TATRA 813
- 1980
- ŽLUTÁ-ZÁKLADNÍ
- motorová nafta (NM)
- 17640 cm³
- 270 kW ≈ 367 k
VIN10015
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 18:52 · https://www.provervozidlo.cz/vozidlo/12890792
Semafor rizik
Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.
- Červenáz registru Vozidlo je vyřazeno z provozuVozidlo je v registru vedeno jako vyřazené z provozu a nesmí jezdit po silnicích. Důvod v registru: Na žádost vlastníka.
- Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Slovenská republika), datum dovozu 13. 12. 2013. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
- Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru 10× nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1980. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- TATRA
- Model
- TATRA 813
- Typ
- / T813 6X6
- Rok výroby
- 1980
- Datum 1. registrace
- 29. 9. 1980
- Datum 1. registrace v ČR
- 13. 12. 2013
- Barva
- ŽLUTÁ-ZÁKLADNÍ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 17640 cm³
- Výkon
- 270 kW
- Kategorie
- N3G – SPECIÁLNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- vyřazené z provozu
Aktuálně v registru
- Vlastník: DTL Holding a.s. (IČO 05651794) od 31. 1. 2025
- Provozovatel: DT Transport CZ s.r.o. (IČO 24756491) od 31. 1. 2025
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 29. 9. 1980 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 13. 12. 2013 | Dovoz do ČR | Registr silničních vozidel | |
| 13. 12. 2013 | Nový vlastník a provozovatel | Luděk Bárta (IČO 60302488) | Registr silničních vozidel |
| 31. 1. 2025 | Nový vlastník | DTL Holding a.s. (IČO 05651794) | Registr silničních vozidel |
| 31. 1. 2025 | Nový provozovatel | DT Transport CZ s.r.o. (IČO 24756491) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 23. 9. 2026 | Pravidelná STK + měření emisí | Kopřivnice (č. 3848) | 63 451 km | způsobilé | 5 lehkých
| 23. 9. 2028 |
| 31. 10. 2025 | Pravidelná STK | Kralice nad Oslavou (č. 3741) | – | způsobilé | bez závad | 31. 10. 2029 |
| 25. 3. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Chlumany (č. 3317) | 4 264 km | způsobilé | 6 lehkých
| 25. 3. 2029 |
| 22. 1. 2025 | Evidenční kontrola | Ostrava (č. 3823) | 1 727 km nižší než dříve | způsobilé | bez závad | |
| 22. 2. 2024 | Pravidelná STK | Lipník nad Bečvou (č. 6802) | – | způsobilé | 2 lehké
| 22. 2. 2028 |
| 27. 9. 2023 | Evidenční kontrola | Kralice nad Oslavou (č. 3741) | – | způsobilé | bez závad | |
| 12. 6. 2023 | Pravidelná STK | Sušice (č. 3403) | – | způsobilé | bez závad | 12. 6. 2027 |
| 2. 6. 2023 | Pravidelná STK | Žďár nad Sázavou (č. 6717) | – | způsobilé | bez závad | 2. 6. 2027 |
| 22. 2. 2023 | Pravidelná STK | Louny (č. 3508) | 4 512 km | způsobilé | 1 lehká
| 21. 2. 2027 |
| 21. 2. 2023 | Měření emisí | Libčeves (č. 550704) | 4 512 km | způsobilé | bez závad | 21. 2. 2027 |
| 29. 10. 2021 | Pravidelná STK | Kralice nad Oslavou (č. 3741) | – | způsobilé | 1 lehká
| 29. 10. 2025 |
| 31. 3. 2021 | Měření emisí | Zlín (č. 570523) | 1 312 km nižší než dříve | – | bez závad | 31. 3. 2025 |
| 30. 3. 2021 | Pravidelná STK + měření emisí | Vlachovo Březí (č. 3317) | 4 264 km nižší než dříve | způsobilé | 6 lehkých
| 30. 3. 2025 |
| 13. 3. 2020 | Pravidelná STK + měření emisí | Lipník nad Bečvou (č. 6802) | – | způsobilé | bez závad | 13. 3. 2024 |
| 13. 6. 2019 | Pravidelná STK | Kosmonosy (č. 3218) | – | způsobilé | bez závad | 13. 6. 2023 |
| 5. 6. 2019 | Pravidelná STK | Sušice (č. 3403) | – | způsobilé | 1 lehká
| 5. 6. 2023 |
| 30. 1. 2019 | Pravidelná STK | Louny (č. 3508) | – | způsobilé | 3 lehké
| 29. 1. 2023 |
| 29. 1. 2019 | Měření emisí | Libčeves (č. 550704) | 4 512 km | způsobilé | bez závad | 29. 1. 2023 |
| 10. 1. 2018 | Evidenční kontrola | Pardubický kraj (č. 3616) | – | způsobilé | 1 lehká
