TATRA
- 1986
- ČERVENÁ-TMAVÁ
- motorová nafta (NM)
- 15825 cm³
- 208 kW ≈ 283 k
VIN40226-106
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 19:47 · https://www.provervozidlo.cz/vozidlo/3785573
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1986. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
- Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- TATRA
- Typ
- TATRA 815 S3 26208 6X6.2 / T 815 S3
- Rok výroby
- 1986
- Datum 1. registrace
- 1. 1. 1986
- Datum 1. registrace v ČR
- 1. 1. 1986
- Barva
- ČERVENÁ-TMAVÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 15825 cm³
- Výkon
- 208 kW
- Kategorie
- N3 – Nákladní automobil terénní sklápěcí
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: LTM Krkonoše, s.r.o. (IČO 28829689) od 16. 4. 2012
- Provozovatel: LTM Krkonoše, s.r.o. (IČO 28829689) od 16. 4. 2012
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 1. 1. 1986 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 20. 8. 1990 | Nový provozovatel | VÝCHODOCESKÉ STÁTNÍ LESY LESNÍ ZÁVOD VRCHLABÍ | Registr silničních vozidel |
| 13. 10. 1992 | Nový provozovatel | L T M Vrchlabí, spol. s r.o. v likvidaci (IČO 45535388) | Registr silničních vozidel |
| 16. 4. 2012 | Nový vlastník a provozovatel | LTM Krkonoše, s.r.o. (IČO 28829689) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 17. 12. 2025 | Pravidelná STK | Jičín (č. 3615) | 64 939 km | způsobilé | 5 lehkých
| 17. 12. 2026 |
| 15. 12. 2025 | Měření emisí | Vrchlabí (č. 561012) | 64 934 km | způsobilé | bez závad | 15. 12. 2026 |
| 28. 11. 2024 | Pravidelná STK | Jičín (č. 3615) | 59 846 km | způsobilé | 7 lehkých
| 28. 11. 2025 |
| 25. 11. 2024 | Měření emisí | Vrchlabí (č. 561012) | 59 804 km | způsobilé | bez závad | 25. 11. 2025 |
| 30. 3. 2023 | Pravidelná STK | Jičín (č. 3615) | 53 510 km | způsobilé | 8 lehkých
| 30. 3. 2024 |
| 29. 3. 2023 | Měření emisí | Vrchlabí (č. 561012) | 53 464 km | způsobilé | bez závad | 29. 3. 2024 |
| 22. 3. 2022 | Pravidelná STK | Jičín (č. 3615) | 48 633 km | způsobilé | 8 lehkých
| 22. 3. 2023 |
| 25. 2. 2022 | Měření emisí | Vrchlabí (č. 561012) | 48 591 km | způsobilé | bez závad | 25. 2. 2023 |
| 28. 4. 2021 | Pravidelná STK | Jičín (č. 3615) | 42 445 km | způsobilé | 8 lehkých
| 28. 4. 2022 |
| 27. 4. 2021 | Měření emisí | Vrchlabí (č. 561012) | 42 402 km | způsobilé | bez závad | 27. 4. 2022 |
| 6. 4. 2020 | Pravidelná STK | Jičín (č. 3615) | 35 109 km | způsobilé | 9 lehkých
| 6. 4. 2021 |
| 6. 4. 2020 | Měření emisí | Vrchlabí (č. 561012) | 35 065 km | způsobilé | bez závad | 6. 4. 2021 |
| 11. 4. 2019 | Pravidelná STK | Jičín (č. 3615) | 27 371 km | způsobilé | 6 lehkých
| 11. 4. 2020 |
| 10. 4. 2019 | Měření emisí | Vrchlabí (č. 561012) | 27 326 km | způsobilé | bez závad | 10. 4. 2020 |
| 18. 5. 2018 | Pravidelná STK + měření emisí | Královéhradecký kraj (č. 3615) | 20 544 km | způsobilé | 8 lehkých
| 18. 5. 2019 |
| 10. 4. 2017 | Pravidelná STK | Královéhradecký kraj (č. 3615) | 11 276 km | způsobilé | 7 lehkých
| 10. 4. 2018 |
| 22. 4. 2016 | Pravidelná STK | Královéhradecký kraj (č. 3615) | 3 286 km nižší než dříve | způsobilé | 8 lehkých
| 22. 4. 2017 |
| 28. 4. 2015 | Pravidelná STK | Královéhradecký kraj (č. 3615) | 94 200 km | způsobilé | 6 lehkých
| 28. 4. 2016 |
| 23. 4. 2014 | Pravidelná STK | Královéhradecký kraj (č. 3615) | 78 780 km | způsobilé | 4 lehké
| 23. 4. 2015 |
| 27. 4. 2013 | Pravidelná STK | Královéhradecký kraj (č. 3614) | 63 770 km | způsobilé | 5 lehkých
| 27. 4. 2014 |
| 24. 4. 2012 | Pravidelná STK | Královéhradecký kraj (č. 3614) | 57 712 km | způsobilé | 7 lehkých
| 24. 4. 2013 |
| 17. 3. 2011 | Pravidelná STK | Královéhradecký kraj (č. 3614) | 53 637 km | způsobilé | 8 lehkých
| 17. 3. 2012 |
| 17. 3. 2010 | Pravidelná STK | Královéhradecký kraj (č. 3614) | 34 401 km | způsobilé | 8 lehkých
| 17. 3. 2011 |
| 18. 3. 2009 | Pravidelná STK | Královéhradecký kraj (č. 3614) | 13 312 km | způsobilé | 7 lehkých
| 18. 3. 2010 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)
-
Nový provozovatel VÝCHODOCESKÉ STÁTNÍ LESY LESNÍ ZÁVOD VRCHLABÍ
-
Nový provozovatel L T M Vrchlabí, spol. s r.o. v likvidaci (IČO 45535388)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 3. 2010 · stanice: BEZRUČOVA 905, 552 03, ČESKÁ SKALICE · protokol CZ-3614-09-03-0616
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 3. 2011 · stanice: BEZRUČOVA 905, 552 03, ČESKÁ SKALICE · protokol CZ-3614-10-03-0621
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 3. 2012 · stanice: BEZRUČOVA 905, 552 03, ČESKÁ SKALICE · protokol CZ-3614-11-03-0653
-
Nový vlastník a provozovatel LTM Krkonoše, s.r.o. (IČO 28829689)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 4. 2013 · stanice: BEZRUČOVA 905, 552 03, ČESKÁ SKALICE · protokol CZ-3614-12-04-1054
-
Vyřazení z provozu TRUTNOV
-
Konec vyřazení z provozu TRUTNOV
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 4. 2014 · stanice: BEZRUČOVA 905, 552 03, ČESKÁ SKALICE · protokol CZ-3614-13-04-1292
-
Vyřazení z provozu TRUTNOV
-
Konec vyřazení z provozu TRUTNOV
