TATRA ČKD AD-160

  • 1976
  • ŽLUTÁ-ZÁKLADNÍ
  • motorová nafta (NM)
  • 12667 cm³
  • 157 kW ≈ 213 k

VIN36290-87

Stav registru k 1. 10. 2026

Přehled pro inzerát Jak to vložit do inzerátu

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 9:08 · https://www.provervozidlo.cz/vozidlo/3306072

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru 2× nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1976. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
TATRA
Model
ČKD AD-160
Typ
TATRA 148 AD 160 ČKD / 148 P
Rok výroby
1976
Datum 1. registrace
3. 11. 1976
Datum 1. registrace v ČR
3. 11. 1976
Barva
ŽLUTÁ-ZÁKLADNÍ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12667 cm³
Výkon
157 kW
Kategorie
N3 – SPECIÁLNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 22. 1. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
15 325 km
při prohlídce 22. 1. 2026
stav v některé prohlídce nižší než dříve
1
Vlastník v registru
T.M.V. spol. s r.o.
od 16. 10. 1995

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
3. 11. 1976 První registrace Registr silničních vozidel
17. 11. 1976 Nový provozovatel VÍTKOVICE, státní podnik "v likvidaci" (IČO 00011045) Registr silničních vozidel
17. 8. 1995 Nový provozovatel VÍTKOVICE, a.s. (IČO 45193070) Registr silničních vozidel
14. 9. 1995 Nový provozovatel ETC, spol. s r.o. v likvidaci (IČO 41084896) Registr silničních vozidel
16. 10. 1995 Nový vlastník a provozovatel T.M.V. spol. s r.o. (IČO 15544419) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

020 00040 00060 000 201020132016201920222025 29. 1. 2009: 1 862 km29. 1. 2010: 4 140 km28. 1. 2011: 55 042 km27. 1. 2012: 678 km25. 1. 2013: 2 752 km31. 1. 2014: 4 891 km30. 1. 2015: 16 447 km29. 1. 2016: 7 686 km27. 1. 2017: 8 750 km26. 1. 2018: 9 646 km25. 1. 2019: 11 404 km24. 1. 2020: 12 463 km22. 1. 2021: 13 004 km21. 1. 2022: 13 522 km20. 1. 2023: 13 996 km22. 1. 2024: 14 814 km27. 1. 2025: 15 208 km22. 1. 2026: 15 325 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
22. 1. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Skalice nad Svitavou (č. 3718) 15 325 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.11.4.1 Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
22. 1. 2027
27. 1. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Skalice nad Svitavou (č. 3718) 15 208 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.11.4.1 Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. lehká
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
27. 1. 2026
22. 1. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Skalice nad Svitavou (č. 3718) 14 814 km způsobilé
1 lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
22. 1. 2025
20. 1. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Skalice nad Svitavou (č. 3718) 13 996 km způsobilé
4 lehké
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 1.1.11.3.1 Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
20. 1. 2024
21. 1. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Skalice nad Svitavou (č. 3718) 13 522 km způsobilé
7 lehkých
  • 1.1.11.3.1 Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí. lehká
  • 2.1.5.1.1 Netěsnost posilovače řízení. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.7.7.1 Prachovka na převodovém ústrojí je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 6.1.3.5.1 Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. lehká
21. 1. 2023
22. 1. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Skalice nad Svitavou (č. 3718) 13 004 km způsobilé
1 lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
22. 1. 2022
24. 1. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Skalice nad Svitavou (č. 3718) 12 463 km způsobilé
2 lehké
  • 0.2.2.1.1 Vozidlo uvedené do provozu před 1. 1. 2002 není vybaveno povinným štítkem výrobce nebo je štítek nečitelný nebo některé předepsané údaje chybí. lehká
  • 0.2.2.1.1 Vozidlo uvedené do provozu před 1. 1. 2002 není vybaveno povinným štítkem výrobce nebo je štítek nečitelný nebo některé předepsané údaje chybí. lehká
24. 1. 2021
25. 1. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Skalice nad Svitavou (č. 3718) 11 404 km způsobilé
2 lehké
  • 0.2.2.1.1 Vozidlo uvedené do provozu před 1. 1. 2002 není vybaveno povinným štítkem výrobce nebo je štítek nečitelný nebo některé předepsané údaje chybí. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
25. 1. 2020
26. 1. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Skalice nad Svitavou (č. 3718) 9 646 km způsobilé
2 lehké
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 0.2.2.1.1 Vozidlo uvedené do provozu v ČR před 1.1.2002 není vybaveno výrobním štítkem, nebo je štítek nečitelný, nebo některé předepsané údaje chybí. lehká
26. 1. 2019
27. 1. 2017 Pravidelná STK Jihomoravský kraj (č. 3718) 8 750 km způsobilé
6 lehkých
  • 4.11.1.1 Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 0.2.2.1.1 Vozidlo uvedené do provozu v ČR před 1.1.2002 není vybaveno výrobním štítkem, nebo je štítek nečitelný, nebo některé předepsané údaje chybí. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
27. 1. 2018
29. 1. 2016 Pravidelná STK Jihomoravský kraj (č. 3718) 7 686 km nižší než dříve způsobilé bez závad 29. 1. 2017
30. 1. 2015 Pravidelná STK Jihomoravský kraj (č. 3718) 16 447 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
30. 1. 2016
31. 1. 2014 Pravidelná STK Jihomoravský kraj (č. 3718) 4 891 km způsobilé
1 lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
31. 1. 2015
25. 1. 2013 Pravidelná STK Jihomoravský kraj (č. 3718) 2 752 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 2.1.5.1.1 Netěsnost posilovače řízení. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
25. 1. 2014
27. 1. 2012 Pravidelná STK Jihomoravský kraj (č. 3718) 678 km nižší než dříve způsobilé
1 lehká
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
27. 1. 2013
28. 1. 2011 Pravidelná STK Jihomoravský kraj (č. 3718) 55 042 km způsobilé
2 lehké
  • 2171 Zdvihy pák klíčů brzd na vozidle nejsou stejně dlouhé, avšak žádný nepřesahuje přípustnou mez (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 3071 V kloubech, pákách a tyčích jsou mírně větší vůle (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
28. 1. 2012
29. 1. 2010 Pravidelná STK Jihomoravský kraj (č. 3718) 4 140 km způsobilé
1 lehká
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
29. 1. 2011
29. 1. 2009 Pravidelná STK Jihomoravský kraj (č. 3718) 1 862 km způsobilé bez závad 29. 1. 2010

