TATRA 138

  • 1971
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 11762 cm³
  • 132,4 kW ≈ 180 k

VIN42255-47

Stav registru k 1. 10. 2026

Přehled pro inzerát Jak to vložit do inzerátu

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 18:03 · https://www.provervozidlo.cz/vozidlo/1159345

STK propadla 4. 11. 2026. Novější prohlídka se mohla do registru dostat až po měsíční aktualizaci.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1971. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
TATRA
Model
138
Typ
TATRA 138 ASC 132 / ACS
Rok výroby
1971
Datum 1. registrace
4. 10. 1971
Datum 1. registrace v ČR
4. 10. 1971
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
11762 cm³
Výkon
132,4 kW
Kategorie
N3 – Speciální automobil jednoúčel. (ost.SA)
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK propadlá
platnost do 4. 11. 2026
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
23 330 km
při prohlídce 5. 10. 2026
stav v některé prohlídce nižší než dříve
1
Vlastník v registru
Město Rychvald
od 7. 4. 1999

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
4. 10. 1971 První registrace Registr silničních vozidel
29. 8. 1981 Nový provozovatel MNV Registr silničních vozidel
7. 4. 1999 Nový vlastník a provozovatel Město Rychvald (IČO 00297615) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

15 00017 50020 00022 50025 000 201020132016201920222025 24. 3. 2009: 16 428 km10. 5. 2010: 17 425 km10. 5. 2011: 17 854 km10. 5. 2012: 18 102 km11. 4. 2013: 18 963 km10. 4. 2014: 18 961 km17. 6. 2015: 19 634 km15. 7. 2016: 20 102 km27. 7. 2017: 20 657 km24. 7. 2018: 21 071 km11. 9. 2019: 21 244 km11. 9. 2019: 21 245 km24. 9. 2020: 21 442 km24. 9. 2020: 21 443 km14. 10. 2021: 21 776 km11. 10. 2022: 21 994 km24. 10. 2023: 22 353 km5. 11. 2024: 22 697 km4. 11. 2025: 22 929 km5. 10. 2026: 23 330 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
5. 10. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Ostrava (č. 3814) 23 330 km způsobilé bez závad 5. 10. 2028
4. 11. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Ostrava (č. 3814) 22 929 km způsobilé
2 lehké
  • 6.2.6.3.1 Některý spojovací prvek ukotvení sedadla je zjevně uvolněný. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
4. 11. 2027
5. 11. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Ostrava (č. 3814) 22 697 km způsobilé
3 lehké
  • 3.1.2.1 Clona proti slunci čelního okna u spolujezdce, je-li instalována, chybí je poškozená tak, že neplní svoji funkci nebo nelze nastavit v požadované poloze nebo neodpovídá požadavkům. lehká
  • 4.8.1.2.2 Uvolněné uchycení desky zadního značení, které však zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost) ani spolehlivost její montáže. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
5. 11. 2026
24. 10. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Ostrava (č. 3814) 22 353 km způsobilé
5 lehkých
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.2.1 Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
24. 10. 2025
11. 10. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Ostrava (č. 3814) 21 994 km způsobilé
4 lehké
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.2.1 Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
11. 10. 2024
14. 10. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Ostrava (č. 3814) 21 776 km způsobilé
4 lehké
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.2.1 Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
14. 10. 2022
24. 9. 2020 Pravidelná STK Ostrava (č. 3814) 21 443 km způsobilé
4 lehké
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.2.1 Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
24. 9. 2021
24. 9. 2020 Měření emisí Ostrava (č. 480714) 21 442 km způsobilé bez závad 24. 9. 2021
11. 9. 2019 Pravidelná STK Ostrava (č. 3814) 21 245 km způsobilé bez závad 11. 9. 2020
11. 9. 2019 Měření emisí Ostrava (č. 480714) 21 244 km způsobilé bez závad 11. 9. 2020
24. 7. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Ostrava (č. 3814) 21 071 km způsobilé
2 lehké
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
24. 7. 2019
27. 7. 2017 Pravidelná STK Moravskoslezský kraj (č. 3814) 20 657 km způsobilé
3 lehké
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 7.13.2.1 Označení nebo nápisy na vozidle jsou částečně poškozené, avšak jsou čitelné a plní svoji funkci. lehká
27. 7. 2018
15. 7. 2016 Pravidelná STK Moravskoslezský kraj (č. 3814) 20 102 km způsobilé
2 lehké
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.2.1 Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu. lehká
15. 7. 2017
17. 6. 2015 Pravidelná STK Moravskoslezský kraj (č. 3814) 19 634 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.16.5.1 Některá prachovka brzdového válce / válečku je poškozená, ale plní svoji funkci. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 2.1.5.1.1 Netěsnost posilovače řízení. lehká
17. 6. 2016
10. 4. 2014 Pravidelná STK Moravskoslezský kraj (č. 3814) 18 961 km nižší než dříve způsobilé
5 lehkých
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.2.1 Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
  • 6.1.2.2.1 Některá část výfukového systému nebo jeho upevnění je poškozené, ale tato závada nemá vliv na funkci systému. lehká
10. 4. 2015
11. 4. 2013 Pravidelná STK Moravskoslezský kraj (č. 3814) 18 963 km způsobilé
6 lehkých
  • 3.1.2.1 Clona proti slunci čelního okna u spolujezdce, je-li instalována, chybí je poškozená tak, že neplní svoji funkci nebo nelze nastavit v požadované poloze nebo neodpovídá požadavkům. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.2.1 Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
11. 4. 2014
10. 5. 2012 Pravidelná STK Moravskoslezský kraj (č. 3814) 18 102 km způsobilé
3 lehké
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
10. 5. 2013
10. 5. 2011 Pravidelná STK Moravskoslezský kraj (č. 3814) 17 854 km způsobilé
2 lehké
  • 5104 Na skříni karosérie (kabině řidiče) jsou poškození, narušující její estetický vzhled, nikoli však její pevnost nebo funkci (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
10. 5. 2012
10. 5. 2010 Pravidelná STK Moravskoslezský kraj (č. 3814) 17 425 km způsobilé
2 lehké
  • 4135 Některé spoje jsou uvolněné, avšak zatím neohrožují bezpečnost jízdy, chybí doraz (omezovače pérování) (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
10. 5. 2011
24. 3. 2009 Pravidelná STK Moravskoslezský kraj (č. 3811) 16 428 km způsobilé
5 lehkých
  • 3071 V kloubech, pákách a tyčích jsou mírně větší vůle (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5031 Některé nosné díly rámu (nosné konstrukce) jsou mírně narušeny korozí (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5104 Na skříni karosérie (kabině řidiče) jsou poškození, narušující její estetický vzhled, nikoli však její pevnost nebo funkci (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 9013 V lékárničce chybí některý zdravotnický prostředek (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
24. 3. 2010