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 4. 2015 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 506 01, JIČÍN · protokol CZ-3615-14-04-0377
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 4. 2016 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 506 01, JIČÍN · protokol CZ-3615-15-04-0526
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 4. 2017 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 506 01, JIČÍN · protokol CZ-3615-16-04-0394
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu TRUTNOV
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 4. 2018 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 506 01, JIČÍN · protokol CZ-3615-17-04-0108
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu TRUTNOV
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 5. 2019 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 506 01, JIČÍN · protokol CZ-3615-18-05-0261
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu TRUTNOV
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 4. 2020 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 506 01, JIČÍN · protokol CZ-3615-19-04-0169
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu TRUTNOV
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 4. 2021 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 506 01, JIČÍN · protokol CZ-3615-20-04-0074
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu TRUTNOV
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 4. 2022 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 506 01, JIČÍN · protokol CZ-3615-21-04-0292
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu TRUTNOV
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 3. 2023 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 506 01, JIČÍN · protokol CZ-3615-22-03-0267
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu TRUTNOV
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 3. 2024 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 506 01, JIČÍN · protokol CZ-3615-23-03-0406
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu TRUTNOV
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 11. 2025 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 506 01, JIČÍN · protokol CZ-3615-24-11-0222
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu TRUTNOV
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 12. 2026 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 506 01, JIČÍN · protokol CZ-3615-25-12-0156
-
Konec vyřazení z provozu TRUTNOV
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Záznamy bez uvedeného data
- Nový provozovatel – HRADEC KRÁLOVÉ
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (54)
Identifikace
- Tovární značka
- TATRA
- Typ
- TATRA 815 S3 26208 6X6.2 / T 815 S3
- Varianta
- 26 208
- Verze
- 6X6.2
- Typ kód
- T 815 S3
- VIN
- 40226-106
- PČV
- 3785573
- Druh vozidla
- Nákladní automobil terénní sklápěcí
- Druh vozidla 2. ř.
- SKLÁPĚČKOVÝ
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- TATRA, N.P., KOPŘIVNICE
- Rok výroby
- 1986
- Datum 1. registrace
- 1. 1. 1986
- Datum 1. registrace v ČR
- 1. 1. 1986
- Druh (typ)
- SKLÁPĚČ TŘÍSTRANNÝ
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- TATRA, N.P., KOPŘIVNICE
- Typ motoru
- T 3-929.11
- Číslo motoru
- 098946
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 208 / 2200
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 15825
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 3/ - 3
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Stupeň plnění emisní úrovně
- Neuvedeno
- Spotřeba předpis
- ČSN 32,5
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 92
- Za jízdy
- 62.6
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 6980/ 2500/ 3155
- Rozvor [mm]
- 3550+1320
- Provozní hmotnost
- 11300
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 22000/ 22000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 6000/ 6000
8000/ 8000
8000/ 8000
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 18000/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 40000/ 40000
- Ložná délka
- 4310
- Ložná šířka
- 2305
- Zatížení střechy
- 0
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 11.0R - 20 NR 23 16 PR/ 8.0 - 20 172/335 10/2
11.0R - 20 NR 23 16 PR/ 8.0 - 20 172/335 10/2
11.0R - 20 NR 23 16 PR/ 8.0 - 20 172/335 10/2
/
Karoserie a výbava
- Výrobní číslo karoserie
- 40226-106
- Barva
- ČERVENÁ-TMAVÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- tažný hák 50-30 ČSN 30 366.13 samočinný
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 1417-001-87
- Číslo ORV
- UBI164505
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Doplňkový text na TP
- vyř. voz.: 659/2023
- Další záznamy
- VOZIDLO JE TECHNICKY ZPŮSOBILÉ PRO PROVOZ AŽ DO CELKOVÉ HMOTNOSTI 26 600 KG.
V TAKOVÉM PŘÍPADĚ SE VŠAK JEDNÁ O ZVLÁŠTNÍ POUŽÍVÁNÍ SILNICE VE SMYSLU VYHL. Č. 35/84 SB. § 11 ODST. 1 PÍSMENO A).
POVOLENÉ VYJÍMKY Z USTANOVENÍ VYHLÁŠKY FMD Č. 41/84 SB.
§ 14 ODST. 1, § 22 ODS. 7, § 33 ODST. 3, § 39 ODST. 2, § 54 ODST. 1,2,
§ 56 ODST. 1, § 61 ODST. 1,4,5, § 62 ODST. 6.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: 40226-106
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.