URSUS C
- 1973
- ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
- motorová nafta (NM)
- 4562 cm³
VIN7839
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 13:00 · https://www.provervozidlo.cz/vozidlo/1293086
Semafor rizik
Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.
- Červenáz registru Vozidlo zaniklo (vyřazeno z registru)Stav „zánik“ znamená, že bylo trvale vyřazeno z evidence, například po ekologické likvidaci, zničení nebo odcizení.
- Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru 4× nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1973. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- URSUS
- Model
- C
- Typ
- URSUS C 385 /
- Rok výroby
- 1973
- Datum 1. registrace
- 1. 1. 1973
- Datum 1. registrace v ČR
- 14. 3. 1983
- Barva
- ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 4562 cm³
- Výkon
- 0 kW
- Kategorie
- Traktor kolový
- Stav v registru
- zaniklé (vyřazeno z registru)
Aktuálně v registru
- Vlastník: Václav Václavů - Velkostatek Pňovany (IČO 47097701) od 30. 6. 1993
- Provozovatel: Václav Václavů - Velkostatek Pňovany (IČO 47097701) od 30. 6. 1993
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 1. 1. 1973 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 14. 3. 1983 | První registrace v ČR | Registr silničních vozidel | |
| 14. 3. 1983 | Nový provozovatel | Státní statek Křimice, státní podnik (IČO 00118419) | Registr silničních vozidel |
| 30. 6. 1993 | Nový vlastník a provozovatel | Václav Václavů - Velkostatek Pňovany (IČO 47097701) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 17. 4. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Ostrava (č. 3855) | 52 222 km | způsobilé | 1 lehká
| 17. 4. 2027 |
| 11. 4. 2025 | Pravidelná STK | Sezimovo Ústí (č. 3304) | – | způsobilé | bez závad | 11. 4. 2029 |
| 18. 4. 2024 | Pravidelná STK | Lipník nad Bečvou (č. 6802) | – | způsobilé | 1 lehká
| 18. 4. 2028 |
| 14. 3. 2024 | Pravidelná STK + měření emisí | Mělník (č. 6204) | 17 km nižší než dříve | způsobilé | 4 lehké
| 14. 3. 2028 |
| 18. 12. 2023 | Pravidelná STK | Příbram (č. 3201) | – | způsobilé | 9 lehkých
| 16. 12. 2027 |
| 20. 6. 2023 | Pravidelná STK | Moravské Budějovice (č. 3730) | – | způsobilé | 5 lehkých
| 20. 6. 2027 |
| 20. 4. 2023 | Pravidelná STK + měření emisí | Ostrava (č. 3855) | 51 784 km | způsobilé | 7 lehkých
| 20. 4. 2025 |
| 16. 8. 2021 | Pravidelná STK | Nechanice (č. 3630) | – | způsobilé | 1 lehká
| 16. 8. 2025 |
| 16. 6. 2021 | Evidenční kontrola | Jičín (č. 3615) | – | způsobilé | bez závad | |
| 14. 4. 2021 | Pravidelná STK | Sezimovo Ústí (č. 3304) | – | způsobilé | 1 lehká
| 14. 4. 2025 |
| 13. 4. 2021 | Evidenční kontrola | Sezimovo Ústí (č. 3304) | – | způsobilé | bez závad | |
| 13. 5. 2020 | Pravidelná STK + měření emisí | Lipník nad Bečvou (č. 6802) | – | způsobilé | bez závad | 13. 5. 2024 |
| 24. 2. 2020 | Pravidelná STK + měření emisí | Mělník (č. 6204) | – | způsobilé | 5 lehkých
| 24. 2. 2024 |
| 19. 12. 2019 | Pravidelná STK | Příbram (č. 3201) | – | způsobilé | 5 lehkých
| 19. 12. 2023 |
| 15. 8. 2019 | Pravidelná STK + měření emisí | Havířov (č. 3850) | 51 249 km | způsobilé | 7 lehkých
| 15. 8. 2021 |
| 8. 8. 2019 | Evidenční kontrola | Uhlířské Janovice (č. 3204) | – | způsobilé | 1 lehká
| |
| 24. 7. 2019 | Pravidelná STK | Jičín (č. 3606) | – | způsobilé | 4 lehké
| 24. 7. 2023 |
| 21. 6. 2019 | Pravidelná STK | Moravské Budějovice (č. 3730) | – | způsobilé | 5 lehkých
| 21. 6. 2023 |
| 28. 6. 2018 | Pravidelná STK | Královéhradecký kraj (č. 3645) | – | způsobilé | 4 lehké
| 28. 6. 2022 |
| 16. 8. 2017 | Pravidelná STK | Moravskoslezský kraj (č. 3850) | 50 484 km | způsobilé | 10 lehkých
| 16. 8. 2019 |
| 7. 7. 2017 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3314) | – | způsobilé | 3 lehké
| 7. 7. 2021 |
| 12. 5. 2017 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3216) | – | způsobilé | 5 lehkých
| 12. 5. 2021 |
| 22. 3. 2016 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3201) | – | způsobilé | 3 lehké
| 22. 3. 2020 |
| 20. 12. 2015 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3201) | – | způsobilé | 2 lehké
| 20. 12. 2019 |
| 4. 11. 2015 | Evidenční kontrola | Středočeský kraj (č. 3235) | – | způsobilé | bez závad | |
| 13. 10. 2015 | Opakovaná STK | Královéhradecký kraj (č. 3630) | – | způsobilé | bez závad | 5. 10. 2019 |
| 5. 10. 2015 | Pravidelná STK | Královéhradecký kraj (č. 3630) | – | nezpůsobilé | 3 vážné, 1 nebezpečná
| 5. 10. 2015 |
| 20. 8. 2015 | Pravidelná STK | Moravskoslezský kraj (č. 3842) | 48 646 km | způsobilé | 5 lehkých
| 20. 8. 2017 |
| 16. 6. 2015 | Pravidelná STK | Olomoucký kraj (č. 6802) | – | způsobilé | 2 lehké
| 16. 6. 2019 |
| 14. 11. 2014 | Pravidelná STK | Královéhradecký kraj (č. 3606) | – | způsobilé | 4 lehké