| |
| 13. 12. 2017 | Pravidelná STK | Moravskoslezský kraj (č. 3823) | 1 727 km nižší než dříve | způsobilé | 10 lehkých
| 13. 12. 2018 |
| 15. 8. 2017 | Pravidelná STK | Kraj Vysočina (č. 3741) | – | způsobilé | 1 lehká
| 15. 8. 2021 |
| 25. 4. 2017 | Evidenční kontrola | Ústecký kraj (č. 3508) | – | způsobilé | bez závad | |
| 21. 3. 2017 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3317) | 4 264 km | způsobilé | 6 lehkých
| 21. 3. 2021 |
| 22. 2. 2017 | Pravidelná STK | Moravskoslezský kraj (č. 3823) | 1 727 km nižší než dříve | dočasně způsobilé | 4 lehké, 8 vážných
| 24. 3. 2017 |
| 7. 3. 2016 | Pravidelná STK | Moravskoslezský kraj (č. 3810) | 5 493 km | způsobilé | bez závad | 7. 3. 2020 |
| 16. 12. 2015 | Pravidelná STK | Moravskoslezský kraj (č. 3823) | 4 202 km nižší než dříve | způsobilé | 5 lehkých
| 16. 12. 2016 |
| 17. 6. 2015 | Pravidelná STK | Plzeňský kraj (č. 3403) | – | způsobilé | 2 lehké
| 17. 6. 2019 |
| 21. 5. 2015 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3206) | – | způsobilé | bez závad | 21. 5. 2019 |
| 20. 4. 2015 | Pravidelná STK | Zlínský kraj (č. 3819) | 16 514 km | způsobilé | 5 lehkých
| 20. 4. 2017 |
| 22. 12. 2014 | Pravidelná STK | Moravskoslezský kraj (č. 3823) | 1 727 km nižší než dříve | způsobilé | 5 lehkých
| 22. 12. 2015 |
| 12. 12. 2013 | Před schvál. tech. způsob. vozidla | Moravskoslezský kraj (č. 3823) | 1 728 km nižší než dříve | způsobilé | 3 lehké
| 12. 12. 2013 |
| 9. 9. 2013 | Evidenční kontrola | Kraj Vysočina (č. 6717) | – | způsobilé | bez závad | |
| 7. 8. 2013 | Pravidelná STK | Kraj Vysočina (č. 3741) | – | způsobilé | 5 lehkých
| 7. 8. 2017 |
| 29. 6. 2013 | Pravidelná STK | Ústecký kraj (č. 3508) | – | dočasně způsobilé | 5 lehkých, 1 vážná
| 28. 7. 2013 |
| 18. 3. 2013 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3317) | – | způsobilé | 9 lehkých
| 18. 3. 2017 |
| 14. 3. 2012 | Pravidelná STK | Moravskoslezský kraj (č. 3810) | 5 292 km nižší než dříve | způsobilé | 2 lehké
| 13. 3. 2016 |
| 16. 6. 2011 | Pravidelná STK | Plzeňský kraj (č. 3403) | – | způsobilé | 4 lehké
| 16. 6. 2015 |
| 25. 5. 2011 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3206) | – | způsobilé | bez závad | 25. 5. 2015 |
| 10. 8. 2009 | Pravidelná STK | Kraj Vysočina (č. 3741) | – | způsobilé | 3 lehké
| 10. 8. 2013 |
| 24. 6. 2009 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3219) | – | způsobilé | 9 lehkých
| 6. 5. 2013 |
| 3. 6. 2009 | Pravidelná STK | Ústecký kraj (č. 3508) | – | způsobilé | 6 lehkých
| 3. 6. 2013 |
| 4. 5. 2009 | Pravidelná STK | Královéhradecký kraj (č. 3618) | 12 000 km nižší než dříve | způsobilé | bez závad | 4. 5. 2013 |
| 29. 4. 2009 | Pravidelná STK | Zlínský kraj (č. 3845) | 59 062 km | způsobilé | 3 lehké
| 29. 4. 2011 |
| 18. 3. 2009 | Pravidelná STK | Kraj Vysočina (č. 3626) | – | způsobilé | 5 lehkých
| 17. 3. 2013 |
| 18. 3. 2009 | Evidenční kontrola | Kraj Vysočina (č. 3626) | – | způsobilé | bez závad | 18. 3. 2009 |
| 17. 12. 2008 | Evidenční kontrola | Zlínský kraj (č. 3845) | 59 023 km | způsobilé | bez závad | 17. 12. 2008 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace ve světě
-
První registrace v ČRDovoz ze zahraničí Slovenská republikaNový vlastník a provozovatel Luděk Bárta (IČO 60302488)Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 12. 2015 · stanice: VÍTKOVICKÁ 3258/9, 70200, OSTRAVA, MORAVSKÁ OSTRAVAVybavení zapsané v registru: DALŠÍ SVĚTLAVybavení zapsané v registru: MAJÁK ORANŽOVÝVybavení zapsané v registru: NAVIJÁKVybavení zapsané v registru: NEZÁVISLÉ TOPENÍVybavení zapsané v registru: ZÁVĚS
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 12. 2015 · stanice: VÍTKOVICKÁ 3258/9, 70200, OSTRAVA, MORAVSKÁ OSTRAVA
