jihočeské energetické závody, státní podnik v likvidaci (IČO 00008150) | Registr silničních vozidel |
| 29. 9. 1994 | Nový vlastník a provozovatel | Teplárna Strakonice, a.s. (IČO 60826843) | Registr silničních vozidel |
| 3. 9. 2020 | Nový vlastník a provozovatel | Zemědělské družstvo Novosedly (IČO 00113824) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 31. 8. 2020 | Evidenční kontrola | Vodňany (č. 3309) | 55 877 km | způsobilé | bez závad | |
| 16. 4. 2020 | Pravidelná STK + měření emisí | Písek (č. 3318) | 55 820 km | způsobilé | 7 lehkých
| 16. 4. 2021 |
| 2. 4. 2019 | Pravidelná STK + měření emisí | Písek (č. 3318) | 55 667 km | způsobilé | 7 lehkých
| 2. 4. 2020 |
| 2. 5. 2018 | Pravidelná STK + měření emisí | Písek (č. 3318) | 55 560 km | způsobilé | 5 lehkých
| 2. 5. 2019 |
| 15. 5. 2017 | Opakovaná STK | Jihočeský kraj (č. 3318) | 54 692 km | způsobilé | 3 lehké
| 28. 4. 2018 |
| 28. 4. 2017 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3318) | 54 622 km nižší než dříve | dočasně způsobilé | 4 lehké, 3 vážné
| 28. 5. 2017 |
| 28. 4. 2016 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3318) | 94 520 km | způsobilé | 3 lehké
| 28. 4. 2017 |
| 30. 4. 2015 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3318) | 93 614 km | způsobilé | 3 lehké
| 30. 4. 2016 |
| 17. 4. 2014 | Opakovaná STK | Jihočeský kraj (č. 3318) | 90 380 km | způsobilé | 1 lehká
| 16. 4. 2015 |
| 16. 4. 2014 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3318) | 90 300 km | dočasně způsobilé | 1 lehká, 2 vážné
| 16. 5. 2014 |
| 15. 5. 2013 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3318) | 87 955 km | způsobilé | 8 lehkých
| 15. 5. 2014 |
| 16. 5. 2012 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3318) | 87 156 km | způsobilé | 2 lehké
| 16. 5. 2013 |
| 19. 5. 2011 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3318) | 86 143 km | způsobilé | 3 lehké
| 19. 5. 2012 |
| 19. 5. 2010 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3318) | 85 911 km | způsobilé | 4 lehké
| 19. 5. 2011 |
| 6. 5. 2009 | Opakovaná STK | Jihočeský kraj (č. 3307) | – | způsobilé | bez závad | 5. 5. 2010 |
| 5. 5. 2009 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3307) | – | nezpůsobilé | 4 lehké, 1 vážná, 2 nebezpečné
| 5. 5. 2009 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový provozovatel Jihočeské energetické závody, státní podnik v likvidaci (IČO 00008150)
-
Nový vlastník a provozovatel Teplárna Strakonice, a.s. (IČO 60826843)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 5. 2013 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 5. 2014 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 16. 5. 2014 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 4. 2015 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 4. 2016 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 4. 2017 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 28. 5. 2017 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-17-04-0306
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 4. 2018 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-17-05-0175
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 5. 2019 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-18-05-0005
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 4. 2020 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-19-04-0040
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 4. 2021 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-20-04-0135
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ČÍČENICKÁ PARC. Č. 641/90, 641/91, 641/93 ..., 38901, VODŇANY · protokol CZ-3309-20-08-0144
-
Nový vlastník a provozovatel Zemědělské družstvo Novosedly (IČO 00113824)
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 2 (TATRA T 815 1985 v ČR obvykle 2,7, medián 2)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 1,6 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 96,9 %
Srovnáváme s 128 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu TATRA T 815
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (48)
Identifikace
- Tovární značka
- TATRA
- Obchodní označení
- T 815
- Typ
- TATRA 815 P13 26208 6X6.2 / P 26 208
- Varianta
- 6X6.2
- Typ kód
- P 26 208
- VIN
- 31006-108
- PČV
- 1075976
- Druh vozidla
- PRACOVNÍ STROJ SAMOJÍZDNÝ
- Kategorie vozidla
- SS
- Výrobce vozidla
- TATRA N.P., KOPŘIVNICE, ZTS N.P. KOŠICE
- Rok výroby
- 1985
- Datum 1. registrace
- 10. 1. 1986
- Datum 1. registrace v ČR
- 10. 1. 1986
- Druh (typ)
- (99) KROPÍCÍ VŮZ
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- TATRA N.P., KOPŘIVNICE
- Typ motoru
- T3-929.30
- Číslo motoru
- 30560
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 208 / 2200
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 15825
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 3/ -3
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 70
Emise a spotřeba
- Spotřeba předpis
- ČSN 36,2
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 91/
- Za jízdy
- 89.5
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 8920/ 2500/ 3050
- Rozvor [mm]
- 3700 + 1320
- Provozní hmotnost
- 22050
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 22400/ 22400
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 6400/ 6400
8000/ 8000
8000/ 8000
/ - Zatížení střechy
- 0
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 11,0 R - 20 NR 23 16 PR/ 8,0-20-172/335-10/2
11,0 R - 20 NR 23 16 PR [2]/ 8,0-20-172/335-10/2
11,0 R - 20 NR 23 16 PR [2]/ 8,0-20-172/335-10/2
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- RAMAT SERVIS S.R.O., ZLIV
- Výrobní číslo karoserie
- 644-1949
- Barva
- ŽLUTÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- Číslo TP
- ZA211332
- Číslo ORV
- ZAB090720
- Druh RZ
- STD. ZVLÁŠTNÍ
- Varianta RZ
- 155
- Doplňkový text na TP
- 29.9.94-č.OTP-AAA330580. Dne 9.12.2020 provedena přestavba vozidla - změna kategorie.
- Další záznamy
- Povoleny výjimky z vyhl. FMD č.90/75 Sb. ve znění (§/odst.): 32/3; 43/1
Vozidlo je určeno pouze pro vykonávání pracovních činností. Za vozidlo nesmí být zapojována
přípojná vozidla ani výměnné tažené stroje. Není určeno k tažení přípojných vozidel.
Vozidlo není vybaveno spojovacím zařízením určeným k použití na pozemních komunikacích.
Doporučený rozměr tabulky registrační značky: 280 x 200 mm
Vozidlo je vybaveno výrobním štítkem základního vozidla a doplňkovým výrobním štítkem po
Vozidlo je vybaveno výrobním štítkem základního vozidla a doplňkovým výrobním štítkem po
přestavbě, který je umístěn v blízkosti výrobního štítku vozidla.
Vozidlo po přestavbě na zvláštní vozidlo kategorie „SS“ plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: 31006-108
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.