TATRA 815
- 1983
- ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
- motorová nafta (NM)
- 15825 cm³
VIN09340-106
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 7:29 · https://www.provervozidlo.cz/vozidlo/4257569
Semafor rizik
Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.
- Červenáz registru Vozidlo zaniklo (vyřazeno z registru)Stav „zánik“ znamená, že bylo trvale vyřazeno z evidence, například po ekologické likvidaci, zničení nebo odcizení.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1983. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- TATRA
- Model
- 815
- Typ
- TATRA 815 S3 26208 6X6.2 /
- Rok výroby
- 1983
- Datum 1. registrace
- 23. 12. 1983
- Datum 1. registrace v ČR
- 23. 12. 1983
- Barva
- ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 15825 cm³
- Výkon
- 0 kW
- Kategorie
- N3 – Nákladní automobil terénní sklápěcí
- Stav v registru
- zaniklé (vyřazeno z registru)
Aktuálně v registru
- Vlastník: ODS - Dopravní stavby Ostrava, s. r. o. (IČO 41034660) od 12. 12. 1992
- Provozovatel: ODS - Dopravní stavby Ostrava, s. r. o. (IČO 41034660) od 12. 12. 1992
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 23. 12. 1983 | První registrace | VYROUBAL POKRÝVAČSKÉ PRÁCE (IČO 15394000) | Registr silničních vozidel |
| 12. 12. 1992 | Nový vlastník a provozovatel | ODS - Dopravní stavby Ostrava, s. r. o. (IČO 41034660) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 11. 3. 2021 | Pravidelná STK | Ostrava (č. 3814) | 8 183 km | způsobilé | 9 lehké | 11. 3. 2022 |
| 11. 3. 2021 | Měření emisí | Ostrava (č. 480714) | 8 182 km | způsobilé | bez závad | 11. 3. 2022 |
| 7. 8. 2019 | Pravidelná STK | Ostrava (č. 3814) | 5 610 km | způsobilé | 16 lehké | 7. 8. 2020 |
| 7. 8. 2019 | Měření emisí | Ostrava (č. 480714) | 5 609 km | způsobilé | 1 lehká | 7. 8. 2020 |
| 22. 8. 2018 | Pravidelná STK | Ostrava (č. 3814) | 244 km nižší než dříve | způsobilé | 9 lehké | 22. 8. 2019 |
| 22. 8. 2018 | Měření emisí | Ostrava (č. 480714) | 24 km nižší než dříve | – | bez závad | 22. 8. 2019 |
| 8. 3. 2017 | Pravidelná STK | Moravskoslezský kraj (č. 3814) | 10 405 km | způsobilé | 10 lehké | 8. 3. 2018 |
| 24. 3. 2016 | Opakovaná STK | Zlínský kraj (č. 3719) | 9 414 km | způsobilé | 22 lehké | 19. 1. 2017 |
| 22. 3. 2016 | Pravidelná STK | Zlínský kraj (č. 3719) | 9 363 km nižší než dříve | dočasně způsobilé | 17 lehké, 17 vážné | 21. 4. 2016 |
| 7. 11. 2014 | Pravidelná STK | Moravskoslezský kraj (č. 3814) | 50 298 km | způsobilé | 7 lehké | 7. 11. 2015 |
| 24. 10. 2013 | Pravidelná STK | Moravskoslezský kraj (č. 3814) | 38 792 km | způsobilé | 7 lehké | 24. 10. 2014 |
| 2. 11. 2012 | Pravidelná STK | Moravskoslezský kraj (č. 3814) | 25 834 km | způsobilé | 6 lehké | 2. 11. 2013 |
| 30. 9. 2011 | Pravidelná STK | Moravskoslezský kraj (č. 3822) | 7 150 km nižší než dříve | způsobilé | 6 lehké | 30. 9. 2012 |
| 16. 9. 2010 | Opakovaná STK | Moravskoslezský kraj (č. 3822) | 97 951 km | způsobilé | 3 lehké | 10. 9. 2011 |
| 10. 9. 2010 | Pravidelná STK | Moravskoslezský kraj (č. 3822) | 97 556 km | nezpůsobilé | 2 lehké, 7 vážné, 6 nebezpečné | 10. 9. 2010 |
| 19. 4. 2010 | Evidenční kontrola | Moravskoslezský kraj (č. 3822) | 92 791 km | způsobilé | bez závad | 19. 4. 2010 |
| 16. 6. 2009 | Pravidelná STK | Moravskoslezský kraj (č. 3823) | 88 165 km | způsobilé | 6 lehké | 16. 6. 2010 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový provozovatel VYROUBAL POKRÝVAČSKÉ PRÁCE (IČO 15394000)
-
Nový vlastník a provozovatel ODS - Dopravní stavby Ostrava, s. r. o. (IČO 41034660)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 6. 2008 · stanice: VÍTKOVICKÁ 3258/9, 70200, OSTRAVA, MORAVSKÁ OSTRAVA
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 1 (TATRA 815 1983 v ČR obvykle 1,3, medián 1)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 0,1 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 77,6 %
Srovnáváme s 839 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu TATRA 815
Hlídat toto vozidlo
Toto vozidlo je v registru zaniklé. Zaniklé vozidlo se do provozu nevrací, hlídání u něj nemá smysl.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (58)
Identifikace
- Tovární značka
- TATRA
- Obchodní označení
- 815
- Typ
- TATRA 815 S3 26208 6X6.2 /
- VIN
- 09340-106
- PČV
- 4257569
- Druh vozidla
- Nákladní automobil terénní sklápěcí
- Druh vozidla 2. ř.
- .
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- .
- Rok výroby
- 1983
- Datum 1. registrace
- 23. 12. 1983
- Datum 1. registrace v ČR
- 23. 12. 1983
- Druh (typ)
- .
- Zařazení vozidla
- RSV
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- .
- Typ motoru
- T 3-929.11
- Číslo motoru
- 3-929-30/24244
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 0 / 0
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 15825
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 3/ .
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 0
- Poměr Výkon/Hmotnost [kW.kg⁻¹]
- 0
Emise a spotřeba
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- / /
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 0 / 0 / 0
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 0/ 0
- Za jízdy
- 0
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 0/ 0/ 0
- Rozvor [mm]
- 0
- Rozchod [mm]
- / / /
- Provozní hmotnost
- 11300
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 22000/ 22000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 0/ 0
/
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 0/ 0
- Ložná délka
- 0
- Ložná šířka
- 0
- Objem cisterny
- 0
- Zatížení střechy
- 0
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- /
/
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- .
- Výrobní číslo karoserie
- 09340-106
- Barva
- ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- .
- Brzdy provozní
- ne
- Brzdy nouzová
- ne
- Brzdy parkovací
- ne
- Brzdy odlehčovací
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- ZÁNIK
- ZTP
- 1417-001-86
- Číslo TP
- AH070256
- Druh RZ
- NÁKLADNÍ
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: 09340-106
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.