| 14. 11. 2018 |
| 11. 7. 2014 | Pravidelná STK | Kraj Vysočina (č. 6721) | – | způsobilé | 6 lehkých
| 11. 7. 2018 |
| 23. 8. 2013 | Pravidelná STK | Moravskoslezský kraj (č. 3833) | 46 701 km | způsobilé | 1 lehká
| 23. 8. 2015 |
| 12. 8. 2013 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3314) | – | způsobilé | 1 lehká
| 12. 8. 2017 |
| 10. 5. 2013 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3219) | – | způsobilé | 9 lehkých
| 10. 5. 2017 |
| 31. 7. 2012 | Pravidelná STK | Olomoucký kraj (č. 6802) | – | způsobilé | 1 lehká
| 31. 7. 2016 |
| 15. 5. 2012 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3201) | – | způsobilé | 2 lehké
| 15. 5. 2016 |
| 12. 3. 2012 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 3235) | – | způsobilé | 4 lehké
| 9. 3. 2016 |
| 27. 10. 2011 | Pravidelná STK | Královéhradecký kraj (č. 3630) | 15 000 km nižší než dříve | způsobilé | 1 lehká
| 27. 10. 2015 |
| 29. 9. 2011 | Pravidelná STK | Královéhradecký kraj (č. 3645) | – | způsobilé | 1 lehká
| 29. 9. 2015 |
| 4. 4. 2011 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3319) | – | způsobilé | 2 lehké
| 2. 4. 2015 |
| 24. 9. 2010 | Pravidelná STK | Moravskoslezský kraj (č. 3833) | 46 000 km | způsobilé | 3 lehké
| 24. 9. 2012 |
| 20. 7. 2010 | Pravidelná STK | Kraj Vysočina (č. 6721) | – | způsobilé | 5 lehkých
| 20. 7. 2014 |
| 20. 8. 2009 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3314) | – | způsobilé | bez závad | 20. 8. 2013 |
| 16. 7. 2009 | Pravidelná STK | Olomoucký kraj (č. 6806) | 6 500 km nižší než dříve | způsobilé | 3 lehké
| 13. 7. 2013 |
| 3. 7. 2009 | Pravidelná STK | Středočeský kraj (č. 6203) | – | způsobilé | 1 lehká
| 3. 7. 2013 |
| 12. 6. 2009 | Evidenční kontrola | Moravskoslezský kraj (č. 3833) | 44 000 km | způsobilé | bez závad | 12. 6. 2009 |
| 11. 6. 2009 | Evidenční kontrola | Středočeský kraj (č. 3216) | 7 000 km nižší než dříve | způsobilé | bez závad | 11. 6. 2009 |
| 16. 3. 2009 | Pravidelná STK | Kraj Vysočina (č. 3709) | 20 000 km | způsobilé | 2 lehké
| 16. 3. 2013 |
| 10. 2. 2009 | Evidenční kontrola | Jihočeský kraj (č. 3309) | 2 000 km | způsobilé | bez závad | 10. 2. 2009 |
| 8. 10. 2008 | Evidenční kontrola | Karlovarský kraj (č. 3421) | – | způsobilé | bez závad | 8. 10. 2008 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace ve světě
-
První registrace v ČRNový provozovatel Státní statek Křimice, státní podnik (IČO 00118419)
-
Nový vlastník a provozovatel Václav Václavů - Velkostatek Pňovany (IČO 47097701)
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 1 (URSUS C 1973 v ČR obvykle 1,1, medián 1)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 0 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 46,1 %
Srovnáváme s 749 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu URSUS C
Hlídat toto vozidlo
Toto vozidlo je v registru zaniklé. Zaniklé vozidlo se do provozu nevrací, hlídání u něj nemá smysl.
Výbava zapsaná v registru
- ZÁVĚS
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (51)
Identifikace
- Tovární značka
- URSUS
- Obchodní označení
- C
- Typ
- URSUS C 385 /
- VIN
- 7839
- PČV
- 1293086
- Druh vozidla
- Traktor kolový
- Rok výroby
- 1973
- Datum 1. registrace
- 1. 1. 1973
- Datum 1. registrace v ČR
- 14. 3. 1983
- Zařazení vozidla
- RSV
Motor a pohon
- Typ motoru
- Z 8001
- Číslo motoru
- 007700
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 0 / 0
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 4562
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ .
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 0
- Poměr Výkon/Hmotnost [kW.kg⁻¹]
- 0
Emise a spotřeba
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 0 / 0 / 0
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 0/ 0
- Za jízdy
- 0
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 0/ 0/ 0
- Rozvor [mm]
- 0
- Provozní hmotnost
- 5990
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 5990/ 5990
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 0/ 0
/
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 0/ 0
- Ložná délka
- 0
- Ložná šířka
- 0
- Objem cisterny
- 0
- Zatížení střechy
- 0
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- /
/
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobní číslo karoserie
- 7839
- Barva
- ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Brzdy provozní
- ne
- Brzdy nouzová
- ne
- Brzdy parkovací
- ne
- Brzdy odlehčovací
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- ZÁNIK
- ZTP
- 803
- Číslo TP
- AD375885
- Číslo ORV
- AAB179982
- Druh RZ
- TRAKTOR
- RM zániku
- MD (vozidlo bez RM)
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: 7839
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.