TATRA 815 tatra t 815 v 26 208 6X6.2

  • 1986
  • ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
  • motorová nafta (NM)
  • 15825 cm³
  • 208 kW ≈ 283 k

VIN42973-181

Stav registru k 1. 10. 2026

Přehled pro inzerát Jak to vložit do inzerátu

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 11:05 · https://www.provervozidlo.cz/vozidlo/1783859

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Vozidlo zaniklo (vyřazeno z registru)Stav „zánik“ znamená, že bylo trvale vyřazeno z evidence, například po ekologické likvidaci, zničení nebo odcizení.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1986. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
TATRA 815
Model
tatra t 815 v 26 208 6X6.2
Typ
TATRA 815 V 26208 6X6.2 /
Rok výroby
1986
Datum 1. registrace
13. 10. 1986
Datum 1. registrace v ČR
13. 10. 1986
Barva
ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
15825 cm³
Výkon
208 kW
Kategorie
N3 – Nákladní automobil valníkový
Stav v registru
zaniklé (vyřazeno z registru)

Aktuálně v registru

Stav tachometru
77 861 km
při prohlídce 29. 8. 2019
1
Vlastník v registru
Montáže Přerov a.s.
od 27. 7. 1999

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
13. 10. 1986 První registrace PŘEROVSKÉ STROJÍRNY Registr silničních vozidel
15. 2. 1991 Nový provozovatel MONTÁŽE Přerov, státní podnik (IČO 00176371) Registr silničních vozidel
27. 7. 1999 Nový vlastník a provozovatel Montáže Přerov a.s. (IČO 45193657) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

50 00060 00070 00080 000 201720182019 2. 8. 2016: 50 211 km2. 8. 2017: 66 861 km15. 8. 2018: 66 861 km28. 8. 2019: 77 861 km29. 8. 2019: 77 861 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
29. 8. 2019 Pravidelná STK Ostrava (č. 3814) 77 861 km způsobilé
7 lehkých
  • 0.2.2.1.1 Vozidlo uvedené do provozu před 1. 1. 2002 není vybaveno povinným štítkem výrobce nebo je štítek nečitelný nebo některé předepsané údaje chybí. lehká
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 4.2.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém obrysové svítilny poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její funkci ani fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla) ani nedochází ke změně barvy vyzařovaného světla. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
29. 8. 2020
28. 8. 2019 Měření emisí Třinec (č. 580205) 77 861 km způsobilé bez závad 28. 8. 2020
15. 8. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Ostrava (č. 3814) 66 861 km způsobilé
9 lehkých
  • 2.1.5.1.1 Netěsnost posilovače řízení. lehká
  • 4.2.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém obrysové svítilny poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její funkci ani fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla) ani nedochází ke změně barvy vyzařovaného světla. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
  • 6.2.11.1.1 Poškození bočnice, čela valníkové karoserie. lehká
  • 0.2.2.1.1 Vozidlo uvedené do provozu v ČR před 1.1.2002 není vybaveno výrobním štítkem, nebo je štítek nečitelný, nebo některé předepsané údaje chybí. lehká
15. 8. 2019
2. 8. 2017 Pravidelná STK Moravskoslezský kraj (č. 3814) 66 861 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
  • 0.2.2.1.1 Vozidlo uvedené do provozu v ČR před 1.1.2002 není vybaveno výrobním štítkem, nebo je štítek nečitelný, nebo některé předepsané údaje chybí. lehká
2. 8. 2018
2. 8. 2016 Pravidelná STK Moravskoslezský kraj (č. 3814) 50 211 km způsobilé
2 lehké
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 0.2.2.1.1 Vozidlo uvedené do provozu v ČR před 1.1.2002 není vybaveno výrobním štítkem, nebo je štítek nečitelný, nebo některé předepsané údaje chybí. lehká
2. 8. 2017

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový provozovatel PŘEROVSKÉ STROJÍRNY
  2. Nový provozovatel MONTÁŽE Přerov, státní podnik (IČO 00176371)
  3. Nový vlastník a provozovatel Montáže Přerov a.s. (IČO 45193657)
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 7. 2012 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 8. 2017 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 8. 2018 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3814-17-08-0139
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 8. 2019 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3814-18-08-1082
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 8. 2020 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3814-19-08-2175
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Toto vozidlo je v registru zaniklé. Zaniklé vozidlo se do provozu nevrací, hlídání u něj nemá smysl.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (64)

Identifikace

Tovární značka
TATRA 815
Obchodní označení
tatra t 815 v 26 208 6X6.2
Typ
TATRA 815 V 26208 6X6.2 /
VIN
42973-181
PČV
1783859
Druh vozidla
Nákladní automobil valníkový
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
TATRA , KOPŘIVNICE
Rok výroby
1986
Datum 1. registrace
13. 10. 1986
Datum 1. registrace v ČR
13. 10. 1986
Druh (typ)
VALNÍK
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
TATRA , KOPŘIVNICE
Typ motoru
T 3-929.30
Číslo motoru
T3-929.30-41364
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
208 / 2200
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
15825
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
3/ -3
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90
Poměr Výkon/Hmotnost [kW.kg⁻¹]
0

Emise a spotřeba

Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0
Spotřeba předpis
32,5
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Spotřeba při rychlosti [l.100 km⁻¹]
33 / 62
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
92/ 0
Za jízdy
88

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
8775/ 2500/ 3155
Rozvor [mm]
3700+1320
Provozní hmotnost
10600
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
22000/ 22000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
6000/ 6000
8000/ 8000
8000/ 8000
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
18000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
40000/ 40000
Ložná délka
6250
Ložná šířka
2420
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
11,00 R 20 NR 23 16 PR/ 8,0-20-172/335-10/2
11,00 R 20 NR 23 16 PR/ 8,0-20-172/335-10/2
11,00 R 20 NR 23 16 PR/ 8,0-20-172/335-10/2
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
TATRA, KOPŘIVNICE
Výrobní číslo karoserie
42973-181
Barva
ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA C 50-X
ABS
ne
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
ZÁNIK
ZTP
1417-005-84
Číslo TP
UH695142
Číslo ORV
UAI851208
Druh RZ
NÁKLADNÍ
RM zániku
PŘEROV
Další záznamy
Údaj o spotřebě paliva ”S” je 32,5/100 km.
V provozu je povoleno montovat pneumatiky podle instrukce n.p. TATRA č. 94.
Vozidlo je technicky způsobilé pro provoz až do celkové hmotnosti 26 600 kg.
V takovém případě se však jedná o zvláštní používání silnice ve smyslu vyhl. č. 35/84 Sb.
§ 11 odst. 1, písm. a).
Povolené výjimky z ustanovení vyhlášky FMD č. 41/1984 Sb.:
§ 14 odst.1, § 20 odst. 1, § 22 odst. 7, § 28 odst. 2, § 39 odst. 2, § 40 odst. 2, § 45 odst. 8, § 54 odst. 1, § 61 odst. 2,4,
§ 62 odst. 6.
Zrušení výměnného systému 27.7.1999.

Další ověření (externí odkazy)