AVIA 30 K

  • 1980
  • ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
  • motorová nafta (NM)
  • 3319 cm³
  • 58,8 kW ≈ 80 k

VIN178008740

Stav registru k 1. 10. 2026

Přehled pro inzerát Jak to vložit do inzerátu

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 15:40 · https://www.provervozidlo.cz/vin/178008740

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 33 dnů (11. 6. 2014 až 14. 7. 2014). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1980. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
AVIA 30 K
Typ
AVIA 30 K /
Rok výroby
1980
Datum 1. registrace
10. 12. 1980
Datum 1. registrace v ČR
10. 12. 1980
Barva
ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
3319 cm³
Výkon
58,8 kW
Kategorie
N2 – SPECIÁLNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 14. 8. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
29 801 km
při prohlídce 14. 8. 2026
stav v některé prohlídce nižší než dříve
4
Vlastníci v registru
SH ČMS - Sbor dobrovolných hasičů Spůle
od 14. 7. 2014

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
10. 12. 1980 První registrace MESTSKÝ NÁRODNÍ VÝBOR Registr silničních vozidel
19. 8. 1996 Nový provozovatel Bedřich Kašpar (IČO 16397690) Registr silničních vozidel
10. 3. 2004 Nový provozovatel ANTONÍN LUKÁŠEK ÚJEZD NAD LESY 336 PRAHA 9 Registr silničních vozidel
25. 3. 2004 Nový provozovatel OBEC USTIŠ DOBRANY STOD Registr silničních vozidel
25. 3. 2004 Nový provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
14. 4. 2004 Nový vlastník a provozovatel Obec Vstiš (IČO 00257435) Registr silničních vozidel
11. 6. 2014 Nový vlastník a provozovatel SH ČMS - Sbor dobrovolných hasičů Spůle (IČO 65580141) Registr silničních vozidel
14. 7. 2014 Nový vlastník a provozovatel SH ČMS - Sbor dobrovolných hasičů Spůle (IČO 65580141) Registr silničních vozidel
29. 7. 2014 Nový vlastník a provozovatel Město Janovice nad Úhlavou (IČO 00255611) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

