PRAGA V3S POD
- 1982
- ZELENÁ-TMAVÁ
- motorová nafta (NM)
- 7412 cm³
- 72 kW ≈ 98 k
VIN2030580
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 6:55 · https://www.provervozidlo.cz/vin/2030580
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru 3× nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1982. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- PRAGA V3S POD
- Typ
- PRAGA V3S POD /
- Rok výroby
- 1982
- Datum 1. registrace
- 2. 6. 1982
- Datum 1. registrace v ČR
- 2. 6. 1982
- Barva
- ZELENÁ-TMAVÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 7412 cm³
- Výkon
- 72 kW
- Kategorie
- N2 – Speciální automobil skříňový
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: Zemědělská společnost KLM, s.r.o. (IČO 49454307) od 28. 12. 1994
- Provozovatel: Zemědělská společnost KLM, s.r.o. (IČO 49454307) od 28. 12. 1994
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2. 6. 1982 | První registrace | Zemědělské družstvo Zahnašovice, družstvo - v likvidaci (IČO 00138266) | Registr silničních vozidel |
| 28. 12. 1994 | Nový vlastník a provozovatel | Zemědělská společnost KLM, s.r.o. (IČO 49454307) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 8. 1. 2026 | Pravidelná STK + měření emisí | Kroměříž (č. 3729) | 43 837 km | způsobilé | 2 lehké
| 8. 1. 2027 |
| 8. 1. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Kroměříž (č. 3729) | 43 682 km | způsobilé | 2 lehké
| 8. 1. 2026 |
| 9. 1. 2024 | Pravidelná STK + měření emisí | Kroměříž (č. 3729) | 43 345 km | způsobilé | 2 lehké
| 9. 1. 2025 |
| 9. 1. 2023 | Pravidelná STK | Kroměříž (č. 3729) | 43 001 km | způsobilé | 4 lehké
| 9. 1. 2024 |
| 9. 1. 2023 | Měření emisí | Kroměříž (č. 470813) | 42 001 km nižší než dříve | způsobilé | bez závad | 9. 1. 2024 |
| 10. 1. 2022 | Pravidelná STK + měření emisí | Kroměříž (č. 3729) | 42 466 km | způsobilé | 3 lehké
| 10. 1. 2023 |
| 11. 1. 2021 | Pravidelná STK + měření emisí | Kroměříž (č. 3729) | 42 401 km | způsobilé | 4 lehké
| 11. 1. 2022 |
| 11. 12. 2019 | Pravidelná STK + měření emisí | Kroměříž (č. 3729) | 42 382 km | způsobilé | 4 lehké
| 11. 12. 2020 |
| 12. 12. 2018 | Pravidelná STK + měření emisí | Kroměříž (č. 3729) | 42 310 km | způsobilé | 3 lehké
| 12. 12. 2019 |
| 13. 12. 2017 | Pravidelná STK + měření emisí | Zlínský kraj (č. 3729) | 42 271 km | způsobilé | 3 lehké
| 13. 12. 2018 |
| 15. 12. 2016 | Opakovaná STK | Zlínský kraj (č. 3729) | 42 160 km | způsobilé | 3 lehké
| 7. 12. 2017 |
| 7. 12. 2016 | Pravidelná STK | Zlínský kraj (č. 3729) | – | dočasně způsobilé | 3 lehké, 2 vážné
| 6. 1. 2017 |
| 3. 12. 2015 | Pravidelná STK | Zlínský kraj (č. 3729) | 26 600 km | způsobilé | 4 lehké
| 3. 12. 2016 |
| 24. 9. 2014 | Pravidelná STK | Zlínský kraj (č. 3729) | 23 000 km nižší než dříve | způsobilé | 4 lehké
| 24. 9. 2015 |
| 24. 9. 2013 | Pravidelná STK | Zlínský kraj (č. 3729) | 25 300 km | způsobilé | 6 lehkých
| 24. 9. 2014 |
| 13. 9. 2012 | Pravidelná STK | Zlínský kraj (č. 3729) | 21 000 km | způsobilé | 5 lehkých
| 13. 9. 2013 |
| 9. 11. 2011 | Opakovaná STK | Zlínský kraj (č. 3729) | 20 615 km | způsobilé | 5 lehkých
| 15. 9. 2012 |
| 15. 9. 2011 | Pravidelná STK | Zlínský kraj (č. 3729) | 20 583 km | dočasně způsobilé | 5 lehkých, 3 vážné
| 15. 10. 2011 |
| 30. 6. 2010 | Pravidelná STK | Zlínský kraj (č. 3729) | 10 000 km nižší než dříve | způsobilé | 7 lehkých
| 30. 6. 2011 |
| 15. 6. 2009 | Opakovaná STK | Zlínský kraj (č. 3729) | 50 050 km | způsobilé | 2 lehké
| 8. 6. 2010 |
| 8. 6. 2009 | Pravidelná STK | Zlínský kraj (č. 3729) | 50 000 km | nezpůsobilé | 2 lehké, 4 vážné, 1 nebezpečná
| 8. 6. 2009 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový provozovatel Zemědělské družstvo Zahnašovice, družstvo - v likvidaci (IČO 00138266)
-
Nový vlastník a provozovatel Zemědělská společnost KLM, s.r.o. (IČO 49454307)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 4. 2013 · stanice: BÍLANSKÁ 2595/95, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3712-09-04-0133
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: nezpůsobilé k provozu · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-09-06-0090
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 6. 2010 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-09-06-0162
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 7. 2010 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-09-07-0112
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 6. 2011 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-10-06-0324
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 18. 8. 2010 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-10-07-0121
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 7. 2011 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-10-08-0138
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 7. 2012 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-11-07-0120
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 15. 10. 2011 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-11-09-0131
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 9. 2012 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽPravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 9. 2012 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-11-11-0089
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: nezpůsobilé k provozu · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-12-07-0076
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: nezpůsobilé k provozu · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-12-07-0095
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 7. 2013 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-12-07-0108
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 9. 2013 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽPravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 9. 2013 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-12-09-0119
