CLAAS XERION

  • 2009
  • ZELENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 8810 cm³
  • 268 kW ≈ 364 k

VIN78100919

Stav registru k 1. 10. 2026

Přehled pro inzerát Jak to vložit do inzerátu

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 3:08 · https://www.provervozidlo.cz/vin/78100919

STK propadla 4. 5. 2026. Novější prohlídka se mohla do registru dostat až po měsíční aktualizaci.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Technická kontrola (STK) je propadláPoslední platná pravidelná prohlídka v registru skončila 4. 5. 2026 (posuzujeme ke dni údajů z registru, novější prohlídka se mohla do registru dostat až později). Vozidlo bez platné STK nesmí jezdit po silnicích.
  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo), datum dovozu 20. 2. 2018. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2009. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
CLAAS
Model
XERION
Typ
781
Datum 1. registrace
20. 7. 2009
Datum 1. registrace v ČR
20. 2. 2018
Barva
ZELENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
8810 cm³
Výkon
268 kW
Kategorie
T1 – TRAKTOR
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK propadlá
platnost do 4. 5. 2026
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
6 982 km
při prohlídce 4. 5. 2022
stav v některé prohlídce nižší než dříve
1
Vlastník v registru
AgriMachines SE
od 20. 2. 2018

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
20. 7. 2009 První registrace Registr silničních vozidel
20. 2. 2018 Dovoz do ČR Registr silničních vozidel
20. 2. 2018 Nový vlastník a provozovatel AgriMachines SE (IČO 03405656) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

020 00040 000 20182019202020212022 18. 8. 2017: 34 612 km21. 8. 2017: 4 029 km4. 5. 2022: 6 982 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
4. 5. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Kuřim (č. 6732) 6 982 km způsobilé bez závad 4. 5. 2026
21. 8. 2017 Před registrací - opakovaná Kraj Vysočina (č. 3730) 4 029 km nižší než dříve způsobilé
2 lehké
  • 3.3.4.1 Poškození zařízení pro nepřímý výhled, které však umožňuje plnit jeho funkci nebo poškození konstrukce (ochranné pouzdro) zařízení pro nepřímý výhled, které je umístěno 2 m nad vozovkou. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
21. 8. 2017
18. 8. 2017 Před registrací Kraj Vysočina (č. 3730) 34 612 km dočasně způsobilé
2 lehké, 4 vážné
  • 3.3.4.1 Poškození zařízení pro nepřímý výhled, které však umožňuje plnit jeho funkci nebo poškození konstrukce (ochranné pouzdro) zařízení pro nepřímý výhled, které je umístěno 2 m nad vozovkou. lehká
  • 4.1.4.1.3 Umístění světlometů na vozidle nesplňuje požadavky na jejich uspořádání nebo orientaci nebo požadavky na jejich umístění vzhledem k šířce nebo výšce vozidla nebo podmínky jejich geometrické viditelnosti. vážná
  • 4.2.3.1.3 Umístění obrysových svítilen na vozidle nesplňuje požadavky na jejich uspořádání nebo orientaci nebo požadavky na jejich umístění vzhledem k šířce, výšce nebo délce vozidla nebo jejich úhlovému naklopení či orientace montáže (TOP) nebo podmínky jejich geometrické viditelnosti. vážná
  • 4.4.3.1.3 Umístění směrových svítilen na vozidle nesplňuje požadavky na jejich uspořádání nebo orientaci nebo požadavky na jejich umístění vzhledem k šířce, výšce nebo délce vozidla nebo jejich úhlovému naklopení či orientaci montáže (TOP) nebo vzhledem k vzdálenosti od potkávacího světlometu nebo podmínky… vážná
  • 4.8.2.1.8 Umístění desek zadního značení na vozidle, nesplňuje požadavky na jejich uspořádání, orientaci nebo umístění vzhledem k šířce, výšce vozidla, úhlovému naklopení všemi směry (±5°) či orientaci montáže (TOP) nebo podmínky jejich geometrické viditelnosti. vážná
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
17. 9. 2017

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Prohlídka před registrací výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 17. 9. 2017 · stanice: LAŽÍNKY 71, 676 02, MORAVSKÉ BUDĚJOVICE · protokol CZ-3730-17-08-0595
  3. Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · stanice: LAŽÍNKY 71, 676 02, MORAVSKÉ BUDĚJOVICE · protokol CZ-3730-17-08-0669
  4. První registrace v ČR
    Dovoz ze zahraničí Spolková republika Německo
    Nový vlastník a provozovatel AgriMachines SE (IČO 03405656)
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 2. 2022 · stanice: VÍDEŇSKÁ 699, 691 23, POHOŘELICE
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 5. 2026 · stanice: TIŠNOVSKÁ 305, 664 34, KUŘIM · protokol CZ-6732-22-55-9002
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (61)