27 00028 00029 00030 000 200920122015201820212024 22. 10. 2008: 27 000 km12. 10. 2009: 27 000 km11. 10. 2010: 27 000 km12. 10. 2011: 27 000 km12. 10. 2012: 27 000 km15. 10. 2013: 27 150 km19. 6. 2014: 27 117 km22. 7. 2014: 27 117 km27. 9. 2014: 27 204 km19. 9. 2015: 27 496 km17. 9. 2016: 27 827 km9. 9. 2017: 28 074 km1. 9. 2018: 28 349 km31. 8. 2019: 28 615 km26. 8. 2020: 28 827 km26. 8. 2021: 28 931 km22. 8. 2022: 29 089 km21. 8. 2023: 29 213 km19. 8. 2024: 29 369 km15. 8. 2025: 29 595 km14. 8. 2026: 29 801 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
14. 8. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Domažlice (č. 3419) 29 801 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 4.11.1.1 Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. lehká
14. 8. 2028
15. 8. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Domažlice (č. 3419) 29 595 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 4.11.1.1 Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. lehká
15. 8. 2027
19. 8. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Domažlice (č. 3419) 29 369 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 4.11.1.1 Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. lehká
19. 8. 2025
21. 8. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Domažlice (č. 3419) 29 213 km způsobilé
3 lehké
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 4.11.3.1 Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. lehká
21. 8. 2025
22. 8. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Domažlice (č. 3419) 29 089 km způsobilé
3 lehké
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 4.11.3.1 Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. lehká
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
22. 8. 2023
26. 8. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Domažlice (č. 3419) 28 931 km způsobilé
4 lehké
  • 4.11.1.1 Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 4.11.3.1 Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. lehká
26. 8. 2022
26. 8. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Domažlice (č. 3419) 28 827 km způsobilé
4 lehké
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 4.11.3.1 Izolace elektrického kabelu ve zhoršeném stavu. lehká
26. 8. 2021
31. 8. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Domažlice (č. 3419) 28 615 km způsobilé
4 lehké
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
31. 8. 2020
1. 9. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Domažlice (č. 3419) 28 349 km způsobilé
4 lehké
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 0.2.2.1.5 Údaje na výrobním štítku, kromě výrobního čísla, neodpovídají údajům uvedeným v dokumentaci vozidla, nebo chybí. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
1. 9. 2019
9. 9. 2017 Pravidelná STK Plzeňský kraj (č. 3419) 28 074 km způsobilé
3 lehké
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 0.2.2.1.5 Údaje na výrobním štítku, kromě výrobního čísla, neodpovídají údajům uvedeným v dokumentaci vozidla, nebo chybí. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
9. 9. 2018
17. 9. 2016 Pravidelná STK Plzeňský kraj (č. 3419) 27 827 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.11.3.1 Mírná povrchová koroze/oxidace brzdového potrubí. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 0.2.2.1.5 Údaje na výrobním štítku, kromě výrobního čísla, neodpovídají údajům uvedeným v dokumentaci vozidla, nebo chybí. lehká
17. 9. 2017
19. 9. 2015 Pravidelná STK Plzeňský kraj (č. 3419) 27 496 km způsobilé
2 lehké
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
19. 9. 2016
27. 9. 2014 Pravidelná STK Plzeňský kraj (č. 3419) 27 204 km způsobilé
3 lehké
  • 4.11.1.1 Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
27. 9. 2015
22. 7. 2014 Evidenční kontrola Plzeňský kraj (č. 3412) 27 117 km způsobilé bez závad
19. 6. 2014 Evidenční kontrola Plzeňský kraj (č. 3412) 27 117 km nižší než dříve způsobilé bez závad
15. 10. 2013 Pravidelná STK Plzeňský kraj (č. 3413) 27 150 km způsobilé bez závad 15. 10. 2014
12. 10. 2012 Pravidelná STK Plzeňský kraj (č. 3413) 27 000 km způsobilé bez závad 12. 10. 2013
12. 10. 2011 Pravidelná STK Plzeňský kraj (č. 3413) 27 000 km způsobilé
2 lehké
  • 3071 V kloubech, pákách a tyčích jsou mírně větší vůle (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
12. 10. 2012
11. 10. 2010 Pravidelná STK Plzeňský kraj (č. 3413) 27 000 km způsobilé
2 lehké
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5021 Snýtované, sešroubované nebo pružné spojení některých dílů je uvolněno, popřípadě svařované spojení narušeno natolik, že pevnost (tuhost) rámu (nosné konstrukce): zatím není podstatně zmenšena (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
11. 10. 2011
12. 10. 2009 Pravidelná STK Plzeňský kraj (č. 3413) 27 000 km způsobilé
5 lehkých
  • 3071 V kloubech, pákách a tyčích jsou mírně větší vůle (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 4021 Některé pohyblivé uložení má nedostatečnou vůli (následkem zadření apod.) nebo vůli mírně zvětšenou (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5031 Některé nosné díly rámu (nosné konstrukce) jsou mírně narušeny korozí (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5104 Na skříni karosérie (kabině řidiče) jsou poškození, narušující její estetický vzhled, nikoli však její pevnost nebo funkci (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
12. 10. 2010
22. 10. 2008 Pravidelná STK Plzeňský kraj (č. 3413) 27 000 km způsobilé
4 lehké
  • 4021 Některé pohyblivé uložení má nedostatečnou vůli (následkem zadření apod.) nebo vůli mírně zvětšenou (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5104 Na skříni karosérie (kabině řidiče) jsou poškození, narušující její estetický vzhled, nikoli však její pevnost nebo funkci (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5263 Místa určená k opření zvedáku při zvedání vozidla jsou poškozena (mechanicky nebo korozí) natolik, že nejsou způsobilá plnit spolehlivě svoji funkci je-li ve výstroji vozidla jiné náhradní zvedací zařízení, umožňující bezpečné zvedání za nepoškozené a nenarušené části (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
22. 10. 2009