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
  2. Nový provozovatel VÍTKOVICE, státní podnik "v likvidaci" (IČO 00011045)
  3. Nový provozovatel VÍTKOVICE, a.s. (IČO 45193070)
  4. Nový provozovatel ETC, spol. s r.o. v likvidaci (IČO 41084896)
  5. Nový vlastník a provozovatel T.M.V. spol. s r.o. (IČO 15544419)
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 1. 2013 · stanice: SKALICE NAD SVITAVOU 169, 67901, SKALICE NAD SVITAVOU
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 1. 2014 · stanice: SKALICE NAD SVITAVOU 169, 67901, SKALICE NAD SVITAVOU
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 31. 1. 2015 · stanice: SKALICE NAD SVITAVOU 169, 67901, SKALICE NAD SVITAVOU
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 1. 2016 · stanice: SKALICE NAD SVITAVOU 169, 67901, SKALICE NAD SVITAVOU
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 1. 2017 · stanice: SKALICE NAD SVITAVOU 169, 67901, SKALICE NAD SVITAVOU
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 1. 2018 · stanice: SKALICE NAD SVITAVOU 169, 67901, SKALICE NAD SVITAVOU · protokol CZ-3718-17-01-0201
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 1. 2019 · stanice: SKALICE NAD SVITAVOU 169, 67901, SKALICE NAD SVITAVOU · protokol CZ-3718-18-01-0191
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 1. 2020 · stanice: SKALICE NAD SVITAVOU 169, 67901, SKALICE NAD SVITAVOU · protokol CZ-3718-19-01-0175
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 1. 2021 · stanice: SKALICE NAD SVITAVOU 169, 67901, SKALICE NAD SVITAVOU · protokol CZ-3718-20-01-0154
  15. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 1. 2022 · stanice: SKALICE NAD SVITAVOU 169, 67901, SKALICE NAD SVITAVOU · protokol CZ-3718-21-01-0119
  16. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 1. 2023 · stanice: SKALICE NAD SVITAVOU 169, 67901, SKALICE NAD SVITAVOU · protokol CZ-3718-22-01-0139
  17. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 1. 2024 · stanice: SKALICE NAD SVITAVOU 169, 67901, SKALICE NAD SVITAVOU · protokol CZ-3718-23-01-0149
  18. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 1. 2025 · stanice: SKALICE NAD SVITAVOU 169, 67901, SKALICE NAD SVITAVOU · protokol CZ-3718-24-01-0164
  19. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 1. 2026 · stanice: SKALICE NAD SVITAVOU 169, 67901, SKALICE NAD SVITAVOU · protokol CZ-3718-25-01-0156
  20. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 1. 2027 · stanice: SKALICE NAD SVITAVOU 169, 67901, SKALICE NAD SVITAVOU · protokol CZ-3718-26-01-0129
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Záznamy bez uvedeného data

  • Nový provozovatel – TRAVINÁROVA 1723,ROŽNOV POD RADHOŠTEM

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • MAJÁK ORANŽOVÝ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (51)

Identifikace

Tovární značka
TATRA
Obchodní označení
ČKD AD-160
Typ
TATRA 148 AD 160 ČKD / 148 P
Typ kód
148 P
VIN
36290-87
PČV
3306072
Druh vozidla
SPECIÁLNÍ AUTOMOBIL
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
TATRA NÁRODNÍ PODNIK KOPŘIVNICE
Rok výroby
1976
Datum 1. registrace
3. 11. 1976
Datum 1. registrace v ČR
3. 11. 1976
Druh (typ)
AUTOJEŘÁB
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
TATRA NÁRODNÍ PODNIK KOPŘIVNICE
Typ motoru
T 2-928-1
Číslo motoru
49453
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
157 / 2000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12667
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
3/ -3
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
60

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
10000/ 2500/ 3300
Rozvor [mm]
4260+1320
Provozní hmotnost
23700
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
23860/ 23860
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
5760/ 5760
9050/ 9050
9050/ 9050
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
10000/ 10000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
11.00-20eHD SUPER/ 8.0-20
11.00-20eHD SUPER/ 8.0-20
11.00-20eHD SUPER/ 8.0-20
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
ČKD PRAHA O.P. SLANÝ
Barva
ŽLUTÁ-ZÁKLADNÍ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
3 / 3 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA S-ČEP 40MM
ABS
ne
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
Číslo TP
UI123804
Číslo ORV
UAA855886
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
*AUTOMOBILOVÝ JEŘÁB
-technická způsobilost vozidla schválena Ministerstvem vnitra ČSR-Správou pro vnitřní dopravu
dne 5.3.1968 pod č.j. 11 011/68
Zvláštní výbava vozidla-jeřábová výložníková nástavba AD-160
Na základě vyjádření výrobce vozidla TATRA a.s. schváleno alternativní použití pneu 11.00 R20
Schváleno použití 2 kusů výstražného světelného zařízení oranžové barvy.

Další ověření (externí odkazy)