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
  2. Nový provozovatel MNV
  3. Nový vlastník a provozovatel Město Rychvald (IČO 00297615)
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 5. 2013 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 4. 2014 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 4. 2015 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 6. 2016 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 7. 2017 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 7. 2018 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3814-17-07-1954
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 7. 2019 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3814-18-07-1771
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 9. 2020 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3814-19-09-0858
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 9. 2021 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3814-20-09-2131
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 10. 2022 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3814-21-10-1533
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 10. 2023 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3814-22-10-0938
  15. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 10. 2024 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3814-23-10-2184
  16. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 11. 2025 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3814-24-11-0313
  17. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 11. 2026 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3814-25-11-0170
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 1 (TATRA 138 1971 v ČR obvykle 1,0, medián 1)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 0 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 58,7 %

Srovnáváme s 555 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu TATRA 138

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (55)

Identifikace

Tovární značka
TATRA
Obchodní označení
138
Typ
TATRA 138 ASC 132 / ACS
Varianta
132
Typ kód
ACS
VIN
42255-47
PČV
1159345
Druh vozidla
Speciální automobil jednoúčel. (ost.SA)
Druh vozidla 2. ř.
PROTIPOŽÁRNÍ PĚNOVÝ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
TATRA, N.P., KOPŘIVNICE, ČSSR
Rok výroby
1971
Datum 1. registrace
4. 10. 1971
Datum 1. registrace v ČR
4. 10. 1971
Druh (typ)
PROTIPOŽÁRNÍ PĚNOVÝ
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Vozidlo s předností práva v jízdě

Motor a pohon

Výrobce motoru
TATRA, N.P., KOPŘIVNICE, ČSSR
Typ motoru
T 928
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
132.4 / 2000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
11762
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
3/ - 3
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
71

Emise a spotřeba

Spotřeba předpis
ČSN
Spotřeba při rychlosti [l.100 km⁻¹]
32 / 55

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
8605/ 2500/ 2825
Rozvor [mm]
4260+1320
Provozní hmotnost
10510
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
17830/ 17830
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
4500/ 4500
6665/ 6665
6665/ 6665
/
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
11.00 X 20 eHD/ 8.00 X 20
11.00 X 20 eHD/ 8.00 X 20
11.00 X 20 eHD/ 8.00 X 20
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
KAROSA, N.P., VYSOKÉ MÝTO, ČSSR
Výrobní číslo karoserie
500
Barva
ČERVENÁ
Barva doplňková
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
3 / 3 / 0
ABS
ne
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
Číslo TP
UH768044
Číslo ORV
UAR701200
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
118
Doplňkový text na TP
VÝSTRAŽNÉ SVĚTELNÉ ZAŘÍZENÍ MODRÉ BARVY !
Další záznamy
Pro šasi s kabinou řidiče T 138 P byly povoleny vyjímky z vyhl. 145/58 Ú.l.:
1. Z § 31, odst. 4 - nejvyšší hladina vnějšího hluku 91 dB.
2. Vozidlo postavené na tomto stroj. podvozku podléhá samostatnému schválení
techn. způsobilosti, což si finalista musí vyžádat u MD nebo u přísl. DI-VB.
3. Šasi může být dodáno:
a) bez rámu
b) se spodním rámem
c) se spodním a horním rámem
d) s držákem pro náhradní kolo
e) bez pomocného pohonu
f) s pomocným pohonem
g) motor s výkonnostním regulátorem
h) se zkráceným nebo prodlouženým rozvorem
i) se dvěma ocelolitinovými příčníky
j) se zesílenými zkrutnými tyčemi
VOZIDLO VYBAVENO VÝSTRAŽNÝM SVĚTELNÝM ZAŘÍZENÍM MODRÉ BARVY.

Další ověření (externí odkazy)