TATRA 148
- 1970
- ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
- motorová nafta (NM)
- 12667 cm³
- 156 kW ≈ 212 k
VIN3729048
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 19:34 · https://www.provervozidlo.cz/vozidlo/4090740
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru 2× nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 3 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 1,1 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 18 dnů (28. 4. 2014 až 16. 5. 2014). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1970. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- TATRA
- Model
- 148
- Typ
- / CAS 32
- Rok výroby
- 1970
- Datum 1. registrace
- 1. 1. 1970
- Datum 1. registrace v ČR
- 17. 6. 2004
- Barva
- ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12667 cm³
- Výkon
- 156 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: Město Hlinsko (IČO 00270059) od 16. 5. 2014
- Provozovatel: Město Hlinsko (IČO 00270059) od 16. 5. 2014
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 1. 1. 1970 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 17. 6. 2004 | První registrace v ČR | Registr silničních vozidel | |
| 17. 6. 2004 | Nový vlastník a provozovatel | OBEC ORLICKÉ ZÁHOŘÍ (IČO 00275204) | Registr silničních vozidel |
| 28. 4. 2014 | Nový vlastník a provozovatel | Město Hlinsko (IČO 00270059) | Registr silničních vozidel |
| 16. 5. 2014 | Nový vlastník a provozovatel | Město Hlinsko (IČO 00270059) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 29. 4. 2026 | Pravidelná STK | Skuteč (č. 3634) | 60 711 km | způsobilé | 1 lehká
| 29. 4. 2027 |
| 29. 4. 2026 | Měření emisí | Skuteč (č. 560307) | 60 710 km | způsobilé | bez závad | 29. 4. 2027 |
| 18. 3. 2025 | Pravidelná STK | Skuteč (č. 3634) | 60 487 km | způsobilé | 1 lehká
| 18. 3. 2026 |
| 18. 3. 2025 | Měření emisí | Skuteč (č. 560307) | 6 048 km nižší než dříve | způsobilé | bez závad | 18. 3. 2026 |
| 18. 3. 2024 | Pravidelná STK + měření emisí | Skuteč (č. 3634) | 60 305 km | způsobilé | 1 lehká
| 18. 3. 2025 |
| 16. 3. 2023 | Pravidelná STK + měření emisí | Skuteč (č. 3634) | 60 137 km | způsobilé | 8 lehkých
| 16. 3. 2024 |
| 18. 3. 2022 | Pravidelná STK + měření emisí | Skuteč (č. 3634) | 59 917 km | způsobilé | 6 lehkých
| 18. 3. 2023 |
| 18. 3. 2021 | Pravidelná STK + měření emisí | Skuteč (č. 3634) | 59 671 km | způsobilé | 2 lehké
| 18. 3. 2022 |
| 24. 3. 2020 | Pravidelná STK + měření emisí | Havlíčkův Brod (č. 3626) | 59 478 km | způsobilé | 9 lehkých
| 24. 3. 2021 |
| 26. 3. 2019 | Opakovaná STK | Havlíčkův Brod (č. 3626) | 59 144 km | způsobilé | 8 lehkých
| 26. 3. 2020 |
| 26. 3. 2019 | Pravidelná STK + měření emisí | Havlíčkův Brod (č. 3626) | 59 144 km | nezpůsobilé | 9 lehkých, 1 nebezpečná
| 26. 3. 2020 |
| 26. 3. 2018 | Pravidelná STK + měření emisí | Kraj Vysočina (č. 3626) | 58 711 km | způsobilé | 5 lehkých
| 26. 3. 2019 |
| 13. 4. 2017 | Pravidelná STK | Kraj Vysočina (č. 3626) | 58 403 km | způsobilé | 6 lehkých
| 13. 4. 2018 |
| 14. 4. 2016 | Pravidelná STK | Kraj Vysočina (č. 3626) | 58 115 km | způsobilé | 8 lehkých
| 14. 4. 2017 |
| 15. 4. 2015 | Pravidelná STK | Kraj Vysočina (č. 3626) | 57 824 km | způsobilé | 4 lehké
| 15. 4. 2016 |
| 14. 5. 2014 | Evidenční kontrola | Kraj Vysočina (č. 3724) | 57 378 km | způsobilé | 1 lehká
| |
| 14. 4. 2014 | Pravidelná STK | Královéhradecký kraj (č. 3611) | 5 719 km nižší než dříve | způsobilé | 8 lehkých
| 14. 4. 2015 |
| 24. 5. 2012 | Pravidelná STK | Královéhradecký kraj (č. 3611) | 57 079 km | způsobilé | 5 lehkých
| 24. 5. 2013 |
| 16. 4. 2011 | Pravidelná STK | Královéhradecký kraj (č. 3614) | 56 946 km | způsobilé | 5 lehkých
| 16. 4. 2012 |
| 6. 4. 2009 | Pravidelná STK | Zlínský kraj (č. 3738) | 26 007 km | způsobilé | 4 lehké
| 6. 4. 2010 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace ve světě
-
První registrace v ČRNový vlastník a provozovatel OBEC ORLICKÉ ZÁHOŘÍ (IČO 00275204)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 5. 2013 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 4. 2015 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou
-
Nový vlastník a provozovatel Město Hlinsko (IČO 00270059)
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: JIHLAVSKÁ 759/4, 59148, ŽĎÁR NAD SÁZAVOUEvidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: JIHLAVSKÁ 759/4, 59148, ŽĎÁR NAD SÁZAVOU
-
