TATRA 138 PL1

  • 1966
  • ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
  • motorová nafta (NM)
  • 11762 cm³
  • 132,5 kW ≈ 180 k

VIN37289-18

Stav registru k 1. 10. 2026

Přehled pro inzerát Jak to vložit do inzerátu

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 0:46 · https://www.provervozidlo.cz/vozidlo/2285231

STK propadla 4. 10. 2022. Novější prohlídka se mohla do registru dostat až po měsíční aktualizaci.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Technická kontrola (STK) je propadláPoslední platná pravidelná prohlídka v registru skončila 4. 10. 2022 (posuzujeme ke dni údajů z registru, novější prohlídka se mohla do registru dostat až později). Vozidlo bez platné STK nesmí jezdit po silnicích.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1966. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
TATRA 138 PL1
Rok výroby
1966
Datum 1. registrace
18. 2. 1967
Datum 1. registrace v ČR
18. 2. 1967
Barva
ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
11762 cm³
Výkon
132,5 kW
Kategorie
N3 – Speciální automobil cisternový
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK propadlá
platnost do 4. 10. 2022
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
23 769 km
při prohlídce 4. 10. 2021
1
Vlastník v registru
Město Chrastava
od 8. 9. 1982

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
18. 2. 1967 První registrace Registr silničních vozidel
8. 9. 1982 Nový vlastník a provozovatel Město Chrastava (IČO 00262871) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

20 00022 00024 000 201020122014201620182020 4. 8. 2009: 20 358 km2. 3. 2011: 20 660 km14. 3. 2012: 20 838 km6. 8. 2013: 21 133 km21. 6. 2017: 21 267 km21. 6. 2018: 21 514 km19. 6. 2019: 22 249 km4. 10. 2021: 23 769 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
4. 10. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Liberec (č. 3504) 23 769 km způsobilé
10 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
4. 10. 2022
19. 6. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Liberec (č. 3504) 22 249 km způsobilé
7 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.5.1.1 Netěsnost posilovače řízení. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.7.7.1 Prachovka na převodovém ústrojí je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
19. 6. 2020
21. 6. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Liberec (č. 3504) 21 514 km způsobilé
6 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
  • 0.2.2.1.1 Vozidlo uvedené do provozu v ČR před 1.1.2002 není vybaveno výrobním štítkem, nebo je štítek nečitelný, nebo některé předepsané údaje chybí. lehká
21. 6. 2019
21. 6. 2017 Pravidelná STK Liberecký kraj (č. 3504) 21 267 km způsobilé
5 lehkých
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
  • 6.1.7.7.1 Prachovka na převodovém ústrojí je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 0.2.2.1.1 Vozidlo uvedené do provozu v ČR před 1.1.2002 není vybaveno výrobním štítkem, nebo je štítek nečitelný, nebo některé předepsané údaje chybí. lehká
21. 6. 2018
6. 8. 2013 Pravidelná STK Liberecký kraj (č. 3504) 21 133 km způsobilé
6 lehkých
  • 1.1.11.3.1 Mírná povrchová koroze/oxidace brzdového potrubí. lehká
  • 1.1.11.4.1 Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
  • 7.7.3.1 U zvukového výstražného zařízení zjevně snížená hladina zvuku. lehká
6. 8. 2014
14. 3. 2012 Pravidelná STK Liberecký kraj (č. 3504) 20 838 km způsobilé
5 lehkých
  • 2132 V převodu provozní brzdy jsou vůle, které však ještě neohrožují jeho funkci (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 3053 V převodce řízení jsou provozní vůle nadměrně velké (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 3071 V kloubech, pákách a tyčích jsou mírně větší vůle (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 8025 Výfukové potrubí je netěsné (dílčí netěsnosti spojů); tyto netěsnosti však nemají vliv na bezpečnost, případně hlučnost vozidla a měření emisí (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
14. 3. 2013
2. 3. 2011 Pravidelná STK Liberecký kraj (č. 3504) 20 660 km způsobilé
4 lehké
  • 2171 Zdvihy pák klíčů brzd na vozidle nejsou stejně dlouhé, avšak žádný nepřesahuje přípustnou mez (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 3063 Některá ochranná manžeta chybí nebo je poškozena natolik, že zjevně neplní určenou funkci (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5021 Snýtované, sešroubované nebo pružné spojení některých dílů je uvolněno, popřípadě svařované spojení narušeno natolik, že pevnost (tuhost) rámu (nosné konstrukce): zatím není podstatně zmenšena (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
2. 3. 2012
4. 8. 2009 Pravidelná STK Liberecký kraj (č. 3504) 20 358 km způsobilé
9 lehkých
  • 2132 V převodu provozní brzdy jsou vůle, které však ještě neohrožují jeho funkci (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 2171 Zdvihy pák klíčů brzd na vozidle nejsou stejně dlouhé, avšak žádný nepřesahuje přípustnou mez (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 3071 V kloubech, pákách a tyčích jsou mírně větší vůle (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 4021 Některé pohyblivé uložení má nedostatečnou vůli (následkem zadření apod.) nebo vůli mírně zvětšenou (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 4074 Pneumatika dře o jiné části vozidla (poškození pneumatiky). (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 4102 Z rozvodovky poháněné zadní nápravy uniká mazivo neodkapává však na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 8025 Výfukové potrubí je netěsné (dílčí netěsnosti spojů); tyto netěsnosti však nemají vliv na bezpečnost, případně hlučnost vozidla a měření emisí (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 4012 Z rozvodovky poháněné přední nápravy uniká mazivo neodkapává však na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
4. 8. 2010

