CLAAS XERION
- 2012
- ZELENÁ
- motorová nafta (NM)
- 8804 cm³
- 268 kW ≈ 364 k
VIN78101571
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 22:46 · https://www.provervozidlo.cz/vin/78101571
Semafor rizik
Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.
- Červenáz registru Technická kontrola (STK) je propadláPoslední platná pravidelná prohlídka v registru skončila 5. 10. 2025 (posuzujeme ke dni údajů z registru, novější prohlídka se mohla do registru dostat až později). Vozidlo bez platné STK nesmí jezdit po silnicích.
- Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo), datum dovozu 16. 2. 2018. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- CLAAS
- Model
- XERION
- Typ
- CLAAS XERION 781 / 781
- Rok výroby
- 2012
- Datum 1. registrace
- 20. 12. 2012
- Datum 1. registrace v ČR
- 16. 2. 2018
- Barva
- ZELENÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 8804 cm³
- Výkon
- 268 kW
- Kategorie
- T1 – TRAKTOR
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: AgriMachines SE (IČO 03405656) od 12. 2. 2025
- Provozovatel: AgriMachines SE (IČO 03405656) od 12. 2. 2025
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 20. 12. 2012 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 16. 2. 2018 | Dovoz do ČR | Registr silničních vozidel | |
| 16. 2. 2018 | Nový vlastník a provozovatel | Zemědělské družstvo se sídlem ve Sloupnici (IČO 00131024) | Registr silničních vozidel |
| 12. 2. 2025 | Nový vlastník a provozovatel | AgriMachines SE (IČO 03405656) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 6. 2. 2025 | Evidenční kontrola | Kuřim (č. 6732) | 11 971 km | způsobilé | bez závad | |
| 5. 10. 2021 | Pravidelná STK + měření emisí | Ústí nad Orlicí (č. 3613) | 7 619 km | způsobilé | bez závad | 5. 10. 2025 |
| 20. 12. 2017 | Před registrací | Moravské Budějovice (č. 3730) | 2 839 km | způsobilé | bez závad | 20. 12. 2017 |
| 20. 12. 2017 | Měření emisí | Moravské Budějovice (č. 471025) | 25 593 km | – | bez závad | 20. 12. 2021 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace ve světě
-
Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · stanice: LAŽÍNKY 71, 67602, MORAVSKÉ BUDĚJOVICE · protokol CZ-3730-17-12-0580
-
První registrace v ČRDovoz ze zahraničí Spolková republika NěmeckoNový vlastník a provozovatel Zemědělské družstvo se sídlem ve Sloupnici (IČO 00131024)Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 2. 2022 · stanice: VÍDEŇSKÁ 699, 69123, POHOŘELICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 10. 2025 · stanice: TŘEBOVSKÁ 348, 56203, ÚSTÍ NAD ORLICÍ · protokol CZ-3613-21-60-9008
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: TIŠNOVSKÁ 305, 66434, KUŘIM · protokol CZ-6732-25-02-0008
-
Nový vlastník a provozovatel AgriMachines SE (IČO 03405656)
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (dovoz)
Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (58)
Identifikace
- Tovární značka
- CLAAS
- Obchodní označení
- XERION
- Typ
- CLAAS XERION 781 / 781
- Varianta
- SZM 24T
- Verze
- 40KMH
- Typ kód
- 781
- VIN
- 78101571
- PČV
- 15029936
- Druh vozidla
- TRAKTOR
- Druh vozidla 2. ř.
- KOLOVÝ
- Kategorie vozidla
- T1
- Výrobce vozidla
- CLAAS KGAA
- Rok výroby
- 2012
- Datum 1. registrace
- 20. 12. 2012
- Datum 1. registrace v ČR
- 16. 2. 2018
- Druh (typ)
- BEZPEČNOSTNÍ KABINA - CLAAS VISTA X
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- CATERPILLAR
- Typ motoru
- C-9
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 268 / 2100
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 8804
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ - 2
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 40
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 97/68HA, 2000/25H
- Stupeň plnění emisní úrovně
- Neuvedeno
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 1.5
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 87/ 2100
- Za jízdy
- 89
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 6950/ 3300/ 3950
- Rozvor [mm]
- 3300
- Provozní hmotnost
- 13300
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 24000/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 12000/ 11500
12000/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 26000/ 26000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 3000/ 1500
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 39300/ 39300
- Zatížení střechy
- 0
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 900/60 R 38 172 D / TW27BX38
900/60 R 38 172 D / TW27BX38
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- CLAAS KGAA
- Barva
- ZELENÁ
- Barva doplňková
- ŽLUTÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- ZADNÍ TBZ KAT.3 ETÁŽOVÝ ZÁVĚS
- ABS
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- Číslo ORV
- UBK789802
- Druh RZ
- STD. ZVLÁŠTNÍ
- Varianta RZ
- 151
- Další záznamy
- ROZCHOD: 2430/2430
*18: Dle 77/537/EHS
*40: Největší povolená hmotnost nebrzděného přípojného pracovního
stroje při rychlosti do 20 km/h smí být nejvýše 3 000 kg.
*42,38: Spojovací zařízení/největší svislé statické zatížení v kg:
automatická hubice/2 000; výkyvné táhlo/3 000, hák/3 000; kulový
závěs/3 000, přední TBZ kat. 2,3.
*58: Jednohadicové, dvouhadicové
Variabilní provedení vozidla:
*35: Rozmezí zahrnuje přípustné kombinace kol, pneumatik, typů
spojovacích zařízení atd.
*39,41: Při provozu na pozemních komunikacích pro konkrétní hodnoty
hmotností platí podmínky stanovené v § 14 vyhlášky č. 341/2002 Sb. v
závislosti na konkrétní sestavě přídavných závaží, případně další
výbavě traktoru.
*44,45,: Kola; pneumatiky;
DW23Bx38; 650/85 R 38 173 A8; // DW25Bx38; 800/70 R 38
173 A8; DW23Bx42; 710/70 R 42 173 A8; // DW27Bx42;
900/50 R 42 168 B; DW27Bx38; 900/60 R 38 169 D;
DW30Bx32; 900/55 R 32 170 B; DW18Lx38; 540/80 R 38 170 B;
DW30Bx32; 900/60 R 32 173 B; Další rozměry pneumatik a
jejich kombinace jsou uvedeny v návodu k obsluze. Je zakázán provoz
na pozemních komunikacích, je-li traktor vybaven dvojmontáží kol
přední nápravy.
Traktor plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb. s výjimkami:
- pláště pneumatik nemusí být homologovány resp. schváleny,
- kryty kol nemusí plnit některé předepsané požadavky,
- celková šířka v závislosti na rozměru pouřitých a
schválených pneumatik překračuje povolený limit
- vzdálenost světelných zařízení a zadních odrazek od bočního
obrysu vozidla je větší než je předepsáno,
- vzdálenost světelných zařízení od roviny vozovky je větší,
než je předepsáno
- vozidlo není vybaveno doplňkovými obrysovými svítilnami
Při překročení šířky 2 550 mm podléhá provoz vozidla režimu
zvláštního užívání pozemních komunikací dle § 25 zák. 13/1997 Sb.,
O povolení zvláštního užívání požádá provozovatel příslušný silniční úřad
Dovoz z SRN, TP: WB290048, rz: TIR XN16.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: 78101571
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.