Identifikace

Tovární značka
CLAAS
Obchodní označení
XERION
Typ
781
Varianta
SZM
Typ kód
781
VIN
78100919
PČV
15034540
Druh vozidla
TRAKTOR
Druh vozidla 2. ř.
KOLOVÝ
Kategorie vozidla
T1
Výrobce vozidla
CLAAS KGAA
Datum 1. registrace
20. 7. 2009
Datum 1. registrace v ČR
20. 2. 2018
Druh (typ)
BEZPEČNOSTNÍ KABINA - CLAAS VISTA X
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
CATERPILLAR
Typ motoru
C-9 298-3758
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
268 / 2100
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
8810
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 2
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
40

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
24R-03 / 2000/25H
Korigovaný součinitel absorpce [m⁻¹]
0,9
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
87/ 2100
Za jízdy
89

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
6650/ 2550/ 3670
Rozvor [mm]
3300
Provozní hmotnost
13150
Hmotnosti provozní Do
13300
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
18000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
11500/ 11500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
26000/ 26000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
3000/ 1500
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
40000/ 39300
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
540/80 R 38 172 A8 / DW18X38
540/80 R 38 172 A8 / DW18X38
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
CLAAS KGAA
Barva
ZELENÁ
Barva doplňková
ŠEDÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
ZADNÍ TBZ KAT.3
ABS
ne
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ES/EU
e1*2003/37*0241
Číslo TP
ZB011556
Číslo ORV
ZAA321922
Druh RZ
STD. ZVLÁŠTNÍ
Varianta RZ
151
Další záznamy
DOPORUČENÝ ROZMĚR TABULKY REGISTRAČNÍ ZNAČKY: 520X110 MM.
PROVOZ TRAKTORU JE POVOLEN POUZE S KABINOU V ZÁKLADNÍ POLOZE (S
MOTOREM VPŘEDU VE SMĚRU JÍZDY).
*18: DLE 77/537/EHS
*40: NEJVĚTŠÍ POVOLENÁ HMOTNOST NEBRZDĚNÉHO PŘÍPOJNÉHO PRACOVNÍHO
STROJE PŘI RYCHLOSTI DO 20 KM/H SMÍ BÝT NEJVÝŠE 3 000 KG.
*42,38: SPOJOVACÍ ZAŘÍZENÍ/NEJVĚTŠÍ SVISLÉ STATICKÉ ZATÍŽENÍ V KG:
AUTOMATICKÁ HUBICE/2 000; VÝKYVNÉ TÁHLO/3 000, HÁK/3 000; KULOVÝ
ZÁVĚS/3 000, PŘEDNÍ TBZ KAT. 2.
*58: JEDNOHADICOVÉ, DVOUHADICOVÉ
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
*35: ROZMEZÍ ZAHRNUJE PŘÍPUSTNÉ KOMBINACE KOL, PNEUMATIK, TYPŮ
SPOJOVACÍCH ZAŘÍZENÍ ATD.
*39,41: PŘI PROVOZU NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH PRO KONKRÉTNÍ HODNOTY
HMOTNOSTÍ PLATÍ PODMÍNKY STANOVENÉ V § 14 VYHLÁŠKY Č. 341/2002 SB. V
ZÁVISLOSTI NA KONKRÉTNÍ SESTAVĚ PŘÍDAVNÝCH ZÁVAŽÍ, PŘÍPADNĚ DALŠÍ
VÝBAVĚ TRAKTORU.
*44,45,37: KOLA; PNEUMATIKY; NEJVĚTŠÍ POVOLENÁ HMOTNOST NA NÁPRAVU V
KG: DWW23AX38; 650/85 R 38 173 A8; 11 000 / DW25AX38; 800/70 R 38
173 A8; 11 000 DW23AX38; 710/70 R 38 165 A8; 10 600 / DW27AX42;
900/50 R 42 168 A8; 11 000 DW27AX32; 800/65 R 32 167 A8; 10 900 /
DW23AX42; 710/70 R 42 173 A8; 11 000 DW18LX42; 650/65 R 42 158 A8; 8
500 / DW21AX32; 650/75 R 32 159 A8; 8 860 DALŠÍ ROZMĚRY PNEUMATIK A
JEJICH KOMBINACE JSOU UVEDENY V NÁVODU K OBSLUZE. JE ZAKÁZÁN PROVOZ
NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH, JE-LI TRAKTOR VYBAVEN DVOJMONTÁŽÍ KOL
PŘEDNÍ NÁPRAVY.
TRAKTOR PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB. S VÝJIMKAMI:
- PLÁŠTĚ PNEUMATIK NEMUSÍ BÝT HOMOLOGOVÁNY RESP. SCHVÁLENY,
- KRYTY KOL NEMUSÍ PLNIT NĚKTERÉ PŘEDEPSANÉ POŽADAVKY,
A PŘI PŘEKROČENÍ ŠÍŘKY 2.55 M (PŘI POUŽITÍ PNEUMATIK O ŠÍŘCE 650 A
ŠIRŠÍCH) NAVÍC:
- VZDÁLENOST SVĚTELNÝCH ZAŘÍZENÍ OD BOČNÍHO OBRYSU VOZIDLA JE VĚTŠÍ
NEŽ JE PŘEDEPSÁNO,
- CELKOVÁ ŠÍŘKA JE VĚTŠÍ NEŽ JE PŘEDEPSÁNO.

Další ověření (externí odkazy)