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 7. 2014 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-13-07-0106
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 9. 2014 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-13-09-0195Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 9. 2014 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 4. 2018 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-14-04-0098
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-14-05-0144
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 7. 2015 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-14-07-0033
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 9. 2015 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-14-09-0169Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 9. 2015 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 7. 2016 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-15-07-0018
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 12. 2016 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-15-12-0031Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 12. 2016 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 6. 2017 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-16-06-0242
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 6. 1. 2017 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-16-12-0044
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 12. 2017 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-16-12-0130
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 12. 2018 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-17-12-0131
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 12. 2019 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-18-12-0105
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 12. 2020 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-19-12-0098
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 1. 2022 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-21-01-0104
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 1. 2023 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-22-01-0081
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 1. 2024 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-23-01-0081
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 1. 2025 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-24-01-0082
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 1. 2026 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-25-01-0068
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 1. 2027 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-26-01-0060
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- MAJÁK ORANŽOVÝ
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (56)
Identifikace
- Tovární značka
- PRAGA V3S POD
- Typ
- PRAGA V3S POD /
- VIN
- 2030580
- PČV
- 1484059
- Druh vozidla
- Speciální automobil skříňový
- Druh vozidla 2. ř.
- POJÍZDNÁ DÍLNA
- Kategorie vozidla
- N2
- Výrobce vozidla
- AVIA , N.P., PRAHA
- Rok výroby
- 1982
- Datum 1. registrace
- 2. 6. 1982
- Datum 1. registrace v ČR
- 2. 6. 1982
- Druh (typ)
- POJÍZDNÁ DÍLNA
- Zařazení vozidla
- RSV
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- PRAGA, N.P., PRAHA
- Typ motoru
- T 912
- Číslo motoru
- 142996
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 72 / 2100
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 7412
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 3/ -3
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 60
Emise a spotřeba
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0
- Spotřeba předpis
- ČSN
- Spotřeba při rychlosti [l.100 km⁻¹]
- 26 / 75
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 0/ 0
- Za jízdy
- 0
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 7150/ 2320/ 3020
- Rozvor [mm]
- 3580+1120
- Provozní hmotnost
- 7995
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 9800/ 9800
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 2300/ 2300
3750/ 3750
3750/ 3750
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 5500/ 5500
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 16160/ 16160
- Ložná délka
- 4550
- Ložná šířka
- 2185
- Zatížení střechy
- 0
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 8,25 - 20 HD 10 PR CHAMELEON NT 8/ 5,00 S X 20
8,25 - 20 HD 10 PR CHAMELEON NT 8/ 5,00 S X 20
8,25 - 20 HD 10 PR CHAMELEON NT 8/ 5,00 S X 20
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- KAROSA ZÁVOD HOŘICE
- Výrobní číslo karoserie
- 2030580
- Barva
- ZELENÁ-TMAVÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2+1 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- ZÁVĚS SAMOČINNÝ 08 ČSN 30 3660.1
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 85-005-85
- Číslo TP
- UH619039
- Číslo ORV
- UAR204171
- Druh RZ
- NÁKLADNÍ
- Doplňkový text na TP
- neuvedena hmotnost vozu 28.12.1994 OTP č. AAB361715
- Další záznamy
- NA ZÁKLADĚ ROZHUDNUTÍ MV ČSR ČJ. SD/12-3952/81 Z 21.10.1981 POVOLENA DOSTAVBA
VOZIDLA NA SPECIÁLLNÍ SKŘÍŇOVÝ AUTOMOBIL - POJÍZDNÁ DÍLNA PRAGA V3S POD. IVANČICE 25.03.1982
DODATEK K POVOLENÝM VÝJIMKÁM Z USTANOVENÍ VYHL. Č. 90/75 SB.:
§15 - odst. 2 kardanová brzda neplní podmínky pro nouzové brzdění
- odst. 8 kardanová brzda neumožňuje plynulé brzdění vozidla
§16 - odst. 2d kardanová brzda /parkovací/ nemůže působit jako nouzová brzda.
- odst. 3d vozidlo nemá dvoukruhové brzdy.
§39 - odst. 3 šrouby a matice výfuk. potrubí nejsou chráněny proti korozi.
§35 - odst. 5 vozidlo není vybaveno zařízením pro bezpečný výstup na plošinu.
§40 - odst. 1 motor t 912 není schválen z hlediska emise škodlivin dle EHK č. 24
§56 - odst. 9 vozidlo není vybaveno výkonným ostřikovačem čelního skla budky.
§83 - odst. 2g síla pro manipulaci s náhradním kolem přesahuje 490 N max.
dne 06.04.1988 povolena montáž výstražného znamení oranžové barvy - maják.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: 2030580
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.