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
  2. Nový vlastník a provozovatel Město Chrastava (IČO 00262871)
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 8. 2010 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N. · protokol CZ-3504-09-08-0117
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 3. 2012 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N. · protokol CZ-3504-11-03-0142
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 3. 2013 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N.
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 3. 2013 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N. · protokol CZ-3504-12-03-0757
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 8. 2014 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N. · protokol CZ-3504-13-08-0306
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 8. 2014 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N.
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 6. 2018 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N. · protokol CZ-3504-17-06-1280
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 6. 2019 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N. · protokol CZ-3504-18-06-1285
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 6. 2020 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N. · protokol CZ-3504-19-06-1132
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 10. 2022 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 46311, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N. · protokol CZ-3504-21-10-0138
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • MAJÁK MODRÝ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (49)

Identifikace

Tovární značka
TATRA 138 PL1
VIN
37289-18
PČV
2285231
Druh vozidla
Speciální automobil cisternový
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
TATRA N.P. , KOPŘIVNICE
Rok výroby
1966
Datum 1. registrace
18. 2. 1967
Datum 1. registrace v ČR
18. 2. 1967
Zařazení vozidla
RSV

Motor a pohon

Výrobce motoru
TATRA N.P. , KOPŘIVNICE
Typ motoru
T 928
Číslo motoru
2-928-17E-41987
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
132.5 / 2000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
11762
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
3/ -3
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
71

Emise a spotřeba

Spotřeba při rychlosti [l.100 km⁻¹]
36 / 55

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
8550/ 2470/ 2750
Rozvor [mm]
4260+1320
Provozní hmotnost
10300
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
17180/ 17180
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
4500/ 4500
6340/ 6340
6340/ 6340
/
Objem cisterny
6
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
11,00 - 20 EHD/ 8,0-20
11,00 - 20 EHD [2]/ 8,0-20
11,00 - 20 EHD [2]/ 8,0-20
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
KAROSA , VYSOKÉ MÝTO
Výrobní číslo karoserie
042
Barva
ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
Barva doplňková
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
3 / 3 / 0
ABS
ne
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ne
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
364
Číslo TP
UH559808
Číslo ORV
UAR088886
Druh RZ
SPECIÁLNÍ
Doplňkový text na TP
vozidlo zařazeno do IZS + používá VRZ ME 06/2000
Další záznamy
POVOLENA MONTÁŽ ZVLÁŠTNÍHO VÝSTRAŽNÉHO ZVUKOVÉHO A SVĚTELNÉHO ZAŘÍZENÍ MODRÉ BARVY
PRO PODVOZEK S BUDKOU ŘIDIČE T 138 RP BYLY POVOLENY VYJÍMKY Z VYHLÁŠKY Č. 145/58 U.L.
Z § 31 ODST. 4 NEJVYŠŠÍ HLADINA VNĚJŠÍHO HLUKU POVOLENA NA 92 DB S PLATNOSTÍ DO 11.1967.
VOZIDLO POSTAVENÉ NA TOMTO STROJOVÉM PODVOZKU PODLÉHÁ SAMOSTATNÉMU SCHVÁLENÍ TECHNICKÉ
ZPŮSOBILOSTI, COŽ SI MUSÍ FINÁLNÍ VÝROBCE VYŽÁDAT U MIN. DOPRAVY.

Další ověření (externí odkazy)