Nový vlastník a provozovatel Město Hlinsko (IČO 00270059)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 4. 2016 · stanice: BAŠTÍNOV 126, 58001, HAVLÍČKŮV BROD
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 4. 2017 · stanice: BAŠTÍNOV 126, 58001, HAVLÍČKŮV BROD
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 4. 2018 · stanice: BAŠTÍNOV 126, 58001, HAVLÍČKŮV BROD · protokol CZ-3626-17-04-0388
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 3. 2019 · stanice: BAŠTÍNOV 126, 58001, HAVLÍČKŮV BROD · protokol CZ-3626-18-03-0687
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: nezpůsobilé k provozu · stanice: BAŠTÍNOV 126, 58001, HAVLÍČKŮV BROD · protokol CZ-3626-19-03-0844Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 3. 2020 · stanice: BAŠTÍNOV 126, 58001, HAVLÍČKŮV BROD · protokol CZ-3626-19-03-0853
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 3. 2021 · stanice: BAŠTÍNOV 126, 58001, HAVLÍČKŮV BROD · protokol CZ-3626-20-03-0643
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 3. 2022 · stanice: VÍTĚZSLAVA NOVÁKA 621, 53973, SKUTEČ · protokol CZ-3634-21-03-0494
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 3. 2023 · stanice: VÍTĚZSLAVA NOVÁKA 621, 53973, SKUTEČ · protokol CZ-3634-22-03-0773
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 3. 2024 · stanice: VÍTĚZSLAVA NOVÁKA 621, 53973, SKUTEČ · protokol CZ-3634-23-03-0529
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 3. 2025 · stanice: VÍTĚZSLAVA NOVÁKA 621, 53973, SKUTEČ · protokol CZ-3634-24-03-0702
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 3. 2026 · stanice: VÍTĚZSLAVA NOVÁKA 621, 53973, SKUTEČ · protokol CZ-3634-25-03-0620
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 4. 2027 · stanice: VÍTĚZSLAVA NOVÁKA 621, 53973, SKUTEČ · protokol CZ-3634-26-04-1327
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 3 (TATRA 148 1970 v ČR obvykle 1,1, medián 1)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 0 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 61,2 %
Srovnáváme s 165 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu TATRA 148
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- MAJÁK MODRÝ
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (52)
Identifikace
- Tovární značka
- TATRA
- Obchodní označení
- 148
- Typ
- / CAS 32
- Typ kód
- CAS 32
- VIN
- 3729048
- PČV
- 4090740
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- SPECIÁLNÍ
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- TATRA, KOPŘIVNICE, ČR
- Rok výroby
- 1970
- Datum 1. registrace
- 1. 1. 1970
- Datum 1. registrace v ČR
- 17. 6. 2004
- Druh (typ)
- CISTERNA POŽÁRNÍ STŘÍKAČKA
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- TATRA, KOPŘIVNICE, ČR
- Typ motoru
- T 2-928-1E
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 156 / 2000
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12667
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 3/ -3
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 78
Emise a spotřeba
- Spotřeba při rychlosti [l.100 km⁻¹]
- 32 / 50
- Za jízdy
- 89
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 8670/ 2500/ 2750
- Rozvor [mm]
- 4260+1320
- Provozní hmotnost
- 11285
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 18530/ 18530
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 4980/ 4980
6775/ 6775
6775/ 6775
/ - Objem cisterny
- 6
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 8.0-20-162.5/335/ 11.00 R - 20
8.0-20-162.5/335/ 11.00 R - 20
8.0-20-162.5/335/ 11.00 R - 20
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- KAROSA, N.P., VYSOKÉ MÝTO, ČR
- Barva
- ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
- Barva doplňková
- BÍLÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 3 / 3 / 0
- ABS
- ne
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- Číslo TP
- UJ238348
- Číslo ORV
- UAM212248
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Doplňkový text na TP
- Z Rychnova nad Kn. + doplnění dat dle TP. Zahrnuto IZS Pce kraje + vyjímky §5 z.č.168/99 Sb. Opětovné doplnění a oprava karty + výměna TP za popsaný, pol. č. 11 skutečný zápis 6+0,6.
- Další záznamy
- Povoleny trvalé vyjímky z ust. vyhl. č. 90/1975 Sb. :§ 53/6,7; § 59/2.
Povoleny výstražné majáky modré barvy.
Ostatní technická data nebyla v předchozím popsaném TP uvedena.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: 3729048
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.