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 12. 2016 · stanice: VÍTKOVICKÁ 3258/9, 70200, OSTRAVA, MORAVSKÁ OSTRAVA
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 24. 3. 2017 · stanice: VÍTKOVICKÁ 3258/9, 70200, OSTRAVA, MORAVSKÁ OSTRAVA · protokol CZ-3823-17-02-0357
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 12. 2018 · stanice: VÍTKOVICKÁ 3258/9, 70200, OSTRAVA, MORAVSKÁ OSTRAVA · protokol CZ-3823-17-12-0197
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: VÍTKOVICKÁ 3258/9, 70200, OSTRAVA, MORAVSKÁ OSTRAVA · protokol CZ-3823-25-01-0467
-
Nový vlastník DTL Holding a.s. (IČO 05651794)Nový provozovatel DT Transport CZ s.r.o. (IČO 24756491)
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (dovoz)
Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- DALŠÍ SVĚTLA
- MAJÁK ORANŽOVÝ
- NAVIJÁK
- NEZÁVISLÉ TOPENÍ
- ZÁVĚS
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (55)
Identifikace
- Tovární značka
- TATRA
- Obchodní označení
- TATRA 813
- Typ
- / T813 6X6
- Typ kód
- T813 6X6
- VIN
- 10015
- PČV
- 12890792
- Druh vozidla
- SPECIÁLNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- SG VYPROŠŤOVACÍ
- Kategorie vozidla
- N3G
- Výrobce vozidla
- TATRA, N.P., KOPŘIVNICE, ČSSR
- Rok výroby
- 1980
- Datum 1. registrace
- 29. 9. 1980
- Datum 1. registrace v ČR
- 13. 12. 2013
- Druh (typ)
- VYPROŠŤOVACÍ
- Zařazení vozidla
- RSV
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- TATRA, N.P., KOPŘIVNICE, ČSSR
- Typ motoru
- T3-930-31E
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 270 / 2000
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 17640
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 3/ -3
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Stupeň plnění emisní úrovně
- Neuvedeno
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 7760/ 2500/ 3650
- Rozvor [mm]
- 1650 + 2700
- Provozní hmotnost
- 20140
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 22000/ 22000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7350/ 7350
7350/ 7350
7300/ 7300
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 100000/ 100000
- Ložná délka
- 0
- Ložná šířka
- 0
- Zatížení střechy
- 0
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 18.00 - 22.5 / 14.00 X 22.50
18.00 - 22.5/ 14.00 X 22.50
18.00 - 22.5/ 14.00 X 22.50
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- TATRA , N.P., KOPŘIVNICE, ČSSR
- Barva
- ŽLUTÁ-ZÁKLADNÍ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA S - TATRA 716T3TA
- ABS
- ne
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- VYŘAZENO Z PROVOZU
- ZTP
- 2920-104-01
- Číslo ORV
- UAL843261
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Doplňkový text na TP
- ELEKTROCENTRÁLA 31.01.2025 ZMĚNA VLASTNÍKA/PROVOZOVATELE BEZ VYDÁNÍ NOVÉHO ORV Z DŮVODU VYŘAZENÍ VOZIDLA Z PROVOZU NA RM OSTRAVA, VYŘAZENÍ VOZIDLA Z PROVOZU TRVÁ. 31.01.2025 TP UF 358489 ZNEHODNOCEN A VRÁCEN ŽADATELI
- Další záznamy
- Na vozidle namontován přední závěs TATRA typ 716T3TA.
Provoz vozidla nad rámec povolených hmotností podléhá režimu
zvláštního užívání silnic podle zákona č.13/1997 Sb.
Na vozidle namontováno zvláštní světelné zařízení oranžové barvy (2x maják + rampa).
Vozidlo vybaveno navijákem a čelním ochranným rámem.
Hydraulické rameno + brýle na přepravu nákladních automobilů a autobusů nosnost 14 000 kg.
Spotřebu paliva určí provozovatel vozidla.
Dovoz Slovensko, rok výroby neurčen, dle ORV Slovenska 1. evid. ”29.09.1980”.
Schválení technické způsobilosti vozidla spr. poplatek 2 000,- Kč.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb. ve znění pozdějších změn a doplňků.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: 10015
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.