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový provozovatel MESTSKÝ NÁRODNÍ VÝBOR
  2. Nový provozovatel Bedřich Kašpar (IČO 16397690)
  3. Nový provozovatel ANTONÍN LUKÁŠEK ÚJEZD NAD LESY 336 PRAHA 9
  4. Nový provozovatel OBEC USTIŠ DOBRANY STOD
    Nový provozovatel fyzická osoba
  5. Evidenční kontrola výsledek: výsledek nezjištěn · stanice: RYBNICE 155, 33151, RYBNICE
  6. Nový vlastník a provozovatel Obec Vstiš (IČO 00257435)
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 10. 2012 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 10. 2013 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 10. 2014 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň
  10. Nový vlastník a provozovatel SH ČMS - Sbor dobrovolných hasičů Spůle (IČO 65580141)
  11. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: DR. SEDLÁKA 778/III, 33901, KLATOVY
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: DR. SEDLÁKA 778/III, 33901, KLATOVY
  12. Nový vlastník a provozovatel SH ČMS - Sbor dobrovolných hasičů Spůle (IČO 65580141)
  13. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: DR. SEDLÁKA 778/III, 33901, KLATOVY
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: DR. SEDLÁKA 778/III, 33901, KLATOVY
  14. Nový vlastník a provozovatel Město Janovice nad Úhlavou (IČO 00255611)
    Vybavení zapsané v registru: MAJÁK MODRÝ
  15. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 9. 2015 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE
  16. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 9. 2016 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE
  17. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 9. 2017 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE
  18. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 9. 2018 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-17-09-0357
  19. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 9. 2019 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-18-09-0009
  20. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 31. 8. 2020 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-19-08-1366
  21. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 8. 2021 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-20-08-1057
  22. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 8. 2022 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-21-08-1397
  23. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 8. 2023 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-22-08-1058
  24. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 8. 2024 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-23-08-1066
  25. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 8. 2025 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-24-08-0841
  26. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 8. 2026 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-25-08-0798
  27. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 8. 2027 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-26-08-0666
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 4. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • MAJÁK MODRÝ
  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (59)

Identifikace

Tovární značka
AVIA 30 K
Typ
AVIA 30 K /
VIN
178008740
PČV
3908781
Druh vozidla
SPECIÁLNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
POŽÁRNÍ
Kategorie vozidla
N2
Výrobce vozidla
AVIA N.P., PRAHA, ČSSR
Rok výroby
1980
Datum 1. registrace
10. 12. 1980
Datum 1. registrace v ČR
10. 12. 1980
Druh (typ)
POŽÁRNÍ
Zařazení vozidla
RSV

Motor a pohon

Výrobce motoru
AVIA N.P., PRAHA, ČSSR
Typ motoru
712.01
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
58.8 / 3200
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
3319
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -1 ZADNÍ
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
77
Poměr Výkon/Hmotnost [kW.kg⁻¹]
0

Emise a spotřeba

Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0
Spotřeba předpis
ČSN
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
17.5 / /
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
84/ 0
Za jízdy
81

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5610/ 2230/ 2675
Rozvor [mm]
2680
Provozní hmotnost
4350
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
5450/ 2450
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1860/ 1860
3290/ 3290
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
900/ 900
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
6050/ 6050
Ložná délka
3510
Ložná šířka
2160
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
6,50-20 10 PR / 5,50 X 20 DC
6,50-20 10 PR [2]/ 5,50 X 20 DC
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
KAROSA N.P., VYSOKÉ MÝTO, ČSSR
Výrobní číslo karoserie
20/80
Barva
ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
Barva doplňková
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
9 / 9 / 0
Spojovací zařízení - druh
03 ČSN 30.3660.1
ABS
ne
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
Číslo TP
UF639805
Číslo ORV
UAM526422
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Doplňkový text na TP
2x modrý maják, vozidlo zařazeno v IZS, výjimka dle §5 zákona č. 168/19999 Sb.,
Další záznamy
Povolená vyjímka z ustanovení vyhlášky č.90/75Sb.:
§63 odst. 11 zařízení proti vklínění malých vozidlel nemá v průmětu na rovinu kolmou ke
střední podélné rovině vozidla požadovanou výšku nejméně 100 mm; má výšku 90 mm.
Povolená vyjímka z ustanovení vyhlášky č. 145/56 a č. 103/78 Sb.:
§92 přední SPZ je umístěna na předním nárazníku vpravo od podélné svislé rovinny
souměrnosti.
Vozidlo postavené na tomto strojovém spodku podléhá samostatnému schválení technické způsobilosti, což
si finalista musí vyžádat na MV, Správě pro dopravu.
§53 odst. 6 - výstražné světlo není umístěno na nejvyšším stupni.
§53 odst. 7 - viditelnost výstražných světel nesplňuje požadavek.
č. motoru neevidováno.
Na vozidle namontován 2x modrý maják s výstražným zvukovým zařízením.

Další ověření (externí odkazy)